Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ingerul pazitor al zbumului si-a luat zborul

din cate am auzit din sursele mele din boom, in luna aprilie actionariatul principal din Israel va sista orice sursa de finantare catre boom. atrag atentia pe aceasta cale firmelor de instalari care inca mai fac lucrari pentru boom, refuzati din martie sa mai luati echipamente de la ei, le veti plati voi celor de la Hat, boom nu mai vireaza nici un ban in conturile voastre ca sa achitati decodoarele. sa nu ziceti ca nu v-am spus.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    din cate am auzit din sursele mele din boom, in luna aprilie actionariatul principal din Israel va sista orice sursa de finantare catre boom. atrag pe aceasta cale firmelor de instalari care inca mai fac lucrari pentru boom, refuzati din martie sa mai luati echipamente de la ei, le veti plati voi celor de la Hat, boom nu mai vireaza nici un ban in conturile voastre ca sa achitati decodoarele. sa nu ziceti ca nu v-am spus.
    Cred ca ai dreptate , am auzit asta si printre "instalatorii" de BUM pe zona mea , nu stiu ce sa faca si unde sa se orienteze pt ca sunt unii de s-au imprumutat de niste bani pentru anumite accesorii pe care BUM trebuia sa le deconteze lor.

Posts Thanks / Likes

e nasol de tot. pe langa faptul ca e problema de mult timp cu materialele (cablu, cleme, mufe) acum apar probleme si cu decodoarele. o sa ajungeti sa le platiti din buzunar, israelienii de la Milomor au hotarat ca nu mai baga un ban in afacerea asta care numai pierderi le-au adus in ultimul timp. ei patroneaza dth-ul Yes din Israel, ei au cea mai mare retea catv din Israel, au actiuni la Orange. tot ce tine de Orange in Israel e a lor in proportie de 99%, Orange e prezent in afacere doar cu numele. mai au si actiuni la Amos, in plus de asta sunt unul din cei mai mari constructori de imobile din Israel. vedeti si voi ce firma este, nu e genul care sa piarda bani din cauza imbecilitatii unor manageri. stiti ce am mai auzit? ca zilele astea au inceput angajatii boom sa umble prin tara, sa recupereze standurile de la partenerii lor. adica lcd-urile samsung, antenele si decodoarele. toate standurile trebuie desfiintate pana la inceputul lunii aprilie.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Se cam apropie sfarsitul lui boom.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

boom ramine...proprietarii se vor schimba...poate ca acum il va lua Vantu la un pret corect...oamenii ii ia...mai baza de clienti si gata...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    israelienii de la Milomor au hotarat ca nu mai baga un ban in afacerea asta care numai pierderi le-au adus in ultimul timp. ei patroneaza dth-ul Yes din Israel, ei au cea mai mare retea catv din Israel, au actiuni la Orange. tot ce tine de Orange in Israel e a lor in proportie de 99%, Orange e prezent in afacere doar cu numele. mai au si actiuni la Amos, in plus de asta sunt unul din cei mai mari constructori de imobile din Israel. vedeti si voi ce firma este, nu e genul care sa piarda bani din cauza imbecilitatii unor manageri. stiti ce am mai auzit? ca zilele astea au inceput angajatii boom sa umble prin tara, sa recupereze standurile de la partenerii lor. adica lcd-urile samsung, antenele si decodoarele. toate standurile trebuie desfiintate pana la inceputul lunii aprilie.
    Eronat..nu Milomor e actionarul principal ci Elran care apartine familiei Dankner....si nu detine 99% din Orange Israel...maxim 10-15%

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu conteaza cine este actionarul sau cine nu , important este ca unii din ex-angajati si angajati, si ma refer la trepadusi nu la cei din varf au ofilt Bumul pe zi ce trece rusine lor!

Posts Thanks / Likes

salento, Orange Israel are in spate firma Partner Communications Company Ltd patronata de omul de afaceri israelian Amnon Sela. Amnon Sela este proprietarul companiei Milomor (a cumparat de la fostii actionari compania la pretul de 12,3 milioane de euro). asa ca in spatele Orange Israel sta acum patronul Milomor. Partner Communications Company doar gestioneaza Orange Israel, Milomor are in proprietate tot ce tine de echipamentul Orange Israel. daca consideri ca toata infrastructura de comunicatii a unei companii de telecomunicatii cuprinde doar 10 - 15 la suta din acea companie, asa o fi cum spui. eu am cativa prieteni in Boom care mi-au spus aceste lucruri si te asigur ca furnizorii mei de informatii nu vorbesc prostii, am incredere in tot ce primesc de la ei.

Posts Thanks / Likes

salento, Elran Investments nu mai are nici o actiune la Boom. actionarii romani impreuna cu Elran si-au vandut toate actiunile la fondul Livermore. asa ca singurii actionari de afara ai companiei Boom sunt Milomor si Livermore. voi afla zilele astea si suma cu care Livermore a cumparat toate actiunile si iti spun.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)