Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Liga Campionilor şi pe Boom TV

Platforma DTH Boom TV a cumpărat drepturile de televizare LIVE a unor pachete secundare cu meciuri din Liga Campionilor. Boom nu va avea dreptul să transmită eventualele meciuri pe care echipele din Romnia le vor juca n această competiţie, recomandarea UEFA fiind ca pachetul pe care BOOM TV l-a achiziţionat să fie televizat n sistem pay-tv.

ProTV şi Kanal D snt principalele candidate pentru achiziţionarea pachetelor principale, care includ şi meciurile echipelor din Romnia, vineri, la ora 12:00, fiind data limită pentru stabilirea ofertelor care merg n turul doi al licitaţiei.

www.gsp.ro

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

sa inteleg ca BOOM nu se mai falimenteaza asa curand? asta e bine ca exista concurenta iar noi avem ce vedea.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

E INTERESANT DE AFLAT TOTUSI CE OPTIUNI DIN FIECARE FAZA INCLUDE PACHETUL ACHIZITIONAT D B OOM ....
    Aici aveti o descriere .... daca au luat SILVER PACKAGE adica optiunile 2 si 4 e bestial..... si sa ii lase pe protv si kanal d sa se bata pe 1 + 3 ..... daca insa au luat optiunile 5-16 iar protv si kanal d au primele 4 optiuni nu e asa bine.....

http://www.jura.uni-rostock.de/gersd...Kommission.pdf

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca si cu parca . Hai sa nu mai aberam .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    E INTERESANT DE AFLAT TOTUSI CE OPTIUNI DIN FIECARE FAZA INCLUDE PACHETUL ACHIZITIONAT D B OOM ....
    Aici aveti o descriere .... daca au luat SILVER PACKAGE adica optiunile 2 si 4 e bestial..... si sa ii lase pe protv si kanal d sa se bata pe 1 + 3 ..... daca insa au luat optiunile 5-16 iar protv si kanal d au primele 4 optiuni nu e asa bine.....

http://www.jura.uni-rostock.de/gersd...Kommission.pdf
    Teoretic am putea avea 2 echipe n Ligă, iar ăştia nu au dreptul să transmită meciri care implică echipe romneşti. Deci nu cred că va fi vorba de opţiunea 2.
    mi dau şi eu cu presupusul, deoarece nu-s foarte n temă acum.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    Teoretic am putea avea 2 echipe n Ligă, iar ăştia nu au dreptul să transmită meciri care implică echipe romneşti. Deci nu cred că va fi vorba de opţiunea 2.
    mi dau şi eu cu presupusul, deoarece nu-s foarte n temă acum.
    2 echipe din romania nu o sa vezi mai ales daca ia steaua camponatu ca nu au coeficienti si ii ucid locurile 3-4 din itali anglia spania .........

cand sunt 2 echipe din aceeasi tara una joaca marti si una miercuri asa ca protv sau kanal d le pot transmite meciurile ......

mai mult ca sigur boom a luat pachetul 5-16 ........ si protv /kanal d vor avea primele 4 optiuni incrucisate 1-3 respeciv 2-4 .............

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

2 echipe putem avea doar daca pe locul 1 este orice alta echipa in afara de Steaua, iar Steaua ramane pe locul 2, aceasta avand sanse mari sa treaca de cele 2 tururi preliminare ca si anul trecut, fiind cap de serie.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Terminati cu aberatiile scrie clar : fara echipe romanesti .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

sunt destule meciuri interesante in CL pe care nu le-am vazut la Protv in grupe "din cauza" echipelor romanesti...acum mai avem o speranta cu Boom...sa vedem ce vor transmite efectiv...oricum este bine...meciuri si la mijocul saptaminii pe linga weekend-ul cu spania si italia...microbistii vor fi foarte multumiti...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Terminati cu aberatiile scrie clar : fara echipe romanesti .
    chiar si fara echipe romanesti, este bine sa ai alternativa. Poate in ziua respectiva nu vrei sa ii vezi pe desculti din liga 1 ...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by silviudeep View Post
    2 echipe putem avea doar daca pe locul 1 este orice alta echipa in afara de Steaua, iar Steaua ramane pe locul 2, aceasta avand sanse mari sa treaca de cele 2 tururi preliminare ca si anul trecut, fiind cap de serie.
    Anu asta daca e steaua pe 2 are doar 1 tur .... ideea e ca e si cap de serie fata de dinamo sau cluj.... de asta ideal e ca cfr locu 1 si steaua 2... numai asa avem 2 echipe ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

FIX 0 !

Atat timp cat opriunile principale sunt la alti , Boom va avea o audienta de 0,000x %.

Se stie ca in ciuda participarilor ramanesti in CL ratingul acestei competitii scade de la an la an.

Boom a platit putin peste 100.000 euro pentru aceste drepturi , o suma simbolica pe care as fi putut sa o platesc si eu fara probleme.

Bineinteles ca agaricii ce sustin Boom vor avea orgasme multiple cand vor citi aceasta stire

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    FIX 0 !

Atat timp cat opriunile principale sunt la alti , Boom va avea o audienta de 0,000x %.

Se stie ca in ciuda participarilor ramanesti in CL ratingul acestei competitii scade de la an la an.

Boom a platit putin peste 100.000 euro pentru aceste drepturi , o suma simbolica pe care as fi putut sa o platesc si eu fara probleme.

Bineinteles ca agaricii ce sustin Boom vor avea orgasme multiple cand vor citi aceasta stire

Fanta
    )) ma amuza inversunarea voastra, a ta si a lui KingB. Nu sustin BOOM, DIGI, FOCUS, MAX.. nu ma plateste nici unul sa le fac reclama dar este un lucru bun ce a facut BOOM pentru ca sunt foarte multe persoane carora le place fotbalul si cu siguranta audienta va fi mai mare de acele zerouri spuse de tine, si mai mult decat atat chiar nu conteaza cata audienta vor avea...atata timp cat exista alternativa si transmisii live..

Poate ca o sa fiu singurul care va urmari CL la boom. Voi fi un privilegiat sa transmita special pentru mine

offtopic.. cu banii aia Fanta iti luai masina noua nu sh! ) (sper ca nu te-ai simtit lezat pentru ca nu asta a fost intentia.. e doar o gluma)

Noroace si nu uitati ca e vineri.. adica week-end( deh pentru unii a inceput deja)

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aklik View Post
    ))

offtopic.. cu banii aia Fanta iti luai masina noua nu sh! ) (sper ca nu te-ai simtit lezat pentru ca nu asta a fost intentia.. e doar o gluma)
    Corect , numai ca nu i-au masina pentru mine
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Corect , numai ca nu i-au masina pentru mine
    deci persoana nu merita masina noua de la tine! muahahahaha

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)