Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default EXCLUSIVITATE ! Bomba !

RDI Team a aflat strategia celor de la SOV DTH.

Dupa cumpararea drepturilor meciurilor din liga 1 SOV DTH va lansa doua canale temetice :

Realitatea Sport Derby
    Realitatea Sport Fan

Cu siguranta va vinde una sau doua din optini (2-9) catre una sau doua televiziuni.Principalele candidate sunt TVR si Antena 1 .

SOV va ramane cu 7 meciuri pe etapa , meciuri ce vor fi transmise de cele doua canale ale Realitatii.

Bomba , acum vine BOMBA , unul dintre canale va fi vandut catre societatile CATV si DTH din Romania ca si canal premium paytv.
    Pretul acestui canal : minim 1 Euro/luna + TVA.

Calculul lui SOV e simplu : vinde doua optiuni pe cateva milioane bune , va avea un canal in exclusivitate iar altul va fi disponibil unei piete de peste 3.000.000 de abonati (DTH+catv).

Practic cu o penetrare de 50% (catre acest procent din catv+dth se preconizeaza ca va cumpara acel canal propriu) din piata SOV isi va scoate banii platiti catre liga 1 , plus ca la aceasta suma se vor aduna banii pentru cel putin doua optiuni ce vor fi vandute si mai mult isi va lansa si va creea interes in jurul DTH-ului nr 6.

Realitatea Sport Derby si Realitatea Sport Fan sunt nume provizorii si s-ar putea ca titulatura finala sa fie alta.

Informatia NU o am de la SOV DTH si este dedicata EXCLUSIV vizitatorilor sitului rdi-board.ro

RDI-BOARD este marca inregistrata la OSIM si preluarea oricaror informatii fara acordul propietarilor acestui site este strict interzisa.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ca zvon.... Se pare ca va emite pe 1W doar canale PPV , incercand sa se foloseasca de antenele celor de la Digi si Focus.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    Ca zvon.... Se pare ca va emite pe 1W doar canale PPV , incercand sa se foloseasca de antenele celor de la Digi si Focus.
    Da , in prima faza asta au si urmarit , va dati seama ca aveau aici aproape 2.000.000 de antene (Digi+Focus) dar cei de la Intelsat i-au refuzat si acum negicierile se poarta cu Thor.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum le-ar puea folosi? Ca nici digi nici focus nu dau lnb twin, si nici unu nici altu nu transmit doar pe VL/HL/VH/HH ca sa poti pune in loop...si nimeni nu cred ca va renunta la maaarele dth focus sau alalant, digi, ca sa treaca la sov.
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

....... asta e pura teorie ... pe noi practica ne omoara ! Asta seamana cu vrabia din mana si cioara de pe gard ! Cu omenirea in pragul celei mai grave recesiuni economice de la al doilea razboi mondial incoace .... ar fi bani aruncati ... in vant ! Si asta inseamna o miscare rapida pe piata ... oferte reale si convingatoare ... ! In fine , vom vedea .... !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca e inteligent dl SOV inchiriaza spatiu pe spotul 1 al Intelsat 1002 , acela care este in administrarea Thor . Inchirierea pe Thor 2/3 e inutila , avand semnal insuficient pentru vestul Europei .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mm7163 View Post
    Cum le-ar puea folosi? Ca nici digi nici focus nu dau lnb twin, si nici unu nici altu nu transmit doar pe VL/HL/VH/HH ca sa poti pune in loop...si nimeni nu cred ca va renunta la maaarele dth focus sau alalant, digi, ca sa treaca la sov.
    daca erai atent ... eu am spus ca vor emite doar canale PPV. asta inseamna ca nu vor sa fie o alternativa la digi sau focus... vor doar ca omul cand vrea sa se uite la un canal de-al lor sa foloseasca antena deja montata.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

aha,asa cum sant multivisioanele in tps,bine gindit ,dar pretul care va fi pretul?
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca ar fi un avantaj si pentru Digi sau Focus daca ar cumpăra SOV spaţiu pe Intelsat sau Thor. Va daţi seama caţi se vor muta pe aceste frecvente daca mai e si optiunea 1.
    Si in privinta canalului vândut catre DTH -uri, daca nu e opţiunea 1 cine crezi ca ia acest canal?
    Pai cineva plateste pentru optiunea 3, 4...............?
    S-a văzut experimentul nereuşit ( parerea mea) al celor de la Telesport.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Sper sa ramana chestia asta la nivel de zvon.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ca la noi la nimeni, 10 canale de sport si nici unul complet si pe deasupra mai sunt insirate pe mai multe DTH-uri... Numai la noi 6 DTH-uri(se pare ca vor fi totusi 5 pana in toamna). Pai spaniolii sau italienii care mananca televiziune pe paine sunt mai fraieri de au cate un DTH ? Sau englezii...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Bagator de seama Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yrys99 View Post
    sall fantace se intampla cu boomerang?dar cu sport klub +astept raspunsuldar alte canale noice ne promitidar tp 12ce sa mai zic de canalele HDastept raspuns
    Eu unul ti-as da un ban ...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Mitica poate sa profite daca baga la licitatie pe unu care sa ridice pretul, tinand cont ca DTH-ul lui Vantu e nascut mort daca nu ia drepturile pt liga.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

la lupta care se prefigureaza eu cred ca se va trece de 20 milioane per sezon...
    dupa parerea mea banii FIZIC NU SE POT SCOATE din revanzare si publicitate...doar valoare de piata se poate obtine...de catre Boom sau SOV...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    daca erai atent ... eu am spus ca vor emite doar canale PPV. asta inseamna ca nu vor sa fie o alternativa la digi sau focus... vor doar ca omul cand vrea sa se uite la un canal de-al lor sa foloseasca antena deja montata.
    am fost foarte atent...si exact la treaba asta ma refeream ca n-o sa renunte nimeni la dth pt sov ppv. pt sov trebe alt rec ($ in plus), trebe oprit rec de Digi,schimbat canal tv...pre multe...
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)