Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Default atentie la dreambox 7020 false.

din cate se pare a inceput de ceva timp si clonarea dm 7020.

se pare ca diferentza este foarte mica la unele clone iar la altele sunt ceva deosebiri.

spre exemplu la clone telecomanda nu functzioneaza de la distantza mare si daca nu este tzinuta la inaltzimea senzorului.

tunerul chiar fiind alps e are intrarea lnb pozitzionata invers ca la primele modele cu tuner philips

luminozitatea dysplayului este mai slaba si mai stearsa ca la original

lanul se pare ca merge un pic mai prost.

mac adress incepe cu 00:09:34:14xx

unele modele de 7020 nu au modem

pt cine vrea sa vada daca are clona sau original trebuie sa instaleze imaginea gemini 4.30 si daca nu va mai avea acces din bluepanel la internet atunci sigur are o clona.

aici este si un document

http://rapidshare.com/files/99706796...CLONE.pdf.html

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ne uitam la pozele de mai sus, se observa ca MAC-ul incepe la fel si la clone si la original (00:09). Asta le va face greu de recunoscut, deci nici macar instalarea imaginii GP 4.30 nu le va identifica. Chinezii astia deja ma calca pe nervi ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

mac la al meu e , 00:09:34:14:F6:F0 de doi ani minten ,postez poate verfica cineva daca are identic, merge gp 4.3 , merge blue pannel merge tot , mii greu sa cred ca se poate clona si asta , azi maine or clona si antena , si se vor uita si la ce ma uit eu ?:P) atunci cu siguranta se vor plictisi ))))))))

Banned Mentor
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Angry

Ce drak ai tot dati atat cu DM fake SUNT TOATE FABRICATE IN CHINA ce plm daca unu are eticheta verde si altul roz cui plm ai pasa... ce draku avetzi actiuni la dream multimedia>> daca sculele astea sunt facute toate in CHINA cum plm unu e fake si altul e original

Banned

Posts Thanks / Likes

Unul are un condensator de 100 mf , altul , ca e clona si trebuie sa fie ieftin are de 10 mf (exemplu) . drept pentru care al doilea , clona se strica mai repede. Componente de mai slaba calitate cu fiabilitate indoielnica .

Banned Mentor

Posts Thanks / Likes

Exclamation

king, cu tot respectul, sunteti baieti isteti pe aici.. din punctul meu de vedere, dm500 nu ar trebui sa coste mai mult de 100E. m-am uitat de curiozitate si intr-o clona, concluzia este ca sunt identice si la fel... toate au aceleeasi componente si sunt *all made in china.. ce drak daca se trece granita peste un interes pur comercial, si e firesc sa fie asa, e normal ca, clona 7020 sa fie mai ieftina desi contine aceleeasi componente electronice , identice si la fel...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am mai scris intr-un post ca am convingerea ca dupa ce dream-ul 500 a iesit din fabricatie piesele din stocuri au fost folosite in continuare pentru producerea de dream-uri[asa zisele falsuri]sub si cu acordul tacit al dreammultimedia[altfel nu se explica de ce doar dupa sase luni au constatat ca au aparut falsuri]
    la fel cred ca vor proceda cu toate seriile/cind ies din fabricatie sau cind vinzarea scade ingrijorator[asta este un tertip de vinzare folosit de mult pepietele din vest]
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Banned

Posts Thanks / Likes

Anunturile despre produsele clonate sunt de peste 1 an pe siteul Dream Multimedia deci se stie de mult despre acest lucru .

Uita-te atent la componente si la valori ...

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ui' mai ales la patchul pentru chipul ethernet ce trebuia aplicat primelor serii .

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

interesant este sä meargä si nu coste mult

poate am si eu o clonä ´ ieftinä ´ la 400 €
    adevärul este inventia unui mincinos

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)