Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13

Thread: Mct

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Mct

Nu am mai folosit SS2 demult (circa 3 luni) am observat ca a aparut V-plug care decodeaza MCT.Astazi am incercat si eu si nu am reusit, probabil ca imi lipseste ceva . Intrebarea este daca mai merg (sunt vreo 6 canale MCT parca) sau nu?.
    De unde pot lua un softcam si un Vkeys actualizat, avand in vedere ca site-urile romanesti de profil se reorganizeza si nu mai gasesti nimic ?

Multumesc.
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default mct down

nu te mai obosi ca au murit......
    Bv-Ro,1.5Al,Invacom0.3db+ss2+Echosmart792

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

confirm .... condoleante

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default inca merg

incercati update din 16 feb de aici http://vplug.wordpress.com/

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

face vplugul din nou AU cu noul vhelper.mdl (vezi vplug)

The Master of the Beasts Mentor
    Posts Thanks / Likes

Merge , dar astepti pana iti vine rau ca sa faca au , si se vede si foarte prost , si se deschid doar vreo trei din ele , lasa ca-i bun si ce se vede , in rest :

S'altare si s'ucces !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bilibistrocu View Post
    Merge , dar astepti pana iti vine rau ca sa faca au , si se vede si foarte prost , si se deschid doar vreo trei din ele , lasa ca-i bun si ce se vede , in rest :

S'altare si s'ucces !
    Cu ultimele doua postari ale lui @jamesbond07 de la vPlug,merg aproape toate,numai vreo trei nu merg.Azi dupa amiaza am incercat.Ce e ciudat ca nu stiam ce's alea MCT-uri,mi-a fost jena sa va intreb ca sa nu radeti de mine (eu stau cantonat pe Astra 19,2 cam 95%),din intamplare am aflat si am testat,intradevar calitate foarte proasta la imagini,dar se vad multe si AU face zic eu destul de repede cu ce a postat @jamesbond07.
    .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

S'altare si s'ucces !
    La mine 10 programe se deschid iar pe 3 sunt reclame si nu stiu inca daca se vad sau nu iar in privinta imaginii ... lasa mult de dorit.Bine ca sunt la numar pe langa celelalte
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

The Master of the Beasts Mentor
    Posts Thanks / Likes

@mayerling
    Nu-i nici o rusine , care-i problema ca sunt "altfel" de posturi , aici este goanga , daca se deschide ceva , cu ce , si cat timp merg , nu conteaza ce sunt , pot sa fie si religioase codate , daca se deschid cu ceva este ok , pasiunea conteaza , chit ca nu ne uitam decat cateva secunde atunci cand se deschid , dar macar traim clipa , satisfactia ca merge...am luat-o razana ? nu , dar vad ca incet , incet , forumul isi pastreaza coloana vertebrala cu toate problemele din ultimul timp ... ma bucur ca nu am murit inca , sau ca nu am fost chiar atat de zguduiti.

S'altare si s'ucces !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by darkkoder View Post
    se vada cum se vede da bine sunt ca sunt acolo pe hitbird si la cine nu convine sa nu se uite.
    sa nu uitam ca acum cateva sute de ani biserica catolica si papa faceau shouri cu zeci de destrabalate deci candva si acum da mai subtil.. sunt inca impreuna
    esti tare morosanule,dar dreptate ai

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@mayerling
    Nu-i nici o rusine , care-i problema ca sunt "altfel" de posturi , aici este goanga , daca se deschide ceva , cu ce , si cat timp merg , nu conteaza ce sunt , pot sa fie si religioase codate , daca se deschid cu ceva este ok , pasiunea conteaza , chit ca nu ne uitam decat cateva secunde atunci cand se deschid , dar macar traim clipa , satisfactia ca merge...am luat-o razana ? nu , dar vad ca incet , incet , forumul isi pastreaza coloana vertebrala cu toate problemele din ultimul timp ... ma bucur ca nu am murit inca , sau ca nu am fost chiar atat de zguduiti.

S'altare si s'ucces !
    Nu a-ti inteles bine sau eu nu am fost clar.Nu am mai auzit de MCT-uri si nici nu stiam ce transmit ei,nu sunt pudic de felul meu.Dar fiind mai tot timpul pe Astra 19,2 nu stiam ce posturi sunt acele MCT-uri, exact daca cineva sa zicem teoretic doar,ca practic cred ca toti au auzit de Premiere,deci sa intrebe ce sunt alea "Premiere".Asta m-am temut sa intreb si sa nu radeti de mine,nu pentru continul acelor programe.Sper ca am clarificat situatia,sper sa nu ma confundati cu vreun "supercredincios",cand de fapt sunt un ateu convins.Toate cele bune.
    P.S. Eu ceilalti sateliti ii vizionez doar sporadic sau pentru diferite teste sau incercari.Pe Astra 19,2 nu pot sa ma uit la toate canalele,am suficint acolo fiind minoritar etnic,sper ca ma intelegeti.
    Last edited by Mayerling; 19th February 2008 at 11:37.
    .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)