Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    _...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Rotor care sa stie USALS exclus tipul STAB ?

Mi-a crapat azi rotorul, deci sint nevoit sa cumpar altul, v-as ruga sa va exprimati citeva opinii,
    de preferinta din experienta personala despre ce tipuri de rotoare exista care cunosc USALS
    si sa fie totusi mai rezistente decit tipul STAB care m-a tinut fix 11 luni.
    Trebuie sa duca un offset de 1,10.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Rotor care sa stie USALS exclus tipul STAB ?

Quote Originally Posted by bazil0101
    Mi-a crapat azi rotorul, deci sint nevoit sa cumpar altul, v-as ruga sa va exprimati citeva opinii,
    de preferinta din experienta personala despre ce tipuri de rotoare exista care cunosc USALS
    si sa fie totusi mai rezistente decit tipul STAB care m-a tinut fix 11 luni.
    Trebuie sa duca un offset de 1,10.
    asculta prietene eu am de la stab HH120 cu oala de 120 de 3 ani si merge perfect si azi,dar trebuie tinut cont de citeva aspecte la greutatea antenei si marimea daca respecti instructiunile merge ca la carte nici cel putin un pic de joc nu are( la rulmentul de la rotor).Eu personal sunt f multumit asa ca-ti dau un sfat cumpara un stab

Ilusion.Clarke-Tech 2100/2500/3100/5100,Ilusion,Vantage,AbIpBox,Unixbox,Doulabs importator ,cas3 ,etc....

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

LOL "prietene", cum sa-mi montez rotorul si ce specificatii sa respect mai stiu si eu, titlul era, exclus STAB, deci sfatul e nefolositor.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

stab 100 sau 120? am stab 100 cu antena 100 de patru ani si nu am avut nici o problema in exploatare,folosind-o cu vreo 7-8 receivere in tot acest timp. cum stai cu garantia? am mai avut de-a face cu motoare care au avut diverse alte denumiri precum:technisat,new wawe si altele la fel de necunoscute.acestea toate aveau un lucru comun si anume aspectul exterior care semanu leit cu modelul original stab singura diferenta fiind numele .am avut parte de unul care din fabrica avea 2° joc,lucru care initial nu l-am observat si care mi-a pus clientul in cap.l-am schimbat si nu am mai avut probleme.in afara de stab mai exista strong cele montate invers cu teava in jos,la care trebuie sa fii atent cind stringi antena.acestea sint mai ieftine decit stab,au buton reset, posibilitatea de a-l misca stingadreapta.personal prefer stab.in cazul tau(nefericit)..
    noroc,nirolf

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

nu e problema cu garantia, insa 11 luni pt un rotor STAB 120 care a dus un offset de aluminiu 1,10 care nu cintareste mai nimic, si destul de protejat de vinturi puternice este prea putin, din pacate deja unele firme care il comercializeaza prin germania, inclusiv cei de la care l-am cumparat eu, l-au scos din comercializare din cauza problemelor tehnice avute de clienti, asa ca am un motiv cred eu bun sa ma indrept spre altceva.
    PS. nu doresc sa se degenereze intr-o discutie pro sau contra stab, ma intereseaza doar un rotor performant care sa nu-mi faca surprize o perioada mai lunga de timp.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Si eu stiu vreo doua care au crapat la exact 1 an de la achizitie. Nu as da banii pe acel rotor din mai multe motive, printre care pret ridicat, viteza de deplasare f. mica si cursa scurta. Oricare la ora actuala stie USALS: Moteck, Strong, SuperJack, aceasi marie sub alta denumire Made in Taiwan.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

cauta in ultimul numar din TELE-satellit international la pagina 64:SaTracer
    3sw:disecq:1.0;1.2;1.3,diametru maxim 140cm,greutate maxima 12kg.
    made in slovenia,poate te face multumit.ramine sa descoperi de unde se poate cumpara.noroc,nirolf

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

eu am montat vre-o 20 de stab-uri si nu am avut probleme.faptul ca ti s-a stricat poate fi si un defect de fabrica.a-ti dau un sfat nu lua superjak,eu am montat doua:unul a tinut o saptamana celalat 6 luni.altele nu le cunosc asa ca nu ma pronunt.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)