Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: echo tv

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default echo tv

salutareun nou post a intrat de azi la digi tv la extra2 este vorba de echo tv ungaria nu stiu sigur ca e in loc de tv 2 ? da e mult mai slab la continut scanati si vizionare placuta 12607(h)27500 3/4 pid(v):628 a:861 p: (62 sid(2970) nid (1)
    hunorel

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Am impresia ca l-au bagat in loc de Halozat TV. Asa-i? Ca nu mai gasesc Halozat deloc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da !
    A disparut si Halozat dupa TV2 ! Acuma nici Halozat nu era cine stie ce...dar fata de Echo era super. Pai daca asa merg treburile incet incet pt maghiarii din Ro. ramane BudapestTv CseppTv, Lakodalom Tv, ..si restul de calitate "super". Poate si DunaTv dispare din grila sau o s-a fie codat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by Gyuri View Post
    Da !
    A disparut si Halozat dupa TV2 ! Acuma nici Halozat nu era cine stie ce...dar fata de Echo era super. Pai daca asa merg treburile incet incet pt maghiarii din Ro. ramane BudapestTv CseppTv, Lakodalom Tv, ..si restul de calitate "super". Poate si DunaTv dispare din grila sau o s-a fie codat.
    nu mi am dat seama ca nu mai e halozat tv
    a fost mai bun ca echo oare halozat a disparut definitiv
    hunorel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Super stire, daca EchoTV va fi in extra2 !
    EchoTV are emisiuni bune, stiri si nu mint ca celalte programe comuniste.
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ehh, nu minte pe dracu...
    Zii un singur post din domeniul mass mediei care nu are interese obscure? Pai in Ungaria sunt 2 gasti .Gasca Gyurcsány-Szadesz in mana aproximativ cu 85% din mass media (MTV, TV2, RTLKlub, Magyar ATV,...) pe la mijloc Duna TV care ba la dreapta ba la stanga, depinde de unde bate vantul... (adevarat ca de la comunisti au primit marele sediu din str. Mészáros prin 1995, si mai nou au inceput sa emite si in America de Sud , investitii etc ) si gasca Orbán cu 10 % (HirTV si Echo ca principale posturi ) Sa vezi tu cand pierde Gyurcsány ce vanatoare de vrajitoare o sa fie...daca pierde...
    In Romania toate posturile sunt "cinstite" in special cele private...

Dar e bine ca au bagat Echo...dar trebuia lasat si Hálozat. Acolo nu era asa de multa politica imputita. Am vazut cateva filme documentare foarte bune. Dar la Digi nu stiu cine decide schimbariile asa din senin...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Schimbarile astea de multe ori nu sunt decise de Digi TV, mai au un cuvant de spus si televiziunile respective... si daca cer sume aberante ca sa ramana in grila, e normal sa dispara, mai ales umpluturile de genul Halozat... sa ma ierte Dumnezeu, dar mai bine ma uit la Duna Tv la un film artistic din alea clasice de demult, decat la ATV de exemplu...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Gyuri View Post
    Ehh, nu minte pe dracu...
    Zii un singur post din domeniul mass mediei care nu are interese obscure? Pai in Ungaria sunt 2 gasti .Gasca Gyurcsány-Szadesz in mana aproximativ cu 85% din mass media (MTV, TV2, RTLKlub, Magyar ATV,...) pe la mijloc Duna TV care ba la dreapta ba la stanga, depinde de unde bate vantul... (adevarat ca de la comunisti au primit marele sediu din str. Mészáros prin 1995, si mai nou au inceput sa emite si in America de Sud , investitii etc ) si gasca Orbán cu 10 % (HirTV si Echo ca principale posturi ) Sa vezi tu cand pierde Gyurcsány ce vanatoare de vrajitoare o sa fie...daca pierde...
    In Romania toate posturile sunt "cinstite" in special cele private...

Dar e bine ca au bagat Echo...dar trebuia lasat si Hálozat. Acolo nu era asa de multa politica imputita. Am vazut cateva filme documentare foarte bune. Dar la Digi nu stiu cine decide schimbariile asa din senin...
    ai dreptate Gyuri, Realitatea e foarte cinstita, ca e presul Cotroceniului, cat despre Antena 3 ce sa mai vorbim, ca e pe struna conservatorilor.

Posts Thanks / Likes

eu pe vremea lui Lae ma uitam la MTV 1 pe canalul 10, ca au pus in Deva un translator pe releul de televiziune si in toata zona se vedea programul 1 al televiziunii maghiare. asta a fost prin 82 si apoi in 87, ca sa vedem campionatele de fotbal. pana cand a aflat Ceausescu si a fost dat urgent jos. maestre, erau programe de nota 10, filme, muzica, divertisment, tot ce vrei. acum pot sa se arunce in Tisa cu programele lor de toata jena, ca nu-s mai bune ca la noi.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    eu pe vremea lui Lae ma uitam la MTV 1 pe canalul 10, ca au pus in Deva un translator pe releul de televiziune si in toata zona se vedea programul 1 al televiziunii maghiare. asta a fost prin 82 si apoi in 87, ca sa vedem campionatele de fotbal. pana cand a aflat Ceausescu si a fost dat urgent jos. maestre, erau programe de nota 10, filme, muzica, divertisment, tot ce vrei. acum pot sa se arunce in Tisa cu programele lor de toata jena, ca nu-s mai bune ca la noi.
    Ba dinpotriva ... sunt mai slabe ... MTV nici nu se compara cu TVR
    Poate din toamna cand inaugureaza noul sediu ultramodern sa se mai schimbe ceva... se aude ca olimpiada chineza se va transmite in HD pe M2 pe Hotbird ... sa vedem daca e adevarat ...

Posts Thanks / Likes

eu chiar nu mai inteleg ce e cu televiziunile astea, merg din rau in mai rau. ce bune erau in anii 80, exceptand televiziunea nationala. si ce-au ajuns acum. ca sa dau un exemplu mai tineti minte ce filme bune erau pe rtl prin 89? ce comedii reusite erau in fiecare weekend, seara? si acum nu ai la ce sa te mai uiti acolo.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)