Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

View Poll Results: Care e cel mai actualizat site despre programele prin satelit?

Voters
56. You may not vote on this poll
  • Lyngsat

21 37.50%
  • Kingofsat

17 30.36%
  • Flysat

17 30.36%
  • Altul

1 1.79%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Care credeti ca e cel mai actualizat site de programe prin satelit?

Care credeti ca e cel mai actualizat site privind ultimele noutati in lumea satelitilor?
    People tell they're sorry when the evil is already done

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by traian View Post
    Care credeti ca e cel mai actualizat site privind ultimele noutati in lumea satelitilor?
    dupa ce a aparut tv neptun s-a schimbat " SR-FEC " la frecventa 11649,5 de pe amos si flysat a aratat primul acest lucru
    ceea ce lyngsat si kingofsat a dat doar dupa cateva zile o saptamana
    dar oricum ar fi sunt foarte bine puse la punct toate
    te ajuti de ele cu brio
    de toate 3
    se completeaza reciproc
    desi daca ai optiunea blind scan pe receptor gasesti si singur ce apare nou pe orice satelit
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

de ani de zile de cand am hobby-ul asta, lyngsat mi s-a parut cel mai de incredere. cele mai putine erori sau date false dintre toate site-urile de profil vizitate. in schimb cel mai prost mi s-a parut satcodx.com si ca sa dau un mic exemplu ultima data cand m-am uitat pe el anul trecut prin septembrie mai afisa pe sirius Oltenia Tv. la aceea data postul era de mult inchis. mai sunt si alte ciudatenii acolo.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Am inceput cu lyngsat apoi am trecut pe kingofsat iar acuma intru mai des pe flysat!
    Cel mai bun mi se pare a fi Kingofsat.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Este www.satcodx.com acesta este un site profesional demn de urmarit actualizarile se fac greu in el dar nu da erori
    Last edited by ucigatoruldevis; 22nd January 2008 at 23:53.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De cand Flysat a pus maxTV sau proTV minimux pe spotul nordic al Sirius , precum si alte greseli mai vechi ... L-am lasat si am revenit la vechiul Lyngsat combinat cu kingofsat .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by ********* View Post
    De cand Flysat a pus maxTV sau proTV minimux pe spotul nordic al Sirius , precum si alte greseli mai vechi ... L-am lasat si am revenit la vechiul Lyngsat combinat cu kingofsat .
    Lyngsat e in urma rau de tot cu update-ul, ramane cu 2-3 zile sau mai mult in urma, pe cand pe kingofsat primesti update in cel mai scurt timp (2-3 ore maxim ) de la orice miscare a vreunui canal.
    Ia uite aici ca sa nu zici ca te mint, si uita-te pe zona colorata cu albastru la unii sateliti, scrie 20 ianuarie, iar la Sirius 4 19 ianuarie etc.
    http://www.lyngsat.com/europe.html

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu nu sunt disperat si nu pierd trenul .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Red face

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Eu nu sunt disperat si nu pierd trenul .
    Pai nici eu nu sunt, dar nu ma incalzeste cu nimic ca ei updateaza site-ul din 3 in 3 zile, adica eu daca vreau sa fac un rescan/update de tp sau altceva, trebuie sa stau dupa ei sa-si actualizeze site-ul? Normal ca nu, caut unul care actualizeaza in timp real. Gandeste-te si tu cum ar fi ca un site de stiri sa prezinte o stire la 2 zile dupa ce s-a intamplat, si nu in ziua respectiva!
    Eu sunt de principiu ca daca tot faci o treaba, fa-o ca lumea!

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

mestere, iar o dai in bara. lyngsat intai verifica toate informatiile primite de la colaboratori si apoi posteaza pe site. pune tu o frecventa pe lyngsat sa vezi daca apare in momentul respectiv. pana nu e verificata de ei nu o vezi acolo. pe cand ceilalti, cum a spus *********, dau totul la kilogram, informatie sa fie, nu conteaza ca nu e corecta. noi, cei vechi in ale receptiei prin satelit, crezi ca n-am testat toate site-urile? iar cel care ofera informatiile cele mai precise, acela e luat in serios. intra pe satcodx.com si vezi acolo programe din 1900 toamna, care nu mai exista de ani de zile pe satelit dar la ei pe site mai sunt. si satcodx actualizeaza foarte repede totul, insa sunt cazuri cand pui de acolo ceva in receptor si constati ca nu receptionezi. daca tragi cu ochiul la acelasi pachet pe lyngsat unde totul e verificat, constati ca sunt alte valori la pid-uri.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu folosesc kingofblana.
    Acum pe bune, kingofsat e meserie, doar la footprinturi sta mai prost.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Question

Quote Originally Posted by niros View Post
    mestere, iar o dai in bara. lyngsat intai verifica toate informatiile primite de la colaboratori si apoi posteaza pe site. pune tu o frecventa pe lyngsat sa vezi daca apare in momentul respectiv. pana nu e verificata de ei nu o vezi acolo. pe cand ceilalti, cum a spus *********, dau totul la kilogram, informatie sa fie, nu conteaza ca nu e corecta. noi, cei vechi in ale receptiei prin satelit, crezi ca n-am testat toate site-urile? iar cel care ofera informatiile cele mai precise, acela e luat in serios. intra pe satcodx.com si vezi acolo programe din 1900 toamna, care nu mai exista de ani de zile pe satelit dar la ei pe site mai sunt. si satcodx actualizeaza foarte repede totul, insa sunt cazuri cand pui de acolo ceva in receptor si constati ca nu receptionezi. daca tragi cu ochiul la acelasi pachet pe lyngsat unde totul e verificat, constati ca sunt alte valori la pid-uri.
    Asa o fi, nu te contrazic, dar cand toata lumea arata ca 10-15 transpondere s-au mutat de pe Sirius 3 pe 4, cum a fost acum 2-3 ore, iar tu (lyngsat) imi arati asta peste 3 zile...scuza-ma..ce sa mai verifici asa ceva? Aaa, poti sa verifici daca cutare canal mai e temporar FTA, asta da, dar in cazul "migrarilor" masive de transponderi de pe un satelit pe altul n-ai ce sa verifici. O informatie este de interes cu cat este mai actuala!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu personal sunt foarte multumit de kingofsat.Votez pentru el.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu unul votez pt lingsat.com,va spun eu e cel mai de incredere,nu are rost sa va pierdeti vremea pe altundeva !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

a-ti uitat de sat-digest,site-ul rusesc care da informatii alandala adica cind zi de zi cind la citeva zile ,dar sint informatii corecte si verificate
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)