Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default sa radem din nou cu zboom

priviti doamnelor si domnilor ce instalari beton, cool, marfa, am gasit cand am iesit la plimbare. asa lucreaza noile firme de carpaci, cele vechi care nu si-au vazut banii pe lucrari si care erau firme serioase, i-au lasat si s-au tot dus.

Posts Thanks / Likes

da? dar de asta ce zici? cum ti se pare sistemul de prindere? firma care a facut instalarea din cauza ca nu si-a luat banii de la boom, a rupt toate relatiile cu operatorul dth si acum nu mai are cine sa faca service-ul.

Posts Thanks / Likes

fii atent ce spliter ordinar a pus, pacat ca imageshack redimensioneaza poza si nu o lasa la marimea care am facut-o, e spliter din acela cu 1 leu, cum sunt cele din piata, de la basarabeni.

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    fii atent ce spliter ordinar a pus, pacat ca imageshack redimensioneaza poza si nu o lasa la marimea care am facut-o
    5.1Megapixeli? Acu nţeleg că ai un FinePix S5600, dar totuşi nu era prea mare poza la dimensiunea originală?

PS: Cum de nu ai pus pozele la ˝Instalatori sau crpaci?˝. Că şi-aşa topicul respectiv e monopolizat de antene digi

Posts Thanks / Likes

asta-i aparatul pe care il iau in plimbari, sunt ca turistii japonezi. unde vad ceva de fotografiat, nu stau pe ganduri. 9600S il tin in dulap si-l scot numai la sarbatori. il rog pe ********* sa-l mai lase 2 zile separat, apoi sa-l mute in instalatori sau carpaci.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking

priviti doamnelor si domnilor ce instalari beton, cool, marfa, am gasit cand am iesit la plimbare. asa lucreaza noile firme de carpaci, cele vechi care nu si-au vazut banii pe lucrari si care erau firme serioase, i-au lasat si s-au tot dus.

DL meserias....se vede clar ca esti pe din afara tu chir nu vezi ca acolo este o antena gibertini hai sa-ti reamintesc sau sa te informez,antene gibertini au fost montate la inceput,cand sa lansat boom si au fost montate de meseriasi ........,,,care zici tu ca au fugit de boom,acum carpaci care monteaza antene la boom monteaza antene........de duzina ca la toti operatori dth nu gibertini,te dai in spectacol aiurea ,vrei poze?cu duigi?cu dolce?in pomi in pari de lemn pe tot felul de suporti pe console,pot face aici o colectie intreaga,hmmmm,of ce carcotasi sunt uni.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu dorim poze de la cartite .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Nu dorim poze de la cartite .
    da probabil ca le fasific hi hi hi

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Problema e ca ai acceptat ca esti cartita .

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

99% este fake, ai vorbit cu vecinu' sa puna un par de antena si un batz de suport bagat prin spatele tevii de gaze...

antena asta sta nemiscata si fara betele alea

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default e primavaraaaaaa !

area51channel6.homelinux.com - Am revenit dar din pacate nu mai am aceasta adresa pe dyndns.

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    99% este fake, ai vorbit cu vecinu' sa puna un par de antena si un batz de suport bagat prin spatele tevii de gaze...
    antena asta sta nemiscata si fara betele alea
    nu e nici un vecin de-al meu, antena e in Craciunelul de Jos, aproape de Blaj. cine trece pe acolo poate sa o vada si sa-i faca poze. costinitalia, daca crezi ca e fake, problema ta. cand vii in tara cauta-ma si pe cheltuiala mea te duc s-o vezi, daca mai e pana atunci pe perete si nu-i ia locul o dolce sau digi, sau de ce nu, focus. valy_tizu, antelene din Craciunel care au fost puse acum 2 luni de niste instalatori veniti din agricultura precum cea din poze (spun asta pentru ca nu sunt in stare nici sa pozeze un cablu pe perete, ci il lasa in voia sortii ca in poza si pun spliter de un leu de la magazinele chinezesti care duce pana la 450 MHz, nici nu ma mir ca semnalul care ajunge la receptor e de tot rasul atunci), care e sprijinita in scanduri, e tot Gibertini. daca nu gandesti stai acasa si vezi-ti de reteaua ta de sharing in care pana nu demult aveai cardul boom demo, care ti s-a dat pentru ca esti instalatorul lor si care are toate pachetele activate. tu nu gandesti nici atat, ca abonatii vechi cand renunta, se ridica de la domiciliile lor toata instalatia si se monteaza la altii. adica la cererea minuscula care e pe piata si la nr mare de rezilieri de contracte boom pentru ca abonatii sunt mintiti ca se dau 3 luni gratuite dar in realitate li se emit facturi si asta nu o poate contesta nimeni, ajunge sa se faca rocada echipamentelor, nu e necesar sa se investeasca bani in altele noi. daca tot esti raportorul celor de la boom, verifica in Craciunelul de Jos, judetul Alba, cand au fost facute instalarile boom. in noiembrie cand am trecut pe acolo dupa ce am preluat zona viticola a judetului Alba, nu era nici urma de boom in Craciunel. iti spune baiatul, ca sa nu te mai obosesti, instalarile au fost facute in Decembrie iar antenele sunt toate Gibertini, mutate din Blaj, de la cei care au reziliat contractele cu boom.

Posts Thanks / Likes

esti un nesimtit daca vorbesti asa de mine, baiete. asa cum l-ai sapat pe spaniolul prin Boom, asa incerci sa faci si pe aici, dar cu mine nu-ti merge.
    Last edited by niros; 25th January 2008 at 10:03.

Posts Thanks / Likes

spartacus, multumesc ca ai luat masurile de rigoare impotriva jignirilor care mi le-a adus valy_tizu.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

.. in noiembrie cand am trecut pe acolo dupa ce am preluat zona viticola a judetului Alba, nu era nici urma de boom in Craciunel. iti spune baiatul, ca sa nu te mai obosesti, instalarile au fost facute in Decembrie iar antenele sunt toate Gibertini, mutate din Blaj, de la cei care au reziliat contractele cu boom.
    Nu mai inteleg? Astia dau faliment sau instaleaza in draci ?
    Oricum mufele le-au pus noi, sint cu serizare si au prins cablu cu cleme de suport, de cazut de pe perete ma cam indoiesc.Dupa praful de pe perete, acesta este de caramida iar la ce dibluri si suruburi dau cei de boom, poti atirna o antena de 1,5m.Poate zapada care va cadea de pe casa sa strimbe antena.
    a fost odata ca niciodata.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)