Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default CaptiveWorks 800 & RSC-uri

Ma gindesc sa cumpar un CW 800, dar nu reusesc sa descifrez daca merg RSC-rile pe acest receiver sau nu. Stie cineva raspunsul?
    Multumesc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs up da---din 31 dec

Quote Originally Posted by labi_1999 View Post
    Ma gindesc sa cumpar un CW 800, dar nu reusesc sa descifrez daca merg RSC-rile pe acest receiver sau nu. Stie cineva raspunsul?
    Multumesc.
    Da ,merg ca tote celelelte baxe din 31 dec , dar logic ca nu este cel mai bun in suport ptr. GC ,.,.in schimb ptr. dich si b3v este cel mai bun in suport .,.,.,eu il am de un an si totdeauna a fost primul in a scoate fixul,.,.si ca dovada ultimile 2 caderi(ecm) din 17 si 21 feb . toate captivurile nu au cazut , au si acum fixurile din 11 feb ( imagineaza ti) ,iar alte baxe au 2----3 fixuri scoase pina acum de `pe 11 feb.,.,.dar depinde mult ptr ce vrei sa il folosesti ,.,.,ca cel mai bun ptr GC este ,fara discutie pansatul .,.care a scos multe fixuri special ptr. GC,,.. si care bineinteles ca deschide si dich &b3v ,.,,.,.,tu decizi.,.,.dar mie de ex. nu imi plac pansaturile ptr. ca sint muy lente (nu au memorie mare si procesoare mai rapide).,in schimb cw sint f rapide .,.,.,si suportul.,.,si $$$$$ f. ieftin la juma de pret ca multe altele care sint la fel,.,.,
    EU il recomand ,, dar tu decizi,.,.,noroc bun

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Mersi bigg_22 pentru informatii. De fapt deja am cumparat si folosesc. Intradevar merita $100. Am pus un USB stick de 4 Gb si systemul PVR functioneaza perfect. Inca nu am incercat dar undeva am vazut ca pot sa vad filme de pe USB stick. Deci daca am ceva de pe internet, pot sa ma uit pe box. Inca n-am incercat, dar cred ca totusi depinde de codec. A si e mai comod upgrade-ul de bin cu USB stick, decat cu serial. E mult mai rapid decit pansatul (bine inteles cel vechi, n-am avut de a face cu un pansat nou). Insa cel mai important e suportul... ramine de vazut daca mentine pozitia buna (bev+dn). RSC-rile intradevar merg deocamdata cu el. In fine am legat pe loop FLU cel batrin convertit in Pansat pentru backup

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Apropo, inca o intrebare, de data asta ceva general. Exista spliter pentru cablu care vine de la LNB? Deci asi vrea sa leg doua receiver pe un singur cablu de la LNB. Daca nu gresesc communicatia dinter LNB si receiver nu e numai in singur sens, adica receiverul communica intr-un fel cu LNB, nu numai primeste semnalul si atit. Daca chiar e asa, si leg doua receiver pe LNB care comanda in mod diferit, cred ca va fi conflict. Dar in ziua de astazi poate exista solutii si pentru asta. Stie cineva, daca exista, sau daca nu exista sa nu mai visezi de asa ceva

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by labi_1999 View Post
    Apropo, inca o intrebare, de data asta ceva general. Exista spliter pentru cablu care vine de la LNB? Deci asi vrea sa leg doua receiver pe un singur cablu de la LNB. Daca nu gresesc communicatia dinter LNB si receiver nu e numai in singur sens, adica receiverul communica intr-un fel cu LNB, nu numai primeste semnalul si atit. Daca chiar e asa, si leg doua receiver pe LNB care comanda in mod diferit, cred ca va fi conflict. Dar in ziua de astazi poate exista solutii si pentru asta. Stie cineva, daca exista, sau daca nu exista sa nu mai visezi de asa ceva
    exista spliter dar nu merge grozav si nu merge decit pentru dn=+bev deci pentru gc nu .cel mai bine e sa cumperi lnbdual(2 inputuri) +swich si vezi tot in 2 boxe . lnbdual se vinde ieftin gc-am luat unu cu 12$ si unu pentrudn (119+118.6 in unu) 18$.o alta varianta este sa legi o cutie la iesirea celelaltei dar nu o sa poti vedea tv in acelasi timp la amindoua.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Deja asa se pare ca nu merg RSC-rile pe CW800S cu fisierul nou. Exista ceva smecherie, sau astia pur si simplu numai suporta GC?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Smecheria a fost sa introduc cheile manual.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)