Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Cine a luat teapa ?

Dupa castigarea drepturilor TV pentru liga 1 pentru urmatorii 3 ani de catre Antena 1 si RCS&RDS trustul media REALITATEA a luat o mare teapa necastigand aceste drepturi cred ca proiectul pentru DTH lui SOV a cam picat.
    Sa vedem daca acest proiect va mai fii o certitudine sau daca se va concretiza in acest an , desi nu prea cred si va fi redus la tacere.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Si s-a ales si cu Telesport-ul pe cap...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Dupa castigarea drepturilor TV pentru liga 1 pentru urmatorii 3 ani de catre Antena 1 si RCS&RDS trustul media REALITATEA a luat o mare teapa necastigand aceste drepturi cred ca proiectul pentru DTH lui SOV a cam picat.
    Sa vedem daca acest proiect va mai fii o certitudine sau daca se va concretiza in acest an , desi nu prea cred si va fi redus la tacere.
    si faptu ca a cumparat telesportul

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

S a facut si el cu un canal de sport numai bun de dus

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Au mai luat o mare tzeapa si fostii angajati de la Boom care au plecat cu surle si trambite la viitorul DTH al lui SOV. Acuma cred ca se gandesc unde sa isi bage cv-urile......................

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Se poate spune si asa . Boom oricum nu a luat teapa pentru ca nu era de nasul lor o asemenea licitatie si asemenea sume de bani .
    Esti cumva Radu Soviani ? Zicea Fanta ca va scrie aici cineva daca va pierde un pariu L-ai pierdut?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

NU sant eu cel ce avea pariul cu Fanta. Sorry!
    Nici vreo legatura cu Radu Soviani nu am.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Se poate spune si asa . Boom oricum nu a luat teapa pentru ca nu era de nasul lor o asemenea licitatie si asemenea sume de bani .
    Esti cumva Radu Soviani ? Zicea Fanta ca va scrie aici cineva daca va pierde un pariu L-ai pierdut?
    Din cate imi aduc aminte Fanta spunea ca el castiga pariul daca SOV castiga licitatia!

Banned

Posts Thanks / Likes

Da , parca asa era , Fanta pariase pe SOV , si a castigat Digi

E bun de plata .

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Da , parca asa era , Fanta pariase pe SOV , si a castigat Digi

E bun de plata .
    Sursele lui Fanta nu i au mai spus ca RCS are bani sa i a LIGA pt 3 ani

Banned

Posts Thanks / Likes

Probabil a fost totul prea secret . S-a aflat doar cu cateva zile inainte . Se credea ca nimeni nu are banii lui vantu .....

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Antena va lansa Arena TV la inceputul lui August iar toate cele 9 meciuri vor fi " regizate " de Antena 1.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

În primul rând a luat ţeapă Vântu, pentru că toate planurile sale s-au cam dus dracului. În plus a mai luat ţeapa cu Telesportu'. E ţeapă de 5 milioane, însă nu-i plâng de milă la banii lui (şi mai ales la modul cum i-a făcut).

Telesport a rămas acum un post fără absolut nicio valoare. Mai transmite ceva campionate de gimnastică şi ceva volei pe plajă. În rest, a rămas şi fără Liga 1, Premier League şi fără turneele de tenis din Master Series.

Telesport, ca brand, a luat o ţeapă din acest punct de vedere, pentru că, după ce a fost curtat de Voiculescu timp de aproape 2 ani, s-a dat pe mâna duşmanului. Doar că Horaţiu Nicolau s-a scos.

O ţeapă a luat şi Realitatea TV care, după ce în ultima săptămână a difuzat la ştirile sportive reportaje gen „Oţelul Galaţi aşteaptă să afle cine va câştiga drepturile” sau „priviţi ce mişto e la Sky UK, că au 10 canale de sport...”, azi au prezentat o ştire foarte seacă în jurnalul de la ora 12.

Ţepe au luat şi Naţional TV Kanal D, care se bazau pe meciurile pe care le difuzau până acum. Încet-încet vor ajunge să nu mai conteze deloc (un fel de B1).

Putem spune că un fel de ţeapă a luat şi Cosmin Băleanu, care s-a transferat acum un an de la Antenă pentru a comenta prima opţiune la Kanal D. Totuşi, cred că va reveni la Antenă acum, că la Kanal nu prea va mai avea de lucru.

Nu pot să-mi dau cu părerea momentan despre cei care au câştigat licitaţia. E probabil să fi luat şi ei o ţeapă, sau poate nu. Timpul o va demonstra.

Oricum, mamă ce mă bucur că şi-a luat-o Vântu!

Member of Shadow! Master
    Posts Thanks / Likes

Talking Cine a luat teapa?

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat, astăzi, agenţiei Newsin că el a contribuit decisiv pentru ca drepturile TV ale Ligii I să fie achiziţionate pentru o sumă record, deoarece s-a implicat direct înainte ca licitaţia să aibă loc.
    (http://www.realitatea.net/166587_Ant...al-intern.html )

Ascultand declaratia lui D.Ddragomir : " Sa fim cu picioarele pe Pamant,este suficient...dupa parere mea BALAMUCUL pe care l-am facut pana acum , a dus la acesta suma.

Si acum ganditi-va numai la meciul F.C.Vaslui - Steaua si veti intalege tot!

Cine a luat teapa?
    1--> Antena 1 şi RCS&RDS
    2-->>Cei care vor plati sa vada meciurile,desi vor fi extrem de putin macar pana intra si la noi mentalitatea de ppv in Romania.
    3-->>Barurile care vor transmite meciurile de fotbal.

ps: Acest proiect poate avea succes dar numai in momnetul cand rezultatul unui meci nu se stie,inainte de a se juca meciul.
    Iar TEAPA ce mai mare au luat-o Antena 1 şi RCS&RDS!

Banned

Posts Thanks / Likes

Evident , daca castiga Boom , era tranzactia mileniului ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)