Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Coruptie la Dolce ?

Mi-a soptit o vrabie zgribulita aflata pe marginea unei banci parasite din Cismigiu ca pe Dolce Tv acum ii "calca" un audit ce ar fi desconspirat ca cel ce coordoneaza instalatorii lui Dolce ar cere o spaga de 200 euro/luna pentru a avea parte de lucrari cat mau multe si repede platite.
    Nea ****i* deja a calcat pe bataturi cateva persoane importante din Dolce si se pare ca se lasa cu un prin scandal in platforma RTC-ului.

Luati-o ca o simpla barfa , nu vreau sa fac probleme brasoveanului ce mai nou acum s-a mutat in capitala. (vedeti ce baiat finut sunt si nu spun mai multe)

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

sa vezi ce povestesc vrabiutzele din provincie...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Mi-a soptit o vrabie zgribulita aflata pe marginea unei banci parasite din Cismigiu ca pe Dolce Tv acum ii "calca" un audit ce ar fi desconspirat ca cel ce coordoneaza instalatorii lui Dolce ar cere o spaga de 200 euro/luna pentru a avea parte de lucrari cat mau multe si repede platite.
    Nea ****i* deja a calcat pe bataturi cateva persoane importante din Dolce si se pare ca se lasa cu un prin scandal in platforma RTC-ului.

Luati-o ca o simpla barfa , nu vreau sa fac probleme brasoveanului ce mai nou acum s-a mutat in capitala. (vedeti ce baiat finut sunt si nu spun mai multe)

Fanta
    Poi nu se vede ca acum s-a mutat? de aia cere 200 numai ... naspa ca mai sunt asemenea cazuri, indiferent de DTH, trist ca naiba....
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu poti intra nici cu sufletu sa instalezi pentru aia. Aici domina neamurile si cu neamurile si cu rudele si cu prietenii... Am si eu vrabiutzele mele care imi spun. Saracutzele au intrat si ele cumva in randu alora si din cauza ca is mai noi le dau instalari la 150-200 km de domiciliu...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Junior
    Posts Thanks / Likes

Question

sa miscat ceva la ei in ograda, interesant este faptul ca , acuma lucrarile vin de la Bucuresti, inainte le primeam de la ,,judeteana", inclin sa cred ca e de ,,rau" , desi lumea cere Dolce, os-urile sant mai putine ca si inainte.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MIRC77 View Post
    Nu e de mirare ce spui tu Fanta ca doar cunoastem foarte bine tara in care traim. Cu auditul asta care te "calca" nu prea sunt de acord. Auditul vine la cerere si se ocupa cu consilierea nicidecum cu descoperirea coruptiei. Dar e bine totusi ca a descoperit disfunctionalitatile astea. RTC-ul nefiind o societate mica sau mijlocie (unde nu e bligatoriu auditul) comisia asta de audit pe langa rapoatele care le intocmeste pt. conducere mai intocmeste inca unul pt. auditul extern. Daca conducerea nu i-a masuri pt. remedierea disfunctionalitatilor care aduc prejudicii companiei, lucrul asta se va evidentia in rapoarte si si la urmatorul audit. Deci individul ala cu 200 E sigur nu sta pe roze in momentul asta.
    Perfect de acord cu tine.
    Auditul are alt scop dar din intamplare l-au descoperit pe nenea coruptu' . Cel putin asa mi-a spus vrabiuta zgribulita ce venea tocmai din Brasov.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

au scazut instalarile la toate DTH-urile...numai unu are cereri mari si nu are in continuare echipamente...acolo sunt vrabiute care daca nu dau din aripi nu ciugulesc nimic...care da bine din aripi primeste si 2tv...

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    au scazut instalarile la toate DTH-urile...numai unu are cereri mari si nu are in continuare echipamente...acolo sunt vrabiute care daca nu dau din aripi nu ciugulesc nimic...care da bine din aripi primeste si 2tv...
    La Dolce nu au scazut comenzile .Acolo s-a intamplat altceva si anume marea lovitura Centre Regionale vs. Firme de Instalari. Vestea cu cele 2500 de disponibilizari a cazut ca o bomba, nu peste cei de la centru, ci peste parlitii din provincie , care au inceput sa puna mana pe OS-uri la greu si sa presteze munca patriotica si peste program, pentru o bulina alba la pastrarea locului de munca. Aici se bat cap in cap niste interese , pe de o parte cei de sus cu O.N si I.C care prefera lucrul cu firme de instalari, din care a rezultat o eficienta economica mult mai mare (se reduc o gramada de cheltuieli de consum si intretinere din interiorul RTC) vs. centrele locale si regionale care nu inghit sub nici o forma "tertii", carora le place sa fie angajati in continuare, cu 1 Dolce pe zi, montat de la 09:00 - 16:00 . De aceea sunt o gramada de instalatori care s-au trezit peste noapte brusc si dintr-odata fara OS-uri. Dar solutii exista , si anume sa iasa ei la produs de OS-uri , chiar si la 120 km, unde mergi cu unu adus de RTC si mai faci tu inca 5 pe langa.

Junior Member Junior
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by apreotesei View Post
    La Dolce nu au scazut comenzile .Acolo s-a intamplat altceva si anume marea lovitura Centre Regionale vs. Firme de Instalari. Vestea cu cele 2500 de disponibilizari a cazut ca o bomba, nu peste cei de la centru, ci peste parlitii din provincie , care au inceput sa puna mana pe OS-uri la greu si sa presteze munca patriotica si peste program, pentru o bulina alba la pastrarea locului de munca. Aici se bat cap in cap niste interese , pe de o parte cei de sus cu O.N si I.C care prefera lucrul cu firme de instalari, din care a rezultat o eficienta economica mult mai mare (se reduc o gramada de cheltuieli de consum si intretinere din interiorul RTC) vs. centrele locale si regionale care nu inghit sub nici o forma "tertii", carora le place sa fie angajati in continuare, cu 1 Dolce pe zi, montat de la 09:00 - 16:00 . De aceea sunt o gramada de instalatori care s-au trezit peste noapte brusc si dintr-odata fara OS-uri. Dar solutii exista , si anume sa iasa ei la produs de OS-uri , chiar si la 120 km, unde mergi cu unu adus de RTC si mai faci tu inca 5 pe langa.

OK. sant deacord cu dvs. dar problema se pune cel putin in cazul meu, la momentul activarii cand vorbesti cu operatoarea si ii ceri sa til repartizeze tie(sau firnei pentru care lucrezi), atatea explicatii, atatea rugaminti , atatea discutii de la un moment dat iti vine rau.Concret am avut caz cu OS ,,vanat" in care a trebuit sa iau omului antena si receptorul si sa plec.(reg.CLUJ)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)