Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Question What's the best FTA box out there?!

Sunt un "long time" FLU owner cum se zice...
    Ma uit la Fortec si-mi zic ca nu prea are viitor...As upgrada (iaca un nou verb romanesc...) la ceva mai bun, dar nu am "the big picture" cum zice americanu'...
    Ce boxe sunt pe piata, care ofera un suport mai bun si eventual "features" ca HDTV sau PVR, sa merite o investitie in acest switch de la FLU catre altceva?!
    Nu vreau pareri subiective ale detinatorilor sau dezvoltatorilor, ci pareri documentate, obiective, cu argumente tehnice, solide..
    Este timpul sa-mi schimb FLU-ul meu pe ceva mai bun? Este necesara o investitie acum...Exista un suport mai bun la alte boxe? Exista suport pentru HDTV, PVR? Este cazul sa schim sau atat timp cand Chancysand sau unul mdin baietii de aur ai FTA va scoate ceva suport pentru FLU suntem OK..
    Parareri?!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

baxe sint multe suportul nu il garanteaza nimeni dar un lucru de viitor ar fi LINUX, fortec a fost receptorul care a scos bani cu virf si indesat dar din pacate cum ai remarcat si singur nu e de viitor,cu privire la HDTV eu spun sa mai astepti deoare-ce este la inceput si e cam complicat dar sint ceva FTA care merg cit or mai merge........

bafta si alege ce crezi tu ca ti se potriveste
    Unde esti tu TEPES doamne .....

batrin si fara minte Teacher
    Posts Thanks / Likes

cred ca un binoclu e de viitor te uiti la tv vecinilor
    cit credeti ca o sa mai mearga cu pomana de fta
    card shering si filme noi pe net asta vad eu ce ar fi peste un an

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Parerea mea ar fi sa astepti pina la anul in februarie cind o sa fie totul digital si sa vezi ce se intimpla pina atunci.Eu unul asta o sa fac.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Wink

si eu cred ca daca te uiti pentru hd-box cel mai bine sa stai pina la anul cind transmisia va fi hd si ......nagra3,...... nici o data nu se stie.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Oricat de ciudat ar suna nu as recomanda FTA box. Eu recomand sa faci "upgrade" la un DVB-S card cu genpix adaptor in combinatie cu mytheatre in windows sau linux mythtv / vdr (linuxul -inca- nu detine suport prea bun in driveri mpeg4 pe partea video). Cshare pe PC se intampla si la ora actuala se va intampla si pe viitor daca nu exista alte solutii.
    Normal ca ai nevoie si de un calculator cu procesor puternic (de la core duo in sus cat mai puternic (fara glume) pentru HD-ul de la dish), placa video nvidia seria 8xxx cu suport mpeg4 in GPU, explicatii si pareri diferite le gasesti aici. Legat de na g ra 3 deocamdata luminita cshare se arata la orizont. Ce urmeaza dupa asta inca nimeni cu scaun la cap nu vrea sa spuna ca stie sau nu stie. De ce recomand eu aceasta varianta ? In cel mai rau caz o sa ramai cu un calculator performat pe care il mai poti folosi si in alte scopuri singurele "investitii" fiind DVB-ul si genpixul.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Multumesc tuturor pentru pareri..
    se pare ca CSharing e viitoru..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)