Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Uat za fuc iz dat

[SIGPIC][/SIGPIC]

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Servus,

Am avut-o eu in mana acum vreo 10 zile ....Pe scurt este un hybrid: mai pe romaneste nici cal nici magar ....Merge cu maxim card de 8 Gb, HD SD, care , intre noi fie vorba , este aproape pretul camerei.
    Zoom-ul este de kakao ...la capitolul poze nu depaseste o camera digitala din seria Power Shot ....in ceea ce priveste calitatea video ....nu poti sa spui ca este HD in nici un caz . Daca ma intrebi pe mine personal : nu te sfatuiesc s-o cumperi ... da' pot sa fiu subiectiv

Ca sa nu te bazezi doar pe parerea mea da un look si aici ...

http://www.circuitcity.com/ccd/produ...ustomerRatings

Avantaje pe care le-am vazut eu :

-Dimensiunea - usor de carat in buzunar
    -Posibilitatea de a schimba card-ul fara a mai rece prin ....download informatie in PC
    - evident conectarea la PC

Dezavantaje :

- Cred ca HD -ul ala se referea la High Density si nu La High Definition ...

Si cel mai important :Pretul

Bafta Tuturor

S_H
    BAFTA TUTUROR !
    S_H

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

merci beaucoup
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satelit_hobby View Post

- Cred ca HD -ul ala se referea la High Density si nu La High Definition ...
    eu zic ca la High Definition, ca stie h.264 in container .mov la 720p.
    Last edited by martinez; 1st February 2008 at 11:42.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by martinez View Post
    eu zic ca la High Definition, ca stie h.264 in container .mov la 720p.
    Servus Martinez,

Desigur ca datele tehnice asta spun ... Insa era o ironie in care vroiam sa exprim ca nu prea arata a HD inregistrarea Si daca mai citesti am incheiat prin a spune ca EU PERSONAL nu as recomanda-o ... ca o parere personala, subiectiva ... La pretul care o gasisem ...mi-as fii luat si eu una insa dupa cateva teste ...am cam vazut ce-i poate pielea si am renuntat.

Repet : la capitolul fotografii e ok ... La capitolul comod e superba ( un pic mai mare decat o veche caseta audio de pe timpuri ) .... LCD-ul cam micut ...insa puteam sa traiesc cu asta ...Beleaua a aparut cand am dat drumul la rec ...si am vazut ce High Definition NU POATE sa inregistreze cand ma roteam in magazin cu ea . Comparativ cu ceea ce am ( un antic Samsung MiniDV ....) era pe la gradinita.... Poate sunt eu pretentios insa asta in mod cert nu i-as recomanda-o unui prieten .

Am tinut-o si pe asta in mana si pot sa spun ca asta era intr-adevar un HD ....

http://www.bestbuy.com/site/olspage....#productdetail

Promit ca o sa fiu mai atent la exprimare data viitoare pt a nu mai provoca panica prin randul userilor ...

Bafta Tuturor

S_H
    BAFTA TUTUROR !
    S_H

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satelit_hobby View Post
    Servus Martinez,

Desigur ca datele tehnice asta spun ... Insa era o ironie in care vroiam sa exprim ca nu prea arata a HD inregistrarea Si daca mai citesti am incheiat prin a spune ca EU PERSONAL nu as recomanda-o ... ca o parere personala, subiectiva ... La pretul care o gasisem ...mi-as fii luat si eu una insa dupa cateva teste ...am cam vazut ce-i poate pielea si am renuntat.

Repet : la capitolul fotografii e ok ... La capitolul comod e superba ( un pic mai mare decat o veche caseta audio de pe timpuri ) .... LCD-ul cam micut ...insa puteam sa traiesc cu asta ...Beleaua a aparut cand am dat drumul la rec ...si am vazut ce High Definition NU POATE sa inregistreze cand ma roteam in magazin cu ea . Comparativ cu ceea ce am ( un antic Samsung MiniDV ....) era pe la gradinita.... Poate sunt eu pretentios insa asta in mod cert nu i-as recomanda-o unui prieten .

Am tinut-o si pe asta in mana si pot sa spun ca asta era intr-adevar un HD ....

http://www.bestbuy.com/site/olspage....#productdetail

Promit ca o sa fiu mai atent la exprimare data viitoare pt a nu mai provoca panica prin randul userilor ...

Bafta Tuturor

S_H
    servus, nu am vrut sa fiu critic, doar mi-am dat cu parerea ...
    cat despre hd, ne place sau nu 720p este hd, eu ma uit la anixe hd si nu-mi place cum se vede, dar e hd ...
    interesant, nu ai specificat, cand te roteai cu ea era conecata la un televizor mai mare plasma sau lcd hdready?
    pe de alta parte la pretul asta oricum nu m-as fi asteptat la mai mult ...

m

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Acest post a fost editat ....
    BAFTA TUTUROR !
    S_H

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ANIXE este un caz special ... un FTA facut pe bani putini, cu filme foarte vechi ...convertite soft in HD, cu reclama putina , chiar nu le vad rostul ...nu cred ca am urmarit vreodata un program intreg ...poate la trensmisii dind Bundesliga ...odata cred accidental ! ei nu sint o referinta ...urmariti HD Suisse ...o imagine superba, filmari ca la carte din locuri unice !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)