Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: Cumpar!

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Cumpar!

Scuze ca am postat aici! Sunt intr-un impas si apelez la cei de aici, poate este cineva care ma poate ajuta. Vreau sa cumpar 3 kg vopsea auto metalizata Policolor -codul DAC 01022 GRI GRANIT.
    Nu gasesc nicaieri.Poate stie cineva un magazin unde este pe stoc. Nu conteaza unde in tara. Multumiri si inca odata SCUZE!
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

cu vopseaua policolor e urmatoarea problema: au retras de pe piata vopselele, schimba compozitia lor dupa reglementarile UE. la magazinul din Deva am adus dar ceea ce cauti e cam scumpa, si aduc doar pe comanda. eu iau vopseaua chiar de la sursa, de la policolor, dar sunt multi distribuitori in tara de la care poti lua la un pret apropiat de cel de fabrica.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

bosbiciu, vezi la http://www.coramet.ro/ ca sunt distribuitori policolor. eu iau vopsele chiar de la bucuresti, de la fabrica. daca au pe stoc si vand la persoane fizice, vezi la ce pret au si poate reusesti sa iei de la ei daca iti trebuie repede.

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default re...

Sper sa nu uit am sa intreb luni la Brasov am lucrat la distribuitorul din bv stiu ca avea facut un stoc destul de mare anul [email protected] are dreptate , nu cred ca se mai fabrica , dar sunt si variantele de nuantzare , la orice reprezentantza policolor mergi cu codul si iti prepara 3 kg , rasina (baza)face pretul , o sa notez codul si te tin la curent

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default re...

Am vorbit , nu este pe stoc , fabrica (Orgachim cred din bulgaria)isi schimba retzetele , trec la cele pe baza de apa etc. , dar se poate nuantza pe calculator si iese aceeasi culoare dar se pare ca pretul este ceva mai mare ,baza (rasina)insa este mai buna si ajunge undva la 130 lei litru sau kg.
    La orice magazin policolor cu profil auto vei reusi sa iti faci aceasta culoare

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru sfaturi. Am fost la un magazin care prepara vopsele pe coduri ,dar momentan nu au baza pentru vopsele, dar se rezolva in 2 saptamani . Multumesc!
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)