Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default a 3-a bomba vine tot de la boom

prieteni care inca mai lucreaza cu boom in domeniul instalarilor m-au informat azi ca din februarie urmeaza o scumpire a abonamentelor boom. preturile noi nu se stiu inca. in timp ce alti provideri dth ieftinesc pachetele si introduc programe noi, boom le scumpeste. acest dth isi taie singur craca de sub picioare. nu e de ajuns ca e cel mai scump dth de pe piata autohtona?

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Daca pe topicul cu a doua bomba inca mai credeam in Boom Comedy , iata ca apare si Boom Drama .... ! Mai sunt si altele in colectie .... ?

Posts Thanks / Likes

amicul meu sper sa nu se insele, sa dea Domnul. eu am incredere in ce spune, totdeauna mi-a dat informatii sigure.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Asta am auzit si eu ieri de la niste "instalatori" ca cica dupa scumpirea asta P___a clienti.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    prieteni care inca mai lucreaza cu boom in domeniul instalarilor m-au informat azi ca din februarie urmeaza o scumpire a abonamentelor boom. preturile noi nu se stiu inca. in timp ce alti provideri dth ieftinesc pachetele si introduc programe noi, boom le scumpeste. acest dth isi taie singur craca de sub picioare. nu e de ajuns ca e cel mai scump dth de pe piata autohtona?
    Pai de unde sa aibe bani ca sa plateasca "instalatorii" si echipele de " instalatori" care vin sa remedieze dupa primii "instalatori" si tot asa cercul asata trebuie alimentat cu bani nu?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si cu noul abonament ,ca si cel de la instalatori sau carpaci cu acele poze tu le-ai trucat pe toate , cred ca stiu ce faci tu . Toate facturili facute de zbum catre abonati trec pe la tine iar tu cu un marker modifici sumele din ele si uite asa niumai tu esti devina ca se scumpieste abonamentul

Posts Thanks / Likes

eu sunt Picasso-ul forumului. iti dai seama cat am pictat la pozele acelea pana au iesit ca reale

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

eu sunt Picasso-ul forumului. iti dai seama cat am pictat la pozele acelea pana au iesit ca reale
    Nu nu cel mai bine si sigur instalarili alea sunt facute chiar de abonat sau poate chiar de unul dintre sefii de la boom de a lasat si cablu ca daca era roman il fura dal draq , ce sa faca cu atat cablu abonatul doar nu isi spanzura neamul cu el?
    Last edited by ucigatoruldevis; 26th January 2008 at 15:02.

Posts Thanks / Likes

cum dracu m-ai prins? man, tu ii cunosti pe cei la care le-am instalat antenele

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

amicul meu sper sa nu se insele, sa dea Domnul. eu am incredere in ce spune, totdeauna mi-a dat informatii sigure.
    Acelasi lucru l-am auzit si eu aici in vestul tarii .. tot de la instalatorii boom ... deci deja vine din 2 surse !Din februarie abonamentul se va scumpi !Politica celor de la boom e ca acest Dth este numai pentru cei care si-l permit ,nu pentru toata lumea ..
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu cred ca pachetul de baza se mareste...cred ca optionalele se modifica un pic...
    cum sa modifice fara sa bage programe? mi se pare ... dar cine stie orice este posibil la boom

Posts Thanks / Likes

nu baga nimic. si sport.ro e zvon ca va intra, ca face concurenta programului propriu, cum la fel se justifica neintroducerea hallmark, asa se scuza cei de la boom cand suni la callcenter sa intrebi de ce la ei nu sunt programele astea si la concurenta exista, au programe care inlocuiesc filmele de pe hallmark. doar scumpesc. si-au dat in cap cu asta, si asa au rezilieri in prostie, sa vedeti acum rezilieri de contracte la zbum.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Noroc ca nu sint abonat la boom,ca numai bombe dau astia...serios abonati boom,luati-va si voi un abonament la un dth...

Posts Thanks / Likes

am aflat si pretul, din 15 februarie vor sa introduca sport.ro (ma mira lucrul asta ca pana acum de cate ori ii intrebai la telefon de ce nu au sport.ro in grila, spuneau ca exista un program propriu care inlocuieste ce difuzeaza sport.ro in emisiunile sale, deh, scuza a la boom) in pachetul de baza si salta pretul la 9.50 euro cu tot cu tva. deci abonamentul pachetului de baza va fi aproape 10 euro. sa vedem cine-i mai cauta la pretul asta. scump, dom'le scump. dincolo e mai ieftin .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca o sa devina un un DTH pentru fraieri nu pentru cei cu bani.Se stie ca cei cu bani nu sint si prosti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)