Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default De ce a ramas Boom pe dinafara ?

La aceasta licitatie nu s-a inscris Boom care avea o problema legata de acoperirea nationala - conform caietului de sarcini, ar fi trebuit sa acopere cel putin 60 la suta din teritoriul României.

Aceasta este o prima ipoteza lansata de media romaneasca.

Sa va spun adevarul ? Eu am ras in continuu 5 minute cand l-am aflat.Va garantez ca desi pare hilar aceasta este realitatea :

Cativa evrei au intervenit pe langa o banca pentru o garantie de 54.000.000 euro in favoarea lui Boom.
    Cu acest bani garantati Boom a venit si a cumparat caietul de sarcini.In ultima clipa au aflat ca la aceasta suma se adauga TVA-ul
    La aceasta suma mai trebuiau adaugati 10.260.000 euro bani pe care Boom nu a reusit sa-i obtina in 3 zile cu toate incercarile disperate la diverse banci inclusiv la cei ce garantau cele 54 de milioane.

Astfel Boom TV s-a umplut din nou de mult respect
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

poate au dat 40.000 pe o publicitate in valoare de citeva sute de mii de euro
    orice este posibil la Boom

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta-i publicitate ? Ca te faci de RAHAT a "n" a oara ?

Digi TV n-a spus o vorba , iar zvonurile legate de achizitia caietului de sarcini au aparut cu doar doua zile inainte de data limita.

Boom n-are bani ... la la vale , iar grupul RCS prin (RCS,RDS,RDS-tel,DigiTV si Digi Mobile) e nr 1 in Romania.

Aici e diferenta.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

aici iti dau dreptate

Member Master

Posts Thanks / Likes

Oricare ar fi fost MOTIVUL, Boom s-a facut de ras.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by xndoe View Post
    Oricare ar fi fost MOTIVUL, Boom s-a facut de ras.
    Din nou.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

nu mai fiti asa rai, de ce faceti misto de sarmanul operator?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cine face misto de el ? El insusi e un mic misto . (Daca avea multi abonati putea fi numit mare misto , asa , doar mic misto)

Oricum nici nu aveau de gand sa participe la licitatie , a fost doar o cacealma publicitara , nu exista sa fii atat de prostovan incat sa nu stii ca la orice suma se adauga TVA , si oricum , era precizat clar ca suma e fara TVA .

E doar o publicitate ieftina de care in agonia lor , au incercat sa profite , facandu-se de ras a "n"-a oara .....

E bine pentru noi ca mai avem de cine ne amuza .....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Aseara vad ca am fost sunat de la un numar de B care incepe cu 021xxxxxx daca vreti vil si postez dar nu cred ca e cazul. Sun sa vad ce doreste respectivul cu mine si surpriza,aud vocea unei domnisoare care se prezinta si imi spune ca am sunat la BoomTV. Eu ramina un pic descumpanit si ii spun ca eu am fost sunat de la acel numar si ca am vrut sa vad ce este cu acel apel. Dominsoara sau doamna sau ce o fi imi spune ca probabil am fost sunat de catre colegii ei pentru a mi se face o oferta. Eu avind deja in abo la DTH ii multumesc si comvorbirea se incheie. Ma intreb oare au ajuns atit de disperati dupa adonati incit sa te sune sa iti presinte ofertele lor? De unde au facut rost de numerele de mobil sau suna pur si simplu la intimplare?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

se foloseste la boom telemarketingul de mult timp...pe linga alte metode de vanzare a serviciului...
    dupa parerea mea, boom are cel mai bine pus la punct sistem de vanzare a serviciului prin mai multe canale...datorita acestor eforturi se fac in continuare sute de activari pe zi...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Şi eu am fost sunat de la Boom în urmă cu vreo 4-5 luni, pe telefonul de firmă (deşi e un număr de uz intern şi nu ştiu de unde a făcut rost de el).
    O domnişoară m-a întrebat dacă sunt interesat de oferta lor. I-am tăiat repede avântul spunându-i „cunosc oferta voastră şi nu mă interesează!”.
    Ea: „bine, la revedere!”. Un bun om de vânzări nu ar fi procedat aşa, ci ar fi încercat să mai stea de vorbă cu mine, să vadă ce anume ştiu, să încerce să mă vrăjească.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

si pe mine m-au sunat, atat pe Romtelecom cat si pe Orange. nr de romtelecom e clar ca-l au din paginialbe.ro sau din anuarul telefonic, insa cel de Orange... ma bate gandul ca Orange le-a pus la dispozitie baza de date cu numerele abonatilor si utilizatorilor cartelelor prepay. si asta fara acordul posesorilor numerelor de telefon. un motiv in plus sa renunt la ei, pe langa proasta acoperire care o au in judetele alba si hunedoara. au ajuns zapp si cosmote sa aiba acoperire mai buna decat ei in teritoriu. despre vodafone ce sa mai vorbim, ca ai semnal si in fundul pamantului.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Amatori . Oricum sa revenim ontopic : Boom si cacealmaua cumpararii dosarului

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

s-ar putea sa mai fie surprize daca va castiga SOV licitatia...cei de acolo NU pronunta cuvantul DTH...altul este se pare planul...foarte interesant dealtfel...sa asteptam ziua de luni...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

se pare ca pe cei de la Boom i-a satisfacut obtinerea Champions League optiunea B si de aceea au renuntat la Liga 1, care se va duce spre 100 de milioane pe 3 ani la cit de inversunati sunt competitorii...costa destul si CL optiunea B si aduce clienti suficienti la Boom...
    ...ganditi-va ca in timp ce pe Pro tv va juca Steaua de exemplu, la Boom cei care nu sunt stelisti pot vedea pe Barcelona, Real, Chealsea sau mai stiu eu care meci...
    sau poate joaca Steaua si CFR la aceeasi ora...nu este rau deloc...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)