Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Se stia de aceasta tranzactie dar nu aveam voie sa spun ceva pana la semnarea actelor.

Ce a dorit Sov sa faca prin aceasta tranzactie :

- sa elimine un posibil adversar in cursa pentru obtinerea drepturilor de televizare a meciurilor din Liga 1

- Telesport este deja un program tv cu licenta ce se regaseste in majoritatea societatilor de cablu si in toate platformele DTH din Romania.
    Astfel SOV va fi sigur ca Telesport (ce cred ca va deveni cu adevarat pay tv) ii va asigura acoperirea pentru transmiterea catorva meciuri (optiunile neimportante) in catv si dth.

Miscarea este interesanta si nu prea.Cu 5 milioane in plus (bani dati lui Nicolau) puteau fi siguri de castig , desi adevarul este ca nu vad pe nimeni in stare sa poate concura cu ambitiile lui SOV.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Se stia de aceasta tranzactie dar nu aveam voie sa spun ceva pana la semnarea actelor.

Ce a dorit Sov sa faca prin aceasta tranzactie :

- sa elimine un posibil adversar in cursa pentru obtinerea drepturilor de televizare a meciurilor din Liga 1

- Telesport este deja un program tv cu licenta ce se regaseste in majoritatea societatilor de cablu si in toate platformele DTH din Romania.
    Astfel SOV va fi sigur ca Telesport (ce cred ca va deveni cu adevarat pay tv) ii va asigura acoperirea pentru transmiterea catorva meciuri (optiunile neimportante) in catv si dth.

Miscarea este interesanta si nu prea.Cu 5 milioane in plus (bani dati lui Nicolau) puteau fi siguri de castig , desi adevarul este ca nu vad pe nimeni in stare sa poate concura cu ambitiile lui SOV.

Fanta
    Eu cred ca va fi o intelegere intre Dogan si SOV, prin care Dogan nu va ridica pretul, primind in schimb de la SOV 1-2 optiuni

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Eu cred ca va fi o intelegere intre Dogan si SOV, prin care Dogan nu va ridica pretul, primind in schimb de la SOV 1-2 optiuni

suna logic ipoteza ta !
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Īmi permiteţi să mă laud şi eu puţin īn cazul acesta? Uite că am anticipat eu ceva corect pe 5 februarie aici: http://rdi-board.com/showpost.php?p=474961&postcount=14

Vāntu: A investit foarte mult īn media īn ultimii ani, inclusiv īn zone īn care nu se aştepta nimeni (vezi Romantica), ceea ce arată că e īntotdeauna deschis la nou. A pierdut bani, īnsă momentan nu pare să-l deranjeze. Totuşi, dacă va reuşi să cumpere aceste drepturi, nu cred că le va folosi pe un DTH propriu. Cred că va īnfiinţa o televiziune sportivă accesibilă tuturor operatorilor, sau va cumpăra Telesport-ul sau alt program (pentru a rezolva mai uşor problema cu distribuţia).

Nu ştiu dacă e mare lucru, dar dacă nu mă laud eu, nu mă laudă nimeni.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Īntrebare: Care este diferența īntre prognoza meteo de la noi și cea de la alții?
    Răspuns: La noi vāntu nu bate ci cumpără!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)