Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Mai [email protected] sta treaba?

Mi-a venit de la DIGI factura cu o suma restanta pe langa cea din factura.
    Posibil sa fi uitat sa platesc vreo factura vreodata...zic eu in sinea mea.
    Ma duc la Posta si achit si factura si suma restanta.
    Astazi mi-a sosit factura pe luna in curs si ...Surpriza.....iar apare suma restanta
    Vreau sa inteleg si eu ce se intmpla......se emit facturi inainte de confirmarea celor precedente Care-i treaba?..vreau sa stiu
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Dreambox member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Asta e boala veche la RDS. M-am obisnuit sa primesc pe factura de internet si sold,desi platesc tot timpul on line in ziua in care primesc factura sau ziua urmatoare. De la relatii cu clientii mi s-a spus sa ignor soldul si sa platesc factura curenta.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Chestia cea mai tare am patit-o luna asta: am sold restant 19,87 lei - cat e pachetul de baza, desi am pachet Extra I. Binenteles totul e achitat la zi...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Chestia cea mai tare am patit-o luna asta: am sold restant 19,87 lei - cat e pachetul de baza, desi am pachet Extra I. Binenteles totul e achitat la zi...
    Las ca si la E-ON GAZ e la fel,chiar daca platesc cu 7 zile inainte de emiterea noii facturi,tot apar cu sold,si la fel scrie ca sa ignor soldul daca cumva am platit deja.Astea sunt ciudatenii birocratice.
    .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Unhappy Eeee

Boala veche,Este chestia de putina rautate aici.Daca primeai factura cu sold de la ceilalti prestatori care emit asfel de facturi sigur nu te suparai,si daca te suparai oricum nu aveai unde sa iti versi of-ul.Dar cum RCs emite o factura cu sold gata luam foc rapid.De ce Ca avem unde sa-i criticam.Nu sant unicii care emit facturi cu sold.LA romtelecom este o practica curenta.Si nu ii mai critica nimeni.De ce? ca acolo nu exista asfel de forum unde nu stim decat sa ne plangem pentru orice.
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mediaset View Post
    Boala veche,Este chestia de putina rautate aici.Daca primeai factura cu sold de la ceilalti prestatori care emit asfel de facturi sigur nu te suparai,si daca te suparai oricum nu aveai unde sa iti versi of-ul.Dar cum RCs emite o factura cu sold gata luam foc rapid.De ce Ca avem unde sa-i criticam.Nu sant unicii care emit facturi cu sold.LA romtelecom este o practica curenta.Si nu ii mai critica nimeni.De ce? ca acolo nu exista asfel de forum unde nu stim decat sa ne plangem pentru orice.
    -Nu am absolut nimic cu RCS/RDS sunt multumit de serviciile lor.
    -Ma suparam si daca primeam de la alti furnizori de servicii factura cu sold(oful mi-l varsam la telefonul firmei respective) dar oricum nu a luat foc nimeni e o simpla discutie cel putin din partea mea nu are nicio tenta anti RCS.
    Imi mentin parerea ca e boala veche pentru ca de 2 ani absolut toate facturile mele de internet sunt cu sold nejustificat

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

E vorba despre data emiterii facturii, undeva intre 6 si 10 ale fiecarei luni pentru Digi. Platesti inainte de acest interval si nu iti va mai apare restanta pe factura.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mediaset View Post

Man, eu vreau sa stiu ce pot face in situatia asta....nu am luat foc....am intrebat
    Nu am romtelecom.....si nu am patit asta pana acum...tocmai din cauza asta mi se pare ciudat.......si am cerut o lamurire
    Vad ca tu te ambalezi......desi nu inteleg de ce
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@abadon mai bine ai incerca sa iei legatura cu suportul de la Digi si vezi daca este vorba despre o factura restanta.
    Am intilnit unele persoane ce au platit prin posta si aveau o situatie similara cu a ta, erau de fapt restanti cu o luna din 2007.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In doi ani de Digi Tv n-am avut nicio problemacu abonamentele deoarece le platesc un an de zile in avans.
    La Boom stau doua luni sau mai mult pana primesc factura si nici nu pot plati in avans.
    Digi TV + 2XDolce + DM7000
    De ieri am si Boom.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sorry, n-am avut timp sa ma loghez de acasa si PC-ul de la servici era bulit rau de tot, acum am reusit sa reinstalez cate ceva
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MIRC77 View Post
    Tare asta!
    Cat despre facturi nu va mai ingrijorati ca e o harababura de nu stiu de capul lor, nu o fac intentionat. Am un prieten care s-a incapatanat si nu a mai platit netul de un an (pe motiv ca nu a primit facturi) si ii zbarnaie netul si acum, merge ceas.
    da niste date despre el aici . si se rezolva....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)