Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default CL in HD la Pro TV !

Īncepānd de astăzi, Pro TV va emite meciurile de Champions League şi īn sistem High Definition īn Bucureşti şi īmprejurimi. Astfel, telespectatorii care vor dori să urmărească partidele Liverpool - Inter sau Arsenal – AC Milan o vor putea face īn noul mod de transmisie, fiind necesar un televizor HD, dar si un decodor (receiver) special.
    7 televiziuni din cele 135 din toată lumea care transmit meciuri de Champions League oferă telespectatorilor posibilitatea de a urmări partidele īn sistem HD.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Bine bine dar voi ? voi cand le ve-ti transmite in HD ? ne-ai cam ramas dator cu raspunsul asta !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaip View Post
    Bine bine dar voi ? voi cand le ve-ti transmite in HD ? ne-ai cam ramas dator cu raspunsul asta !
    Si chiar daca le-ar transmite, cu ce sa receptioneze abonatu', cu Hyundayu' ?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pana sa ne vanda Digi niste module Nagra 2/3 + card Digi ... ne chinuim si noi cu Kathrein-ul ! ...cu Opticum !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mihaip View Post
    Pana sa ne vanda Digi niste module Nagra 2/3 + card Digi ... ne chinuim si noi cu Kathrein-ul ! ...cu Opticum !
    presupunand ca avem televizorul LCD HS si receiverul Kathrein HD, cum vedem Pro TV HD? este emis free pe satelit undeva? sau cum?
    Eu credeam ca este vb de emisia Pro TV in DVB-T, dar se pare ca este vb de altceva. Ma lamureste cineva?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionutz6 View Post
    presupunand ca avem televizorul LCD HS si receiverul Kathrein HD, cum vedem Pro TV HD? este emis free pe satelit undeva? sau cum?
    Eu credeam ca este vb de emisia Pro TV in DVB-T, dar se pare ca este vb de altceva. Ma lamureste cineva?
    salut , reciteste ce a scris @FANTA : '' Īncepānd de astăzi, Pro TV va emite meciurile de Champions League şi īn sistem High Definition īn Bucureşti şi īmprejurimi. ''
    NOROC .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by savin stelian View Post
    salut , reciteste ce a scris @FANTA : '' Īncepānd de astăzi, Pro TV va emite meciurile de Champions League şi īn sistem High Definition īn Bucureşti şi īmprejurimi. ''
    NOROC .
    sa inteleg atunci ca este vb de sistemul dvb-t. nu stiu exact de ce atat secret despre asta, dar in fine...
    ideea e ca desi am receiver dvb-t incorporat in TV, desi il gaseste pe pro tv HD, la imagine zice no video. aveti cumva vreo idee daca trebuie sa-i fac ceva, sau pur si simplu nu merge receiverul din tv?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sunteti toti experti, teachers, super talentati, mii de posturi, dar de dat o explicatie n-ati da, dati numai raspunsuri evazive, dar va cantati dragostea pt forum si cat de uniti sunteti voi...
    mai bine ati raspunde clar la intrebarile celor mai nestiutori. sau daca doriti sa ramaneti singurii invatati in domeniu, nu mai deschideti forumul pt inscrieri, cine vrea sa citeasca, n-are decat, cine nu, sa se duca...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionutz6 View Post
    sa inteleg atunci ca este vb de sistemul dvb-t. nu stiu exact de ce atat secret despre asta, dar in fine...
    ideea e ca desi am receiver dvb-t incorporat in TV, desi il gaseste pe pro tv HD, la imagine zice no video. aveti cumva vreo idee daca trebuie sa-i fac ceva, sau pur si simplu nu merge receiverul din tv?
    Nu merge pentru ca tunerul dvb din tv e sd si iti trebuie unul hd . Momentan poti cumpara receptoare dvb-t hd dar nu am auzit sa fie incorporate in tv-uri . Bafta

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariust5 View Post
    Nu merge pentru ca tunerul dvb din tv e sd si iti trebuie unul hd . Momentan poti cumpara receptoare dvb-t hd dar nu am auzit sa fie incorporate in tv-uri . Bafta
    merci mult de info. ar fi fost mult prea frumos ca sa fie adevarat..
    mi se pare totusi ciudat ca daca tot fac televizorul Full HD, sa nu puna receiverul HD, ci doar SD. in fine, daca asa s-au gandit ei...
    noroc cu alte canale HD, gen HD Suisse, care a transmis meciul in HD. Si fiind primul meci vazut in HD, chiar am ramas uimit de cum se vede.. efectiv incredibil! cred ca la un zoom i-am vazut parul din nas lui rafa benitez...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Asadar pro tv va transmite CL in HD pt cei 40 de nebuni din bucuresti care si-au luat nus' ce stb de la domo.S-au laudat comentatorii aseara de cel putin patru ori in timpul meciului.
    CIND AVETI DE GIND FRATILOR SA-L RIDICATI LA SATELIT

GIGGS SAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

"Momentan poti cumpara receptoare dvb-t hd
    dar nu am auzit sa fie incorporate in tv-uri "

lcd hd au port HDMI, pe care il poti folosi daca
    si receptorul pe care il ai are iesire HDMI,
    asa ca nu e absolut necesar sa ai tunerul ptr HD in LCD.
    totusi ar fi placut sa aiba totul integrat, dar pretul ..........
    Contraria sunt complementa.
    Nihil sine Deo!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nicolau gigi View Post
    "Momentan poti cumpara receptoare dvb-t hd
    dar nu am auzit sa fie incorporate in tv-uri "

lcd hd au port HDMI, pe care il poti folosi daca
    si receptorul pe care il ai are iesire HDMI,
    asa ca nu e absolut necesar sa ai tunerul ptr HD in LCD.
    totusi ar fi placut sa aiba totul integrat, dar pretul ..........
    da, dar pentru asta, din ce inteleg eu, ar trebui sa mai cumpar un receiver dvb-t HD. ceea ce pus peste receiverul katherin dvb-s, positionerul, receiverul boom, receiverul audio 5.1 si playstationul 3 ar duce la un nr de... incredibil de multe boxuri si implicit telecomenzi si implicit......... mi se face scarba de toata combinatia... iar daca tvul e HD, nu stiu de ce n-ar fi pus un receiver dvb-t incorporat tot HD.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Returul din aceasta seara tot in high definition pe PRO TV HD.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)