Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default problema humax5400z :(

salut...
    a aparut..nu chiar de curand o problema cu humaxul meu 5400z...
    nu mai pot vedea nici o subtitrare pe nici un fel de canal din cele transmise si receptate cu ajutorul teletextului .. cele care sunt atasate direct si transmise odata cu filmu..merg...ca nu au incotro...
    ce i-as putea face ? (tps, premiere,etc- nici o urma de subtitrare)

thx

edit: ToH3.4 HoT10.3

Moderator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cum as putea sa vad pe Hummy subtitrarea la gigi film si la discovery din pachetu gigitv?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

de gigi nu am nevoie )) am cartela max + lunile urmatoare pt celalate tv-uri le fac abonamente de boom...asa ca nu va mai dati destepti..nu toata lumea vrea digi...iar aici din cate stiu e un forum sa pui intrebari...la misto toata lumea se pricepe...

la inceputuri..la primele softuri..mergeau subtitarile...la TOATE pachetele....aa am uitat sa adaug tv cabo, d+ am mai uitat din ele ca acuma din cate stiu nu merg...asa ca nu le-m mai pus...
    cu engleza ma descurc cat sa vizionez un film dar ar fi de folos si o sub in eng..iar pt cele care trasmit in franceza, germana , spaniola.. cu atat mai mult....

va multumesc
    p.s:toata lumea se ascunde in spatele lui digitv..nimeni nu e instare sa dea o solutie...
    sunt dezamagit...si degeaba va uitati la posturi ca nu in aia sta stiinta...humax am de ani buni..dar nimeni nu sa nascut invatat

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@alsta
    Nu stiu cine te-a suparat asa tare, nu vad nici un post mai sus, doar daca nu a fost sters...
    Premiere nu are subtitrari de nici un fel, iar TPS are subtitrare DVB (tasta galbena) sau prin teletext TV (pag. 889).

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

A dat cu bâta-n baltă. ''nickey4321'' a pus la rândul lui o întrebare şi ''alsta'' a considerat-o răspuns.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

eu am enumerat ....cateva pachete...acuma este o problema destul de stresanta..fie ca e tps..sau alt pachet mai mult sau mai putin vizionat...reciverul are o problema la subul DVB se blocheaza....iar pana si la cea teletex afiseaza cateva linii desub... are o mica tentatie...dar apoi...ca prin minune...block & necesita reset receiverul

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alsta View Post
    eu am enumerat ....cateva pachete...acuma este o problema destul de stresanta..fie ca e tps..sau alt pachet mai mult sau mai putin vizionat...reciverul are o problema la subul DVB se blocheaza....iar pana si la cea teletex afiseaza cateva linii desub... are o mica tentatie...dar apoi...ca prin minune...block & necesita reset receiverul
    Servus,

Ai incercat reinstall la firmware !?

Pe al meu 5400 s-a asezat muntele de praf ... asa ca nu stiu ce, cum si in cefel mai mere ...da' eu asa as face : as rescrie softul !

Bafta Tuturor

S_H
    BAFTA TUTUROR !
    S_H

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

am rescris softu :d

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default linux pentru humax?

Salut,
    Am pe calculator Linux (ubuntu) si nu mai pot folosi programe ca humay toolbox sau DSR 9500 etc. Poate cineva sa ma ajute daca pentru Linux sint programe cu care se poate pune un pach , seting sau key in humax 5400
    multumesc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)