Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10

Thread: HD la SOV DTH

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default HD la SOV DTH

Din informatii ultra secrete am aflat ca viitorul DTH va avea programe HD ! Liga 1 va fi transmisa in format HD pe DTH-ul lui SOV

Mai multe informatii ultra senzationale pe data de .... 2 aprilie ...pana atunci nu pot dezvalui mai multe.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

pai atunci este o piine alba de mancat pentru instalatori...se fac liste cu firme deja ))

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Super.
    O sa am grija pe 1 aprilie sa mai cer amanunte...
    Suna bine.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Super.
    O sa am grija pe 1 aprilie sa mai cer amanunte...
    Suna bine.
    sigur

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

suna a spalare a banilor FNI sau doar ma insel eu ...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by abraxas View Post
    suna a spalare a banilor FNI sau doar ma insel eu ...
    Inseamna ca o sa-l cheme FNI-HD

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

e admirabil ca cineva doreste sa aduca HD intr-un DTH romanesc
    e apreciabil ca vom avea o noua platforma DTH
    ma bucura faptul ca vom avea posibilitatea sa vizionam si cateva canale proprii
    abia astept sa am ocazia sa vad canale HD dedicate Romaniei
    pana la urma si vizionarea meciurilor din liga 1 in paytv sau ppv e un pas inainte , "intram si noi in randul lumii civilizate" .

Dar , exista un mare DAR , acest DTH va fi dedicat piatei romanesti , piata ce devoreaza pachetele popolar (digi) si variety (dolce).

Procentual discutand cat din acesta piata doreste servicii premium in oferta pay tv ? Pentru multime pachetul "baza" din cablu e arhisuficient , pentru cei de afara Digi si Max e tot ce au nevoie.

Din punctul meu de vedere , fara sa ma bazez pe date oferite de studiile facute de diverse institute , cred ca achizitionarea drepturilor de transmitere la tv a meciurilor din liga 1 va aduce minim 300.000 de abonati , deoarece romanul s-a dovedit ca nu-i interesat sa plateasca pentru Il Calcio si PrimeraDivision dar cand vine vorba de Liga 1 e dispus sa faca un efort pentru a viziona live mocirla din liga lu' mitica.

Programele proprii si HD-ul nu cred ca prezinte interes pentru mai mult de 10.000 de abonati.Si cat scriu aceast numar chiar dau dovada de un optimism debordant.

Personal doresc succes noi echipe ce lucreaza intr-o secretomanie draconica , secretomanie sparta ca si in cazul lui Boom de agentii RDI

E doar o simpla parere si sper sa nu deranjeze pe nimeni.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Fanta vrei sa zici ca aceste canale proprii de filme in format FULL HD al celor de SOV DTH vor fi o concurenta adevarata pentru DigiFilm si canalele HBO ? Ar fi prea frumos...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    e admirabil ca cineva doreste sa aduca HD intr-un DTH romanesc
    e apreciabil ca vom avea o noua platforma DTH
    ma bucura faptul ca vom avea posibilitatea sa vizionam si cateva canale proprii
    abia astept sa am ocazia sa vad canale HD dedicate Romaniei
    pana la urma si vizionarea meciurilor din liga 1 in paytv sau ppv e un pas inainte , "intram si noi in randul lumii civilizate" .

Dar , exista un mare DAR , acest DTH va fi dedicat piatei romanesti , piata ce devoreaza pachetele popolar (digi) si variety (dolce).

Procentual discutand cat din acesta piata doreste servicii premium in oferta pay tv ? Pentru multime pachetul "baza" din cablu e arhisuficient , pentru cei de afara Digi si Max e tot ce au nevoie.

Din punctul meu de vedere , fara sa ma bazez pe date oferite de studiile facute de diverse institute , cred ca achizitionarea drepturilor de transmitere la tv a meciurilor din liga 1 va aduce minim 300.000 de abonati , deoarece romanul s-a dovedit ca nu-i interesat sa plateasca pentru Il Calcio si PrimeraDivision dar cand vine vorba de Liga 1 e dispus sa faca un efort pentru a viziona live mocirla din liga lu' mitica.

Programele proprii si HD-ul nu cred ca prezinte interes pentru mai mult de 10.000 de abonati.Si cat scriu aceast numar chiar dau dovada de un optimism debordant.

Personal doresc succes noi echipe ce lucreaza intr-o secretomanie draconica , secretomanie sparta ca si in cazul lui Boom de agentii RDI

E doar o simpla parere si sper sa nu deranjeze pe nimeni.

Fanta
    Fanta, nici macar in Anglia unde e cel maoi important campionat din Europa sau unul din cele mai importante, fotbalul nu se transmite in sistem paytv....
    Cine crezi ca va plati sa vada liga lui mitica in sistem paytv, aastea sunt visele lui vintu....

sa fim serioso

no offence!

nick1968

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

liga lu' Mitica combinata cu HD s-ar putea sa atraga totusi ceva spectatori . ar putea fi combinatia castigatoare . probabil ca una din ele nu ar face 2 bani. cine a dat cel putin 1000 de euroi pe un lcd ca lumea (si slava Domnului sunt destui )s-ar putea sa se gandeasca ca ar fi bine sa si beneficieze de scula lui ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)