Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Moderator Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pt instalatori de boom!

Am in zona bucuresti baneasa un imobil in care se vor monta cateva aparate de boom. Este antena montata cu un lnb cu 9 iesiri, trebuie doar reglata, cablurile sunt trease, aparatele trebuiesc montate si semnat contractele. Este vb initial de 15 abonamente dar cu sanse de a ajunge pana la 25. Astept o oferta! Adica mie ce-mi iese

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tzonner View Post
    Am in zona bucuresti baneasa un imobil in care se vor monta cateva aparate de boom. Este antena montata cu un lnb cu 9 iesiri, trebuie doar reglata, cablurile sunt trease, aparatele trebuiesc montate si semnat contractele. Este vb initial de 15 abonamente dar cu sanse de a ajunge pana la 25. Astept o oferta! Adica mie ce-mi iese
    tie?iti iese instalare gratuita.si 3 luni gratuit dupa ce achiti prima factura in valoare de .... sute mii lei.in plus beneficiezi de niste kanale rusesti si o data pe an timp de cateva ore de canalele lui berlusconi.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Jidanii vrei sa iti dea ciubuc ca le aduci 15 clienti ? N-as crede . oricum pentru ei 15 clienti intr-o zi , e o cifra buna .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Jidanii vrei sa iti dea ciubuc ca le aduci 15 clienti ? N-as crede . oricum pentru ei 15 clienti intr-o zi , e o cifra buna .
    Poate de la o firma 15 clienti ca in rest am vazut ca au inceput si ei sa se miste un pic mai mai bine asta pe aici pe colo cu toate ca sa nu fie o bomba majoritatea de la boom au plecat la....surprize,surprize....

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cine a hotarat ca acolo se va pune boom?
    In cel mai bun caz te vei alege cu injuraturi din partea celor care vor semna contractul.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

de unde ai luat lnb cu 9 iesiri ?

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    de unde ai luat lnb cu 9 iesiri ?
    peruvision sorry 8
    Last edited by tzonner; 9th March 2008 at 17:24.

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk View Post
    In cel mai bun caz te vei alege cu injuraturi din partea celor care vor semna contractul.
    eu le-am recomandat altceva dar... au ales boom pt ca au toate programele pe orizontala si vor mai multe recivere pe acelasi cablu... altfel ma injurau ca de ce nu se vad toate programlele si tot asa eu injurat tot eram. asa le-am explicat ei au fost deacord mai departe nu conteaza

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk View Post
    Dar ce aveti fratilor cu boom? Sunt singurii din tara care transmit meciuri din Spania, Italia, Anglia.In plus au canale tematice proprii, plus promotii acceptabile.Nu sunt dealer Boom, pur si simplu sunt abonat la ei si nu vad nici un dezavantaj.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

eu le-am recomandat altceva dar... au ales boom pt ca au toate programele pe orizontala si vor mai multe recivere pe acelasi cablu... altfel ma injurau ca de ce nu se vad toate programlele si tot asa eu injurat tot eram. asa le-am explicat ei au fost deacord mai departe nu conteaza
    daca faceai un calcul matematic vedeai diferenta de pret + ca programele de pe v la digi,zic eu,nu sunt f importante
    sanatace

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sunt si alte platforme care dau meciuri, dar eu sincer nu dau 2 lei pe fotbal si pe sport in general.La mine conteaza Entertainment-ul !
    Dar o instalatie profesionala nu se face cu loopuri bazandu-te ca un operator mentine polaritatile 4ever.Polaritatea si....parametrii tehnici de receptie nu sunt mentionati in niciun contract, aceste se schimba in functie de starea tehnica al operatorilor.O instalatie profi se face folosind multiswitchuri cu TAP pt. fiecare abonat.Daca abonatii sunt lefteri sau fitosi cu bani si nu-si permit asa ceva atunci mai bine las-i in plata Domnului.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)