Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: Fotbal la tv?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Question Fotbal la tv?

Cum rusiti sa aflati daca este un meci pe vreun canal de pe satelit?
    De ex as vrea sa ma uit la meciul lui Man U care e de la ora 17, dar nu stiu cum sa caut sa vad daca este pe vreun program de pe vreun satelit. si ca sa le iau la rand, mi se pare de-a dreptul imposibil. am cautat pe premiere si am vazut ca nu il dau, dau chelsea, liverpool si au dat si arsenal.
    De fapt intrebarea mea are oarecum legatura cu partea mai practica a acestui hobby, televiziunea prin satelit. Adica imi imaginez ca majoritatea dintre voi/noi stam mai mult din pasiune pe aceste programe si nu pentru ca efectiv avem nevoie de cele cateva mii de programe pe care le-am putea viziona pe diversi sateliti. dar daca totusi vrem sa dam si o nuanta practica acestui hobby, de ex sa vedem un meci de fotbal (nu mai zic ca daca ar fi si in HD ar fi incredibil), cum am putea face?
    Apropo, ceva sport in HD, in afara de varianta cu sharing, de care inca nu stiu sa ma apropii si se pare ca nimeni nu pare entuziasmat sa ma aute, exista undeva pe tv?

multumesc,
    ionutz

exterminator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by whitesnake View Post
    merci, man, asa mai ies la lumina. acum intrebarea ar fi: cum naiba aflu cat de cat rapid care sunt vizibile si care nu, din lista aia? sunt niste sisteme de codare care nu se pot decoda cu chei, deci la alea sa nu mai incerc? sau cum sa fac altfel?
    intreb asta, pt ca de vreo juma de ora ma chinui sa gasesc meciul real - almeria pe toti satelitii si pe toate programele si nu prea-mi iese. pe premiere nu l-am gasit, desi zic ei c-ar fi pe premiere option 3, iar in rest tot mut antena si caut, dar fie sunt blocate, fie nu le gasesc deloc.
    poti sa ma lamuresti cumva?

exterminator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)