Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Intorsatura de 180

Zoltan Teszari & Voiculescu vs Sorin Ovidiu Vantu vs Dogan Media

Oare cine va castiga ?

In prima faza (adica pana la un telefon ce l-am primit acum 10 minute) as fi pariat fara ezitare pe SOV (Realitatea).
    Acum insa am aflat ca Teszari & Voiculescu au stabilit deja modalitatea de transmitere a meciurilor deoarece sunt siguri ca vor castiga

Se preconizeaza lansarea unor canale proprii ce vor fi disponibile doar in platforma Digi Tv si RCS , programe ce vor transmite aceste meciuri produse de Antena 1.
    Antena 1 va ramane cu 4 optiuni (2-4-6- iar Digi TV cu (1-3-5-7).
    Meciurile transmise de Digi Tv vor fi doar in sistem pay tv.

Realitatea TV (SOV) va avea doua canale proprii de sport.Ambele vor fi pay tv.
    Un canal se preconizeaza ca va fi vandut tuturor societatilor de catv si platformelor DTH din Romania , iar pretul acestuia va fi estimat la 1 euro/luna.
    Odata cu achizitia lui TS este posibil ca optiunile (5-9) sa fie transmise de acest canal.

Kanal D daca va castiga va pastra trei-patru optini iar restul le va vinde catre alte televiziuni.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

poate ca Boom sprijina Kanal D pentru optiunile in plus...
    chiar ca va fi batalie luni
    oricum se pare ca va trebui sa fim abonati la 2 operatori de acum incolo...unul nu va putea sa ne satisfaca total

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Imi cer scuze, o intrebare:

Pay TV sau PPV la Digi si PPV sau pay TV la Realitatea?

Cu respect,
    Drogy

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Zoltan Teszari & Voiculescu vs Sorin Ovidiu Vantu vs Dogan Media

Oare cine va castiga ?

In prima faza (adica pana la un telefon ce l-am primit acum 10 minute) as fi pariat fara ezitare pe SOV (Realitatea).
    Acum insa am aflat ca Teszari & Voiculescu au stabilit deja modalitatea de transmitere a meciurilor deoarece sunt siguri ca vor castiga

Se preconizeaza lansarea unor canale proprii ce vor fi disponibile doar in platforma Digi Tv si RCS , programe ce vor transmite aceste meciuri produse de Antena 1.
    Antena 1 va ramane cu 4 optiuni (2-4-6- iar Digi TV cu (1-3-5-7).
    Meciurile transmise de Digi Tv vor fi doar in sistem pay tv.

Realitatea TV (SOV) va avea doua canale proprii de sport.Ambele vor fi pay tv.
    Un canal se preconizeaza ca va fi vandut tuturor societatilor de catv si platformelor DTH din Romania , iar pretul acestuia va fi estimat la 1 euro/luna.
    Odata cu achizitia lui TS este posibil ca optiunile (5-9) sa fie transmise de acest canal.

Kanal D daca va castiga va pastra trei-patru optini iar restul le va vinde catre alte televiziuni.

Fanta
    si uite asa LIGII 1 ii va scadea ratingul pentru ca nu cred ca vor fi multi ce vor platii sa vada brichete in teren.. sa fim seriosi asta nu e campionat pentru ppv...
    -----------------------

aaaa rectific.. nu am citit corect..(e vineri e normal) chiar asa pay tv sau PPV!?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Deocamdata SOV si DIGI au pronuntat numai PAYTV , desi cred ca stiu bine si ei diferenta dintre pay tv si ppv.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cştigătorul are drepturile pentru transmisiuni TV, dar şi pe telefon şi internet

Consorţiile Realitatea Media - Telesport şi Antena 1 - RCS&RDS, precum şi postul Kanal D s-au nscris la licitaţia organizată de LPF pentru drepturile TV ale meciurilor de fotbal din Liga I n următoarele trei sezoane, a declarat, vineri, pentru NewsIn, preşedintele LPF, Dumitru Dragomir.

Drepturile de televizare ale meciurilor de fotbal din Liga I sunt pentru sezoanele 2008/2009, 2009/2010 şi 2010/2011. Realitatea Media participă la licitaţie mpreuncă cu societatea GMG Media Box şi Telesport, Antena 1 mpreună cu operatorul de telviziune prin cablu RCS&RDS, iar postul Kanal D participă singur la această licitaţie.

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a afirmat că, deocamdată, Liga este sigură pe suma de 54 de milioane de euro. "Deocamdată, suntem siguri pe suma de 54 de milioane de euro plus TVA. Postul care cştigă are drepturile pentru transmiterea meciurilor pe TV, dar şi pe telefon şi internet", a declarat, vineri, pentru NewsIn, Dumitru Dragomir.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Deocamdata SOV si DIGI au pronuntat numai PAYTV , desi cred ca stiu bine si ei diferenta dintre pay tv si ppv.

Fanta
    pentru cei care nu cunosc toate detaliile tehnice,
    care e diferenta intre ppv si paytv?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai SOV e prost ca a cumparat TELESPORT ? Si-a asigurat spatele... Telesport are drept de PREEMPTIUNE, la oferta egala fiind declarat castigator...

Hmmm, eu tot pe SOV pariez...

Si alta chestie, se pare ca banii cu care Boom a cumparat acea optiune de Champions League de la SOV au venit... Cine stie ce va urma... SOV e de 10 ori mai creier decat toti astia la un loc si bani si el, cei mai multi bani cash disponibili la cineva in Romania, indiferent ca e firma sau persoana fizica...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

p.p.v - plata per vizionare. Adica platesti pe titlu ( film,meci, sau alt eveniment) asa este digi film 1&2

pay tv- cum este HBO, cinemax,

soy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

fac pariu ca vor castiga Antena 1 & Digi.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iezuit777 View Post
    fac pariu ca vor castiga Antena 1 & Digi.
    Eu cred ca SOV va plusa indiferent cat pt a castiga licitatia, altfel DTH-ul lui e mort din start. Si apoi doar n-a cumparat Telesport degeaba...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

NU are cum sa ia Antena 1 & Digi. Cartile sunt facute pentru SOV... La oferta egala SOV este castigator din cauza achizitiei Telesport... Platforma lui nu are nici o sansa sa fie lansata fara aceste drepturi... Prin achizitia Telesport el a raspuns intr-un mod foarte inteligent aparitiei tandemului Digi&Felix in joc... Este un om cu influenta enorma atat politica cat si financiara... Este prieten foarte bun cu Becali care desi vrem nu vrem are o influenta enorma in fotbalul romanesc si ar fi in stare sa apese foarte multe "BUTOANE" ca sa nu ajunga aceste drepturi pe mana tiganului de Voiculescu unul dintre dusmanii sai de moarte ...

Mai vorbim luni...

Toate cele bune !
    @Serpiko

soy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

eu raman pe pozitie: castigator RCS & Antena 1.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    la telesport are cumva actiuni odrasla lui mitica de la liga?!?
    N-are importanta, aici e vorba de cine da mai mult...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Oficial nu avea, dar erau foarte apropiati el cu Horatiu Nicolau si a mancat si familia Dragomir o paine mare de tot din combinatia LPF-Telesport.. Deci parerea mea ca SOV a castigat licitatia inca de azi-dimineata prin achizitia Telesport...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)