Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation Help a noobie cu sharing (willing to pay)!

Buna all,

as vrea sa aflu cum se face treaba asta cu sharing, am un receiver kathrein 910 si o antena de 1.4m cu motor, etc.
    Sunt dispus sa fac eforturi financiare pentru a reusi sa obtin sharing de la cineva, doar ca nu stiu cum se face si nici prea multe indicatii nu am gasit.
    am un abonament boom, dar am inteles ca s-ar putea sa nu fie suficient. in caz ca trebuie, imi fac si un abonam la max, sau focus, etc., doar sa imi explice cineva cum se face tehnic treaba. mi-as dori sa ajung sa prin sky+ HD, canal+ HD, digital+, etc. nu stiu daca toate astea au nevoie de sharing, dar si asta as vrea sa invat..

Please help!
    Multumesc!
    Last edited by ionutz6; 2nd February 2008 at 01:21.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionutz6 View Post
    Buna all,

as vrea sa aflu cum se face treaba asta cu sharing, am un receiver kathrein 910 si o antena de 1.4m cu motor, etc.
    Sunt dispus sa fac eforturi financiare pentru a reusi sa obtin sharing de la cineva, doar ca nu stiu cum se face si nici prea multe indicatii nu am gasit.
    am un abonament boom, dar am inteles ca s-ar putea sa nu fie suficient. in caz ca trebuie, imi fac si un abonam la max, sau focus, etc., doar sa imi explice cineva cum se face tehnic treaba. mi-as dori sa ajung sa prin sky+ HD, canal+ HD, digital+, etc. nu stiu daca toate astea au nevoie de sharing, dar si asta as vrea sa invat..

Please help!
    Multumesc!
    mai intai documenteazate despre notiuni generale in ale satelitilor si apoi vei stii cum sta si treaba cu sharing . Oricum nu are treaba sharing pt Sky Hd etc cu abonamentul la Focus , MAX sau Boom .
    VA MAI AMINTITI ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by RomSat View Post
    mai intai documenteazate despre notiuni generale in ale satelitilor si apoi vei stii cum sta si treaba cu sharing . Oricum nu are treaba sharing pt Sky Hd etc cu abonamentul la Focus , MAX sau Boom .
    apreciez sfatul. frumos era daca puneai si un link de unde sa incep. merci anyway...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

uite un link : www.google.com . cauta si vei gasi .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Question

Iarasi se gasesc tot felul de "destepti" (hacheri) sa raspunda in doi peri ca sa-si faca planul la posturi..........

Ajutati omu', daca nu taceti naibii din gura!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Airborne View Post
    Iarasi se gasesc tot felul de "destepti" (hacheri) sa raspunda in doi peri ca sa-si faca planul la posturi..........

La statutul tau de mare "teacher" banuiesc ca pentru a citi cateva notiuni ELEMENTARE despre receptia satelitilor nu ai nevoie pentru inceput decat de GOOGLE si eventual functia SEARCH de pe forum ca de aia e pusa sa nu se trezeasca "destepti" ca tine sa vorbeasca aiurea .

" LA TOTI NI GREU !"
    VA MAI AMINTITI ?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Airborne View Post

Mare mare dreptate ai....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default sharing ...totusi

Quote Originally Posted by RomSat View Post
    La statutul tau de mare "teacher" banuiesc ca pentru a citi cateva notiuni ELEMENTARE despre receptia satelitilor nu ai nevoie pentru inceput decat de GOOGLE si eventual functia SEARCH de pe forum ca de aia e pusa sa nu se trezeasca "destepti" ca tine sa vorbeasca aiurea .

" LA TOTI NI GREU !"
    Omu' vorbea totusi de sharing... nici macar nu cititi cu atentie posturile ca si incepeti comentariile. Ce naiba, chiar nu aveti altceva de facut? ori raspundeti la subiect, ori lasati-o balta.
    @ionutz6, ai receiver cu retea legat la Internet? incearca frate alte forumuri ca ... ma intelegi? Ia de vezi eurocardsharing.com, cardsharing.biz, etc.
    Succes si ne mai povestim.
    VU+ UNO (BlackHole) & Dreambox 500+ S, LNB Inverto Black Ultra, antena 1.1 m TRIAX, Optibox H-H DM3800 USALS, Telekom - Focus - Freesat

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Lalipuk View Post
    ... nici macar nu cititi cu atentie posturile ca si incepeti comentariile. Ce naiba, chiar nu aveti altceva de facut? ori raspundeti la subiect, ori lasati-o balta.
    @ionutz6,.....incearca frate alte forumuri ca ... ma intelegi? Ia de vezi eurocardsharing.com, cardsharing.biz, etc.
    Succes si ne mai povestim.
    sa va povestiti de mura'n gura
    individul are o obsesie ca trebuie altcineva sa citeasca in locul lui si gasca de yesmani suparati pe viata ii cinta'n struna .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu inteleg ce e in neregula cu aceste posturi? de ce dracu mai exista forumu' asta daca tot trebuie sa facem cu totii studiu aprofundat in plan personal? El a intrebat clar ceva. Daca i se raspunde bine daca nu, iarasi bine. Ce rost au toate aceste frecari de menta? hai sa ne vedem fiecarer de traba noastra.
    O saptamana placuta!
    VU+ UNO (BlackHole) & Dreambox 500+ S, LNB Inverto Black Ultra, antena 1.1 m TRIAX, Optibox H-H DM3800 USALS, Telekom - Focus - Freesat

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by smv167 View Post
    sa va povestiti de mura'n gura
    individul are o obsesie ca trebuie altcineva sa citeasca in locul lui si gasca de yesmani suparati pe viata ii cinta'n struna .
    Ai dreptate @smv167

@Lalipuk pai cum poti ma sa zici asta cand el are deja 50 de posturi ( ca zicea cineva ca noi am urmarii sa ne facem planu de posturi ) ? si la 50 de posturi ma intreb si eu :

1 ai este lene sa dea SERACH sau GOOGLE (daca dai un singur search pe google mestere iti apar in primele 12 link-uri alea care le-ai dat tu )

2 ori o face la caterinca sa ai cante altii in struna

Asa ca mai lasa-ne cu aparatorul protector al celor mici si nestiutori
    VA MAI AMINTITI ?

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Cand iti cere cineva ajutorul nu ii faci morala si il trimiti la invatat...asta e specific romanului si de aia suntem unde suntem....daca vi s-ar strica masina si aia de la service te-ar pune sa ti-o repari tu ca e masina ta si tu ai stricat-o....nu poti ajuta omul stai in banca ta...doar scarba la raspunsuri din astea "prietenesti". no comment.....receiverul e bun...intra si tu pe mirc si poate gasesti pe cineva cu receiver ca al tau

/j rdi.dyndns.tv dupa care dai /j sateliti

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb

omiteti un lucru esential omu zice "willing to pay" ...in loc sa il trimiteti la plimbare pe google sau sa ii spuneti " citeste notiunile elemenatare ...bla bla " dute careva la el pune-i hardughia in functiune incaseaza banii si toata lumea e fericita !

cred ca asta a vrut omu sa spuna ! iar amatori slava domnului destui !

Numai bine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

hai sa ne dam cu parerea ....
    ce l-o indemna pe un user cu kathrein sa ceara ajutor pt sharing la RDI-Romana cind a mai fost directionat odata spre Threadul kathrein
    sa fie lipsa de respect

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

fratilor, sunteti care mai de care mai ciudati si mai... bolnavi de secretomanie...
    ca sa va raspund:

1. nu sunt nicidecum spion, securist, mancator de cur sau mai stiu eu cum.
    2. am 50-60 posturi si nu stiu mai nimic despre treaba asta cu satelitii. de ce? pt ca la fiecare post de-al meu se gasesc 5-6 inteligenti si talentati care, in loc sa ma lamureasca sau sa taca in kk din gura, se gasesc sa-mi dea sfaturi cu search, google, etc.
    3. am spus ca sunt dispus sa platesc pt sharing pt ca stiam, sau aflasem, ca cu kathy nu pot sa dau la randul meu sharing altora, deci am gandit ca ultima solutie ar fi fost sa platesc o suma de bani pt asta.

in fine, m-am cam lamurit cu ajutorul unora de pe forum... sunteti toti teachers, super users, ultra talentati, mii de posturi, dar sute dintre ele sunt cu comentarii stupide despre daca unul care intreaba o chestie la obiect este sau nu securist, retardat, sau vrea sa va fure in vreun fel.. ok, ramaneti asa!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)