Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation ne impinge DIGI in extrem?

In ultima luna, singurul castig sunt cei 10E generati de 1487 minute apeluri receptionate (apeluri receptionate intr-o luna!). Am muncit foarte mult sa-mi dezvolt o retea, am investit timp foarte mult si bani sa pot acoperi suprafete mari din 2 judete cu oferta Digi. Efortul a meritat, am acoperit zonele bine, oamenii stiu de existenta noastra, inca mai au curaj sa sune. Din Decembrie sunt cel mai mare mincinos, le spun tot felul de chestii incerc sa-i mai aman sperand ca poate dau "astia" drumul la echipamente. In general la al doilea, al treilea apel primit de la aceeasi persoana sunt intrebat "dar alte antene nu puneti? focus? dolce?"; stau si ma intreb cate odata "chiar alte antene de ce nu pun?"
    Partea nasoala e ca luni tre' sa platesc angajatii; de doi dintre ei am scapata, instaleaza focus de 2 saptamani (se pare ca le merge bine), dar mai am doi si la ultimul extras in cont mai erau 1200 ron (in april trebuie platite impozite, returnat TVA la stat) si ma intreb iar "io de ce nu semnez contract si cu alt dth?" poate din comoditate? oare m-am invatat cu digi? sau poate in prostia mea incerc sa fiu corect? habar nu am.
    Scuze pt greseli nu mai tin cont de nimic am o stare de nervi fantastica.

Poate vede cine trebuie si postul meu. Nu este amenintare dar deja cunosc firme care au instalat digi f mult si acum DIN dispereare incep sa refaca vechile trasee, incep sa scoata digi si sa bage dolce

Habar nu am care este strategia Digi dar pot sa spun ca personal am pierdut peste 1000 de clienti din Decembrie si pana acum ( si dupa cum spuneam dupa ce suna de 2-3 ori o persoana intreaba "da alte antene nu puneti?" si dupa acest telefon nu mai revine; oare si-a fi pus alta antena?)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile

Ma ofer eu sa-l dau pe al meu ca tocmai am renuntat

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

si eu ma pregatesc sa renunt ...am tot asteptat din ianuarie sa renoiesc contractul dupa cei doi ani de contract cu digi ...daca nu se poate nu se poate ...mergem la dth-ul care are aparatura pt doua tv

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes

HMMUrata treabaGresela ta a fost ca nu ai semnat si cu alti DTH de la inceput si acu aveai si alte optiuni, cu oleaca de munca de convigere pe cei pe care i-ai contactat i-i puneai sa treaca la alte DTH-uri si nu ajungeai in situatia disperata care estiLa sediul lor (DIGI) ai sunat!? Ce ti-au spus!?URAT,URAT,URAT deTOT!Sa ajungi aproape de faliment ca te-ai bazat pe Firma Lu Peste'Afumat !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default bomba antrepenor

Anul trecut , dupa o faza de aceasta (lipsa de echipamente) o MARE firma Oradeana(minim 500 instalari/luna) , si-a facut contract cu DOLCE si ce credeti ca s-a intamplat.... A FACUT PRAPAD PE SATE .
    A aplicat tactica "caravana" si a facut o gramada de abonati.
    Pe mine m-a durut foatre tare sa vad ca in loc de DIGI-urile instalate de mine s-au pus DOLCE!
    Am tot spus...nici o reactie. Eu unul le-as fi cerut despagubiri(1.000.000 euro), spune clar ctr. de prest serv ca nu ai voie sa instalezi altceva!
    Uitati concluzia. Mergem la RECUPERARI .Tot ce-am adunat a fost inlocuit cu DOLCE & BOOM. Si vor mai fi recuperari de facut !
    Cum spun altii am devenit cel mai mare mincinos. Suna omul .Te asteapta . Nu mai suna . Si cand te intalnesti cu el, si-a pus DOLCE.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Saptamana asta strang echipamentele DIGI de la cablisti pentru ca SPORT.RO a trecut la PRO TV pe Conax. Sunt multe chiar daca sunt 1120, 1160!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

este o iluzie sa credeti ca se poate lucra pe TERMEN LUNG cu un singur operator...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alexa View Post
    Saptamana asta strang echipamentele DIGI de la cablisti pentru ca SPORT.RO a trecut la PRO TV pe Conax. Sunt multe chiar daca sunt 1120, 1160!
    Strang aproximativ 250 bucati.restul firmulitelor nu au contracte cu Mediapro pentru tv sport.Daca le strang ce?Insinuezi ca or sa fie redistribuite intstalatorilor si gata s-a iesit din criza?Eu am un amic care monta constant 1500-1700 pe luna.Acum ,doar spera si dispera.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu stiu cum se face dar DIGI lucreaza numai in ciuda abonatilor si a ideii de concurenta :
    -cand e cererea mai mare (de pasti , craciun ) nu au echipamente .
    -cand au echipamente si se fac instalari se lucreaza la "centru" si apar blocaje si alte neplaceri
    -cand nu se lucreaza la "centru" nu se mai trimit facturi pe 2 -3 luni si cand vin, omul plateste doar ce-i pe luna curenta si ramane cu sold restant.
    -si apropo la "centru" se lucreaza mai mereu (prost), EPG-ul merge ca sistem de avarie mai putin de 2 saptamani pe luna si parca la un numar mereu limitat de canale pe care le schimba intre ele (ai zice ca n-au un HDD suficient sa incapa pentru toate posturile) .
    Am mai spus-o si ma repet , DIGI este preferatul meu dar parca prea face totul in ciuda marketingului si in dispretul abonatilor . Cu o minte luminata deasupra lor puteau sa aiba la ora actuala 2500000 ( pe real) de abonati si multumiti pe deasupra , dar ei parca nu vad in viitor , traiesc doar clipa (nasol moment - clipa).

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Meseria de instalator e cam pe duca.In maxim un an de zile numarul lor trebuie sa se reduca cu mai mult de jumatate.Intr-un an de zile se v-a termina si cu dezinstalatul si inlocuiri.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sa Sti Ca Ai Mare Dreptate Dar Sefu De Zona Dela Digi Ar Trebui Sa Ia Masuri Macar In Privinta Celor Care Au Contract Cu Digi Si Monteaza Si Alt Tip De Dth Lucru Interzis In Contract Dar Se Vede Treaba Ca Sint Mai Ocupati Cu Altele.... Decit Sa Faca Treaba Ptr. Care Rcs Le Da Salari DACA AI SI ANGAJATII ..FARA COMENTARI

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Te Contrazic Tot Timpul Apare Ceva E Loc De Toti Sub Soare Pacatul E Ca La Uni Le Place La Unbra Asta E

Subtitrare lb. romana:

Te contrazic. Totdeauna o sa fie de lucru ceva. E loc de toti sub soare, pacat ca la unii le place la umbra. Asta e!
    Last edited by [email protected]; 17th March 2008 at 21:52.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Domnule jon lc da-o incolo de treaba! Incearca sa scrii romaneste si cu litere mici (toate posturile tale sunt scrise in acelasi stil inconfundabil). Nu de alta dar ne chinuim sa iti citim post-urile si prin asta dai dovada de o lipsa de respect fata de ceilalti useri ai acestui board!

O seara buna!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kodrix View Post
    Domnule jon lc da-o incolo de treaba! Incearca sa scrii romaneste si cu litere mici (toate posturile tale sunt scrise in acelasi stil inconfundabil). Nu de alta dar ne chinuim sa iti citim post-urile si prin asta dai dovada de o lipsa de respect fata de ceilalti useri ai acestui board!

O seara buna!
    Ca scrie cu litere mari e una, dar uita-te ce greşeli face..............mori încet

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Analfabetism

Si uite asa , daca vor mai aparea multi analfabeti de genul celui de mai sus, se va trece si la noi la inlocuirea subtitrarii din filme cu voci de traducatori autohtoni.
    Thor6 -offset de 0,9 , lnb inverto de 0,2 db
    Hot Bird--offset de 0,8 , lnb titanium de 0,2 db
    Orange TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)