Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default DREAM - Sunetul...

Am observat ca sunetul e prea incet la Dream 500 . Am citit sigur pe undeva ca se poate rezolva problema umblind intr-un script , dar... nu mai gasesc unde am citit . Oare ma poate ajuta cineva ? E suparator sa stau cu tv cu sunetul la maxim .

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Hmm, ciudat, eu am avut problema asta cu una din primele mele imagini gemini, 2.4 cred sau 2.6. mi s-a sugerat pe un forum german sa instalez imaginea din nou cu dream-up pe serial si sa-i fac flash-erase si asa a mers. De atunci am instalat multe alte imagini dar nu am mai avut niciodata probleme, chiar cu imagimi instalate prin retea cu FlashWizard.
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu e mare problema , am vazut ca asa e la toate Dream-urile in comparatie cu alte receptoare. Stiu ca cineva a dat rezolvarea dar nu mai stiu pe ce forum.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by luccio_delbuccio View Post
    Nu e mare problema , am vazut ca asa e la toate Dream-urile in comparatie cu alte receptoare. Stiu ca cineva a dat rezolvarea dar nu mai stiu pe ce forum.
    la mine nu e asa

Banned Mentor
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by luccio_delbuccio View Post
    diferenta de sunet de care vorbesti mai sus am observat-o intre un dm500 & dm7020, la dm500 sunetul fiind considerabil mai jalnic; data fiind diferenta de comparatie e normal ca "first_zipper" sa beneficieze de un sound" mai bun..

p.s. oricum daca gasesti scriptul ala magic anunta-ne.. mai sunt si altii interesati

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Exista vreun adaptor sau vreo posibilitate ca din dm500, iesirea audio optica, sa intru in 5+1 care are doar intrari RCA?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by julius6 View Post
    Exista vreun adaptor sau vreo posibilitate ca din dm500, iesirea audio optica, sa intru in 5+1 care are doar intrari RCA?
    doar daca iti cumperi asa ceva,are intrare optica http://www.altshop.ro/logitech-z5500...al-p-1056.html

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by julius6 View Post
    chestia ce o vrei tu o face un dolby decoder... ai sa vezi cu unele home cinema-uri au asa ceva (adica au o intrare optica sau coaxiala digitala si iesire 5.1) in timp ce altele nu... chestiune de model si de pret...

aceeasi chestie o poti face cu un creative audigy platinum... nu stiu, dar s-ar putea sa existe si decodor dolby stand-alone... adaptor, in sensul unei simple mufe nu cred ca vei gasi...

Forza MILAN!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)