Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: Funcard 6x1

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Funcard 6x1

Cine ma poate ajuta cu cele trei fisiere pentru a rescrie cardul acesta? Pe al meu cred ca l-am busit ca nu mai vrea sa-l recunoasca Humax-ul.

Am cautat si am gasit cateva pe care o sa le incerc acasa. Dar daca are cineva fisierele si stie ca functioneaza v-as fi foarte recunoscator.

Daca vreti sa trimiteti pe mail: [email protected]

Multumesc

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Doroftei, se pare ca nu citesti sau nu vrei sa citesti ce am scris in celalat topic despre Humax. La fun6in1 NU EXISTA 3 fisiere, ci DOUA: flash si ext. eeprom. In int. eeprom NU se baga nimic, il lasi in pace ca NU se foloseste (la funcard se folosesc trei files doar daca vrei sa scrii viaccess pe el, dar nu este cazul la Humax fiindca nu ti-l accepta). Iti trimit eu un file vechi de un an fun6in1 pentru Humax, file format din flash si ext. eeprom, chiar acum l-am probat iar si e OK.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default O Problema Cu Diablo Cam

Am vazut mailul de la tine. Incerc deseara si postez un rezultat.

Acuma am o alta problema. Am un Diablo Light si un CAS3+. Cam-ul in receiver este recunoscut. In CAS nu ami vrea sa il vada. Am becul verde aprins.

Am scos fisierul de revenire la firmaware 1.52, adica originalul dar imi da eroare de conectare. Daca incerc sa intru in Cam File System si sa ii dau connect primesc "No response from cam".

Daca a mai intalnit cineva situatia asta si a dat de o solutie si poate sa-mi spuna si mie.

Multumesc
    Last edited by doroftei; 22nd February 2008 at 12:43. Reason: schimbare de titlu

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sal Kroky,

Am vazut discutia despre FUNCARD.
    M-ar interesa daca imi poti spune daca stii de vreun editor de chei/fisier, pentru FUN6in1, asa cum sunt cele de editare atunci cand ai de-a face cu via1_2 sau celelalte, tot pe baza de via sau seca. As vrea sa pot adauga/sterge provideri sau chei.
    Am gasit numai editoare pure de hex, dar as fi vrut ceva mai explicit.
    DM800, DM7020, DM500S, KSC-570, SRT4355EVO, Conserve diverse, SkyStar 2 Rev 2.6, Offset 1.2, H-H Strong, Twin Inverto 0.3, 53E - 30W, etc....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, exista, cel mai bun e ISVEdit42b cu care poti edita ext.eeprom de la orice funfile 6in1, in format bin, hex sau CRD.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)