Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Asa arata o grila adevarata!!!

Din curiozitate am cautat sa vad ce DTH din polonia a introdus sci-fi si universal channel si asa am dat de operatorul polonez de DTH n.
    Au o grila de programe excelenta pentru toate gusturile si pt toate buzunarele.
    Au aparut pe piata de doar 1 an si un pic dar au reusit sa se evidentieze.
    Unde exista profesionalism si respect pt abonati se vede si e foarte adevarat ca "omul sfinteste locul".
    Polonia e o tara care ca si Romania a facut parte din fostul "Bloc Comunist" dar se pare ca aici lucrurile se misca foarte bine.
    Nici daca isi unesc grilele toate cele 5 DTH-uri de la noi si tot nu se apropie de ce ofera polonezii.
    Nici DIGI ,nici DOLCE si nici FOCUS nu sunt niste biete firme care abia au din ce trai din contra au fonduri pt a putea investi si sa faca o grila asemanatoare dar din pacate nu vor...
    E deasemenea adevarat ca noi romanii ne am obisnuit cu pomenile adica cu zeci,sute de programe de umplutura si care sa coste cit mai putin dar totusi...eu cred ca sunt citeva zeci de mii de abonati la fiecare din cele 3 dth-uri enumerate mai sus care sunt dispusi sa plateasca mult mai mult pt o grila premium.Suntem atit de in urma incit nici nu cred ca mai trebuie sa avem speranta ca se va schimba ceva in bine la noi...
    Nimeni nu moare virgin!
    Viata i o trage fiecaruia macar o data!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Dth Adevarat!

http://en.wikipedia.org/wiki/N_%28Poland%29
    Asta e grila de programe a polonezilor
    Nimeni nu moare virgin!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Polonia pe langa Romania e ca Skoda pe langa masinile indiene Tata Motors sau Mahindra .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Rock Band View Post
    http://en.wikipedia.org/wiki/N_%28Poland%29
    Asta e grila de programe a polonezilor
    Dar si preturile sunt pe masura. Full costa 140 zloti ceea ce inseamna circa 40 euro.
    Asta nu inteleg multi romani: Calitatea COSTA!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default jaja

AKTA TV

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pai sa apara odata ca ne "ameninta" de anul trecut ...
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Rock Band View Post
    Din curiozitate am cautat sa vad ce DTH din polonia a introdus sci-fi si universal channel si asa am dat de operatorul polonez de DTH n.
    Au o grila de programe excelenta pentru toate gusturile si pt toate buzunarele.
    Au aparut pe piata de doar 1 an si un pic dar au reusit sa se evidentieze.
    Unde exista profesionalism si respect pt abonati se vede si e foarte adevarat ca "omul sfinteste locul".
    Polonia e o tara care ca si Romania a facut parte din fostul "Bloc Comunist" dar se pare ca aici lucrurile se misca foarte bine.
    Nici daca isi unesc grilele toate cele 5 DTH-uri de la noi si tot nu se apropie de ce ofera polonezii.
    Nici DIGI ,nici DOLCE si nici FOCUS nu sunt niste biete firme care abia au din ce trai din contra au fonduri pt a putea investi si sa faca o grila asemanatoare dar din pacate nu vor...
    E deasemenea adevarat ca noi romanii ne am obisnuit cu pomenile adica cu zeci,sute de programe de umplutura si care sa coste cit mai putin dar totusi...eu cred ca sunt citeva zeci de mii de abonati la fiecare din cele 3 dth-uri enumerate mai sus care sunt dispusi sa plateasca mult mai mult pt o grila premium.Suntem atit de in urma incit nici nu cred ca mai trebuie sa avem speranta ca se va schimba ceva in bine la noi...
    Nu vad cum ar fi o grila completa fara CANAL + Poland, care transmite tot ce inseamna sport de calitate, sa nu mai vb. de filme. Asa ca............iata ca nici macar asta nu e o grila adevarata)))))))

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Polonia pe langa Romania e ca Skoda pe langa masinile indiene Tata Motors sau Mahindra .
    • KeiBi(sper sa nu te superi ca iti zic asa dar suna tare bine) crezi ca d.p.d.v financiar n sta mai bine decit Digi sau Dolce?Eu sincer nu cred.
    • @tra e foarte adevarat,cine vrea calitate trebuie sa si plateasca pe masura si sunt sigur ca sunt destui aceia.De fapt asta e si problema si anume ca nici un dth de la noi nu are si o grila premium care indiferent cit costa s ar gasi destui care sa o plateasca(ia sa transmita digi 1 si 2 in format HD atunci sa vezi comenzi...).Dar asa e simplu sa spunem ca in romanica ppv nu are priza ca romanii i au filme de pe net etc etc.
    Nimeni nu moare virgin!

Banned

Posts Thanks / Likes

As vrea sa vad cati romani ar plati 40 de euro , adica 140 de lei ! pentru o grila adevarata .

140 de lei !

Aici nu e vorba de finante , sunt convins ca Digi sau Dolce ar putea cumpara maine operatorul N , dar in Romania asemenea pret este absolut catastrofal .

Sunt convins ca daca ar fi DigiFilm in HD , ar comanda lumea in draci , liniile telefonice ar fi mereu ocupate , toata lumea ar fugi de la serviciu acasa sa vada repede-repede filmul in HD .

Hai fii serios . Fa o vizita in Zimnicea , sau Botosani sau Tg Jiu sau Medgidia si vezi cata lume ar plati 140 de lei pentru un pachet serios TV sau cata lume e disperata dupa HD .

De 1000 de ori s-a spus ca userii RDI sunt useri premium , realitatea din teren e alta . Ca noi vrem HDTV si 500 de canale gen National Geographic Wild , e una , ca piata are venituri ca vai de ea , si nu platesc nici 10-15 euro pe un abonament , e alta .

De ce nu deschidem ochii ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Atit costa abonamentul full.Dar iti poti configura o grila faina(include si un program transmis in HD) pe la 60 ron ceea ce nu reprezinta un pret exagerat.
    Nimeni nu moare virgin!

Banned

Posts Thanks / Likes

Suntem turci ....

Nu pricepi ca lumea vrea totul moka , si cand vine prima factura de 20 de lei , uita sa o plateasca si trece la alt operator , iar cand vine iar prima factura , trece la altul , si tot asa .

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Studiez demult niste case de tigani pe tema asta. Cand a aparut digi ..trosc vreo 2 antene pe fiecare casa, au trecut la focus..anul trecut max si acum au boom )

Banned

Posts Thanks / Likes

La Focus e nasol ca trebuie sa platesti inainte . E cel mai neintepabil operator

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Suntem turci ....

Nu pricepi ca lumea vrea totul moka , si cand vine prima factura de 20 de lei , uita sa o plateasca si trece la alt operator , iar cand vine iar prima factura , trece la altul , si tot asa .
    Nu generaliza , ca atunci tot tam-tam -ul asta cu nr. de abonati la fiecare dth nu are nici o valoare , adica vrei sa spui ca din cei 2-3 milioane de abonati dth(la toate cele 5) nu plateste nimeni.?Nu cred ca altfel de mult erau toti in faliment.
    Eu cred ca 30 % din totalul de abonati cati sant ar plati ceva in plus pentru calitate .

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

La Focus e nasol ca trebuie sa platesti inainte . E cel mai neintepabil operator
    Imi amintesc ca au avut o promotie cu 6 luni moca....probabil ca era in perioada aia

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)