Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DM 7020si Displey

Nu stiu ce se intimpla cu Displeyul de la boxa,imi dispare scrisul ,iar daca ii dau un restart imi apare inapoi dupa care merge vreo doua trei zile si dispare scrisul iara,ramine disleyul aprins dar fara sa scrie ceva.Am incercat sai schimb mai multe imagini dar degeaba cu fiecare face la fel.
    Am observat ca butonul cu sageata in jos nu functioneza,numi schimba programele,iar cel cu sageata in sus functioneaza,este normal asta la dm 7020si s-au?
    Rog pe cei ce au acest receiver sa-mi dea un sfat,orice idee este bine venita,s-au poate a citit cineva pe vreun forum ceva asemanator.Rog sa-mi dati adrese.

Multumesc anticipat

roby63
    VU+Uno-DM7025-Fritz Box 7370, Antena-Multifed cu 8 lnb.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

e normal sau nu nu stiu dar se intampla , si eu patzesc asta pe gp4.3 , in general cand "e prea prin dreamu" , singura rezolvare gasita momentan ... un restart:

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pare a fi o boala la dm7020si sa dispara scrisul dupa citeva zile in functiune. Sistem supra solicitat, frecat pe cu telecomanda prin multimile de providere, utilizarea a 2 camuri in acelasi timp.
    Na-m auzit ca cineva cu acest dm sa nu se fi lovit de aceasta problema pina acuma. Dai reboot...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

si privesti cu stupoare cand dispare sau apare pe juma dispay-ul , ca se mai restarteaza si enigma:P) si esti om , poti sa iti dai fok la valiza

Bla bla bla... Mentor
    La malul mării... Negre(Ro) si/sau a Nordului (N)
    Posts Thanks / Likes

Wink

Patit la fel doar cu imagini GP, cu Nabilo nu au fost probleme de gen! In privinta butoanelor, am aceeasi problema, butonul pt canale SUS e blocat, si asta e cand am cumparat dreamul 7020. Dar merge mai bine din telecomanda!
    Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Intradevar am un amic ce are nabilo si nu are probleme de genu asta cu displeyu,iar butoanele ii functioneza amindoua,Interesant!
    VU+Uno-DM7025-Fritz Box 7370, Antena-Multifed cu 8 lnb.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)