Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Question

Este posibil sa prindem din Romania pe vreun satelit programu american CBS mar interesa serialele CSI, va intreb pentru ca inc nu ma pricep la chesti de genul asta de receptie prin satelit. Am tot incercat sa aflu pe ce satelit emit dar nu am reusit asa ca daca este vreunu din voi care va pricepeti si stiti pe ce sateliti se afla vas ruga mult de tot sa imi spuneti, in primul rand daca este posibil o recptie din Romania si ce echipamente de receptie e nevoie pentru a prinde acest program.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by danielavram View Post
    Este posibil sa prindem din Romania pe vreun satelit programu american CBS mar interesa serialele CSI, va intreb pentru ca inc nu ma pricep la chesti de genul asta de receptie prin satelit. Am tot incercat sa aflu pe ce satelit emit dar nu am reusit asa ca daca este vreunu din voi care va pricepeti si stiti pe ce sateliti se afla vas ruga mult de tot sa imi spuneti, in primul rand daca este posibil o recptie din Romania si ce echipamente de receptie e nevoie pentru a prinde acest program.
    http://en.kingofsat.net/channelhistory.php?ch=1572
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Salut,

Pentru CBS (si nu CBS News, atentie, sunt doua programe diferite), receptia prin satelit nu e posibila din Romania.
    E posibil totusi sa vezi CBS, cu playere tv care se gasesc la liber pe net, intr-un timp, daca-mi adduc bine aminte, a fost pe TVU Player (da un search pe net si gasesti mai multe playere). Nu garantez 100%, dar e oricum o varianta acceptabila in contextul in care nu putem "trece balta" cu antenele noastre.

Succes!
    Multumesc,
    Scorpio

VU+ Solo 2/ parabola 1,8m / offset 1.85m / Bucuresti

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Poate totusi este o sansa,anu trecut cel putin erau niste feeduri de la americani pe 15vest,dadeau si filme(am vazut cu sigla cbs),stiri(nbc) etc...Uita-te in lista cu frecv poate mai sunt active,eu nu am mai testat

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Salut,

Pentru CBS (si nu CBS News, atentie, sunt doua programe diferite), receptia prin satelit nu e posibila din Romania.
    E posibil totusi sa vezi CBS, cu playere tv care se gasesc la liber pe net, intr-un timp, daca-mi adduc bine aminte, a fost pe TVU Player (da un search pe net si gasesti mai multe playere). Nu garantez 100%, dar e oricum o varianta acceptabila in contextul in care nu putem "trece balta" cu antenele noastre.

Succes!
    incearca aici: www.andromedanet.com/tvtuner_general.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)