Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking altdvb si opticum dm2800 rotor

proaspat reintegrat in system , am un motor pt un dish mai mare opticum dm2800 si un ss2 usb

am instalat driverele de pe cd (nu cumva este mibi si pt ata?) si pluginul de diseq nu vrea sa imi gaseasca motorul sa il invart

daca are cineva motor opticum, dish opticum de 1.4 , si ss2 , sau cunostinte cum as putea sa le fac sa mearga pls help me:P) is satul de astra la 23,5:P)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nobody ?
    Code:
    http://digitalsatelit.ro/shop/product_info.php?products_id=119&osCsid=8076dd58f2a3c9ac21bed3b80f0458d3
    motorasul asta chiar nu se impaca cu skystar2 usb?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ar trebui sa mearga!trebuie sa intri in setarile de la ALtDVB si sa specifici ca ai antena mobila USALS, sa introduci coordonatele tale si apoi sa instalezi foarte precis montura!
    Procedura de reglarepresupunand de ex. ca Astra 19.2 e cel mai spre sud satelit fata de locatia ta)
    -in momentul in care specifici ca pt. satelitul Astra ai motura USALS si specifici coordonatele montura se va roti automat cu log. ta -19.2 grade spre dreapta.
    - rotesti invers tot ansamblul din suportul motorului si reglezi receptia optima doar din reglajul de elevatie al antenei, eventual din rotirea lnb.
    -daca suportul e perfect vertical si ai reglat bine pe motor latitudinea ta, montura e perfect reglata si cand vei da scanarea pe un alt satelit din ce in ce mai departe de sud vei avea receptie OK.
    Skystar2, SG-2100, 2xDolce, 1xDigi, poz. Strong x 1.2 Fe

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pe ce drivere ca momentan primesc skystar2.init. error

si pt mutat am folosit ssdiseq 1.10

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)