Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Abonat Cu Forta La Digitv!!!

Am primit azi cu netarmurita uimire 4 facturi mari si late emise catre firma prin care eram anuntat ca in calitate de abonat boom is dator pe 4 luni la digi abonamentul ala populist de 11,9 lei cu tva.

ID CLIENT nu exista in baza de date digi (am prieteni si la rds) si nu am avut in viata mea nici ca pers fizica nici ca firma vreun abonament la alt dth decat focus (reziliat) si boom (actualmente).

Uimitor e ca pe mine care sunt abonat inventat m-au gasit la adresa sediului firmei si mi-au dat acele facturi minune pe cand zeci de mii de abonati digi tv nu au vazut cum arata o factura....

REZOLVATI-VA FRATILOR BAZA DE DATE CA E JALE........

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    Am primit azi cu netarmurita uimire 4 facturi mari si late emise catre firma prin care eram anuntat ca in calitate de abonat boom is dator pe 4 luni la digi abonamentul ala populist de 11,9 lei cu tva.

ID CLIENT nu exista in baza de date digi (am prieteni si la rds) si nu am avut in viata mea nici ca pers fizica nici ca firma vreun abonament la alt dth decat focus (reziliat) si boom (actualmente).

Uimitor e ca pe mine care sunt abonat inventat m-au gasit la adresa sediului firmei si mi-au dat acele facturi minune pe cand zeci de mii de abonati digi tv nu au vazut cum arata o factura....

REZOLVATI-VA FRATILOR BAZA DE DATE CA E JALE........

Te-o fi abonat vreun pretin

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Te-o fi abonat vreun pretin
    prieten prieten da nu exista acel ID CLIENT in baza digitv .... am verificat in baza de date .... il si public ca poate afla spartacus ce e cu el 1712617 ........
    Faza e ca facturile is emise in 08.02.2008 toate au numere consecutive 81 82 83 84 catre aceeasi firma dar abonamentul este aferent unor luni de anul trecut de prin august in noiembrie ....
    Last edited by lukas75; 22nd February 2008 at 11:56. Reason: completare

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Tin sa te anunt ca acel ID chiar exista. Cunosti firma SC ******* SRL?
    Contractul este facut pe SC ******** SRL.
    Last edited by [email protected]; 22nd February 2008 at 16:25.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by djsorin View Post
    Tin sa te anunt ca acel ID chiar exista. Cunosti firma SC Adminsoft SRL?
    Contractul este facut pe SC Adminsoft SRL.
    Din pacate ai dreptate, lukas, da-mi ID YM in PM, e vorba de 5 contracte...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

eu am platit abonamentul complet la MAX TV pe un an la un diler, mi-a zis sa platesc la CEC ,a doua zi ma suna ca pot sa merg sa platesc la el,am platit la el dar nu mi-a dat chitanta (motiv ca trebuie inregistrata la centrala) si sa vin dupa cateva zile dupa ea.au trecut zile,saptamani si luni timp in care nu am primit chitanta dar eu vedeam tot ce am platit.dupa vreo sapte luni primesc o instintare de la MAX TV ca am de platit abonamentul complet pe sase luni.spuneti a cui este vina?cei de la MAX TV de ce nu mi-au taiat abonamentul daca nu au primit banii,de unde sa stiu esu ca respectivul nu a virat banii la MAX tv .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Singurii care au o baza de date corect intocmita si actualizata, sint cei de la dolce. Restul... varza, mai mult sau mai putin acrita.N-as vrea sa spun cine conduce plutonul, pentru a nu aprinde spiritele.
    a fost odata ca niciodata.....

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

De unde stii ca numai dolce are? Le-ai vazu pe celelalte?
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Lepetir , mai bine ne dai direct numarul legitimatiei tale de angajat Romtelecom .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pina mai ieri afirmati ca as fi angajat boom, acum romtelecom, maine cine stie....Am mai spus-o, am avut contact si am inca cu lumea dth-ului autohton, fara a fi un umil sau grand instalator.In concluzie, am afirmat cele de mai sus tinind cont de rigurozitatea cu care s-au facut contractele la diferile platforme, de modul cum au fost distribuite facturile, de promptitudinea raspunsului serviciului clienti, s.a.m.d. Stau si ma mir, cind am vazut liste de sute de abonati ( doar intr-o arie restrinsa ) cautati pentru recuperarea echipamentului, multi cu nume si adrese fictive, sau care au decedat de zece ani.Ce sa spun... beton. Aspectul e valabil la mai multi operatori, insa unul conduce detasat.
    a fost odata ca niciodata.....

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by lepetir View Post
    Singurii care au o baza de date corect intocmita si actualizata, sint cei de la dolce. Restul... varza, mai mult sau mai putin acrita.N-as vrea sa spun cine conduce plutonul, pentru a nu aprinde spiritele.
    De Focus ce zici!?Cumperi si activezi cartela AI semnal,nu ai cumparat pana la data in care i-ti expira subscritia NU m-ai AI semnal!(ce e misto, te anunta cu 5 zile inainte sa-ti expire cartela!,si ai destul timp ca sa nu te trezeti cu vreo SURPRIZA)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)