Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default cumpar radioreceptor VEF 206

cumpar radioreceptor VEF 206 ( modelul fabricat dupa 1975, are scala cu verde si galben http://cgi.ebay.at/VEF-206-AM-WELTEM...ayphotohosting sau http://langaitis.zenonas-old.radios....p36026457.html , sa nu fie modelul din 1970 cu scala gri si roz http://langaitis.zenonas-old.radios....p22686451.html ).

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu vrei o Gloria
    E la mine la reparat.Ii zic propietarului ca l-am pierdut
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Nu vrei o Gloria
    asta chiar futare
    dm 7000 ,digix2tv ,1.20 fe,montura polara, lnb quadro 0.1. 0.9fe hh. 30V-82E

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Nu vrei o Gloria
    Caz real : pui o gramada de piese intr-o punga transparenta si cind vine clientu' i-o arati si'i spui :<< asta este dar sa stii ca nu se mai poate repara >>

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Inainte de Revelion l-am bagat in portbagajul Peugeot-ului(radiou)si de atunci zace acolo.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Posts Thanks / Likes

nu, nu vreau gloria. astea sunt bune de pus closca pe oua in ele, nu de radiouri. numai ce-am scris in anunt vreau. vef 206 fabricat intre anii 1975 - 1980

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai ia-l de pe ebay daca tot ai pus linku. E doar 9.90 acum.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    cumpar radioreceptor VEF 206 ( modelul fabricat dupa 1975, are scala cu verde si galben http://cgi.ebay.at/VEF-206-AM-WELTEM...ayphotohosting sau http://langaitis.zenonas-old.radios....p36026457.html , sa nu fie modelul din 1970 cu scala gri si roz http://langaitis.zenonas-old.radios....p22686451.html ).
    Am pus-o pe a batrana (dar maine ca azi nu mai poate) sa-l caute.Am unul,apoi nu mai stiu exact de care e ,sigur e VEF.Maine sunt la lucru,dar duminica dimineata am vesti,despre el.Si daca e din ala care vrei,iaca nepotul meu vine des la Deva ca lucreaza la Smart si-i trambaleaza in 3 judete,o sa il pun in brate sa ti-l aduca gratis.
    .

Posts Thanks / Likes

nu mi-l trebuie gratis. iti dau pe el cat e pe e-bay. rares, l-as lua de acolo dar nu stiu cum, n-am mai luat niciodata de pe e-bay nimic. te oferi sa ma ajuti? cu prima ocazie cand vin la cluj iti las euroii si daca te ocupi de asta, nu-ti raman dator.

Posts Thanks / Likes

modelele astea de VEF au toata banda de scurte, de la 1800 KHz pana la 27 MHz si cu o mica modificare, apoi legate la pc printr-un adaptor, receptionezi tot ce misca in DRM. sunt foarte sensibile pe scurte si foarte selective. satenicu, daca esti interesat iti pot trimite schema pe email sa vezi ce filtre au in etajele de frecventa intermediara. pacat ca lucreaza doar cu o singura schimbare de frecventa.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

modelele astea de VEF au toata banda de scurte, de la 1800 KHz pana la 27 MHz si cu o mica modificare, apoi legate la pc printr-un adaptor, receptionezi tot ce misca in DRM. sunt foarte sensibile pe scurte si foarte selective. satenicu, daca esti interesat iti pot trimite schema pe email sa vezi ce filtre au in etajele de frecventa intermediara. pacat ca lucreaza doar cu o singura schimbare de frecventa.
    Am gasit si eu o schema de VEF pe net.
    Pe mine ma "pasioneaza" domeniul 70 MHz pana pe la 23 GHz.Iti doresc succes la achizitionare
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu mi-l trebuie gratis. iti dau pe el cat e pe e-bay. rares, l-as lua de acolo dar nu stiu cum, n-am mai luat niciodata de pe e-bay nimic. te oferi sa ma ajuti? cu prima ocazie cand vin la cluj iti las euroii si daca te ocupi de asta, nu-ti raman dator.
    daca nu gasesti si vrei de pe ebay, te pot ajuta.
    dm 7000 ,digix2tv ,1.20 fe,montura polara, lnb quadro 0.1. 0.9fe hh. 30V-82E

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Jale cu J mare,e doar VEF 202,insa,inca in stare de functionare,dar cred ca nu se potriveste cu ce cauti,oricum oferta ramane valabila si pentru asta.
    .

Posts Thanks / Likes

multumesc, doar 206 vreau ca are banda de 3,5 mhz. am vazut in pm mesajul tau cu acel grundig satelite, insa nu am ce face cu el, pentru ce imi trebuie doar vef 206 e bun. o sa mai caut pe net, poate gasesc pe undeva de vanzare. multumesc inca o data. xud, multumesc si tie de ajutor insa licitatia de pe e-bay s-a inchis in 18 februarie. am tratat cu badboy sa mi-l ia dar nu se mai poate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)