Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8

Thread: DIGI sau MAX

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DIGI sau MAX

Ce ati alege intre doua abonamente la MAX TV sau un abonament cu aparat dublu de la DIGI TV.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

E Ca O Alegere Intre Audi Si Trabant

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

E Ca O Alegere Intre Dacia500 Si Trabant, pentru mine, avantaj imagine Trabant.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Digi se vede mai bine ca Max , si la Digi platesti doar 1 abonament nu 2 ca la Max .

un simplu user Teacher

Posts Thanks / Likes

Fiecare cu avantajele si dezavantajele lui.
    Digi transmite pe un singur satelit deci se foloseste numai un singur LNC si bineinteles cablurile aferente, MaxTV pe doi sateliti (3 daca vrei sa vezi si Motors).
    La Digi se foloseste receptorul dublu care se instaleaza langa unul din televizoare, la celalalt tv se trag cablurile pt. semnal si telecomanda, MaxTV este codat viaccess care permite card share intre 2 sau mai multe receptoare si care nu este ilegal atata timp cat folosesti o subscriptie oficiala si nu te intinzi cu sharingul pe la vecini, internet .... etc.
    Calitatea imaginii la Digi este cu ceva superioara celei de la Max.
    MaxTV transmitand pe 2 sateliti (3 pt. Motors) ai avantajul ca poti receptiona pe langa pachet si o sumedenie de programe FTA, mai ales pe satelitul hotbird care este cel de-al 3-lea satelit unde se transmite canalul Motors.
    De preturi si pachete te poti interesa pe paginile lor oficiale, cu mentiunea ca la Max pagina inca nu este actualizata cu noua grila din 18.02.2008, de fapt inca nu s-a finalizat introducerea tuturor programelor noi.
    Alegerea finala iti apartine, succes.
    1 x DM800SE + 1 x Offset 0,9 m + 1 x LNB Inverto Black Ultra 0,3dB + 1 x H-H mount DM 2400
    UPC Ro (FocusSat) Full & FreeSat Ro

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by eddyg View Post
    Fiecare cu avantajele si dezavantajele lui.
    Digi transmite pe un singur satelit deci se foloseste numai un singur LNC si bineinteles cablurile aferente, MaxTV pe doi sateliti (3 daca vrei sa vezi si Motors).
    La Digi se foloseste receptorul dublu care se instaleaza langa unul din televizoare, la celalalt tv se trag cablurile pt. semnal si telecomanda, MaxTV este codat viaccess care permite card share intre 2 sau mai multe receptoare si care nu este ilegal atata timp cat folosesti o subscriptie oficiala si nu te intinzi cu sharingul pe la vecini, internet .... etc.
    Calitatea imaginii la Digi este cu ceva superioara celei de la Max.
    MaxTV transmitand pe 2 sateliti (3 pt. Motors) ai avantajul ca poti receptiona pe langa pachet si o sumedenie de programe FTA, mai ales pe satelitul hotbird care este cel de-al 3-lea satelit unde se transmite canalul Motors.
    De preturi si pachete te poti interesa pe paginile lor oficiale, cu mentiunea ca la Max pagina inca nu este actualizata cu noua grila din 18.02.2008, de fapt inca nu s-a finalizat introducerea tuturor programelor noi.
    Alegerea finala iti apartine, succes.
    Mersi mult.adevarul este ca am doua abonamente facute la MAX TV platite pe un an ce expira luna viitoare si nu stiu ce sa fac sa continui cu ele sau sa trec la DIGI TV si sa iau un aparat dublu.Nu am incercat sharingul (nu stiu daca pot cu aparatele mele-am MVISION MV8085 si MVISION NET 9085.

un simplu user Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu daca tu ai prins oferta de anul trecut la Max care spune ca in cazul neintreruperii contractului in primul an beneficiezi in al 2-lea an de pachetul de baza gratuit. Eu am prins oferta asta, stipulata in contract, sunt tare curios daca din luna Mai o sa imi vina factura numai pt. pachetele extra. Daca ai prins si tu la fel poti ramane si cu pachetul de baza Max si pe deasupra poti incerca si Digi, iar intr-un an se vor schimba multe (viitorul este intotdeauna o provocare, mai ales in Romania).

Cu stima.
    1 x DM800SE + 1 x Offset 0,9 m + 1 x LNB Inverto Black Ultra 0,3dB + 1 x H-H mount DM 2400
    UPC Ro (FocusSat) Full & FreeSat Ro

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by eddyg View Post
    Nu stiu daca tu ai prins oferta de anul trecut la Max care spune ca in cazul neintreruperii contractului in primul an beneficiezi in al 2-lea an de pachetul de baza gratuit. Eu am prins oferta asta, stipulata in contract, sunt tare curios daca din luna Mai o sa imi vina factura numai pt. pachetele extra. Daca ai prins si tu la fel poti ramane si cu pachetul de baza Max si pe deasupra poti incerca si Digi, iar intr-un an se vor schimba multe (viitorul este intotdeauna o provocare, mai ales in Romania).

Cu stima.
    Inca odata mersi de informatii.Eu locuiesc in Spania iar cartelele MAX TV le-am luat de aici si nu mi-au zis chestia cu abonamentul baza gratis pt. urmatorul an.Primul abonament era platit pe 2 ani iar al doilea l-am platit pe un an.Am sunat acuma la cei de la MAX TV din Bucuresti si mi-au confirmat ce mi-ai zis tu ,la abonamentul ce il am platit pe un an baza va fi gratis in urmatorul an ,trebuind sa platesc doar pachetele extra.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)