Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce modele de video sender wireless imi recomandati ?

As dori o recomandare de la voi pentru un video sender bun wireless, care sa aibe un emitator care va prelua semnal de la sursa (receptor de satelit) si 4 receptoare (asta e foarte important, sa fie 4 sau mai mult, nu mai putin) pentru 4 televizoare.
    Nu sunt pretentios la conectica pe receptoare, totusi sa aibe un scart fiecare emitator.
    Am dat un search pe net si am gasit mai multe modele, dar sunt cu un emitator + doua receptoare, mie imi trebuie cu 4 receptoare, si nu stiu daca alea cu doua, daca mai cumpar separat receptoare vor functiona.
    Big thanks !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In principiu oricare fabricant iti va vinde receptoarele suplimentare de care ai nevoie.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

In general o pereche emitator-receptor functioneaza in 4 canale (selectabile cu un switch pe fiecare aparat) care sunt standard, poti folosi chiar marci diferite, cu conditia ca toate sa fie in aceeasi banda (2,4 GHz). Deci nici o problema sa cumperi 2 seturi (fiecare cu 1 emitator si 2 receptoare), iti ramane un emitator de rezerva. Atentie ca poti avea interferente urate daca ai wireless lan in casa.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Mi-am luat recent Opticum de la TehnicB.

Transmit din sufragerie in bucatarie printr-un perete de beton; merge foarte bine, dar pe distante mai mari de 10 m imi apar niste paraziti urati pe toate cele 4 canale. S-ar putea fi si de la vecinii de bloc(cupotare cu microunde?).

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Varianta lui Kroky ar putea ramane, adica iau 2 seturi de acelasi tip si raman cu un emitator. Multumesc !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cartita View Post
    Varianta lui Kroky ar putea ramane, adica iau 2 seturi de acelasi tip si raman cu un emitator. Multumesc !

vezi la micromedia sistem www.mst.ro . au niste av sendere MST . poti lua oricate receptoare vrei . functioneaza ireprosabil . montate de mine intr-o pensiune . emitatorul pus la receptie iar receptoarele intr-un restaurant imens . zid de beton armat intre ele si dstanta peste 20 m.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Armand25 merci, am vazut ca au si in Timisoara sediu, le fac o vizita.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

au in timisoara videosender
    cum iti functioneaza?
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    vezi la micromedia sistem www.mst.ro . au niste av sendere MST . poti lua oricate receptoare vrei . functioneaza ireprosabil . montate de mine intr-o pensiune . emitatorul pus la receptie iar receptoarele intr-un restaurant imens . zid de beton armat intre ele si dstanta peste 20 m.
    AV senderul MST este fix ce am si eu nevoie.
    Rugaminte mare:Pret?Merge bine la gigi?
    Multumesc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

merge la fel de bine si pe receptoarele digi si pe orce alte modele de receptoare !
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)