Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Televiziunea Digitala Speciala, un nou operator?

Serviciul de Transmisiuni Speciale isi face televiziune digitala. Sau, ma rog, are infrascructura si cauta un provider de servicii. Cel putin asa reiese din documentatia de atribuire pentru “servicii de continut digital de canale live TV”, asa cum apare el postat de STS pe site-eul e-licitatii.
    Conform documentului, STS dispune de o retea proprie de distibutie a semnalului digital TV (vezi pag. 10, pct. 1.2 si-si doreste o oferta care sa includa cel putin 80 de programe din “domenii diferite, precum stiri, stiinta, sport”. Serviciul este destinat “beneficiarilor legali” ai STS.
    Nu stiu ce vrea sa insemne asta, dar voiam sa va spun si voua. (Multumesc, Ionut Georgescu pentru tragerea de mineca).
    Revin curind cu amanunte despre dezbaterea amendamentelor la Legea Audiovizualului menite sa transpuna Directiva Serviciilor Media Audiovizuale si sa stimuleze trecerea la televiziunea digitala.

Un document interesant aici .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

zilele trecute am intrebat si eu ai cui sunt stalpii care se ''planteaza'' in buricul targului,raspusul a fost :sts(reteaua pentru institutii o stiam - seviciul ).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)