Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Unhappy Covertire din H264 MKV to DVD

Am incercat cu niste proprograme ,dar nu-mi ia titrarea,dar sonorul si imaginea(e buna!) sunt bune dupa convertire,dar titrarea?
    Este un program care face asa ceva?
    P.S.Eu mai caut!MULTUMESC ANTICIPAT PT AJUTOR!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Extragi subtitrarea din container cu MKVExtractGui, demuxezi DVD-ul facut de tine cu PGCDemux sau MPEGStreamclip dupa recreezi DVD-ul cu DVD-LabPro.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink

Multumesc pt ajutor le099 !
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Banned

Posts Thanks / Likes

Am luat un film DVD de pe torente dar are audio doar in franceza. Originalul e in engleza si as vrea sa-l adaug. Este vreun site de unde se poate lua asa ceva ?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default titrare dvd

buna am si o problema. am un dvd akai care nu imi recunoaste titrarea. ce pot sa fac in acest sens. sa incerc metoda descrisa peacest forum? poate fi o solutie si pt mine? va multumesc

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by petrisor View Post
    Am luat un film DVD de pe torente dar are audio doar in franceza. Originalul e in engleza si as vrea sa-l adaug. Este vreun site de unde se poate lua asa ceva ?
    Despre ce film este vorba?
    Nu prea vin puse doar pistele audio. Singura solutie este sa cauti o versiune in engleza, chiar si in DivX/Xvid/H(x)264, dupa care sa demuxezi respectivul film si sa o adaugi pe DVD-ul tau. In momentul in care ai versiunea in engleza si nu te descurci, noi suntem aici.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by anthonyy View Post
    buna am si o problema. am un dvd akai care nu imi recunoaste titrarea. ce pot sa fac in acest sens. sa incerc metoda descrisa peacest forum? poate fi o solutie si pt mine? va multumesc
    Trebuie sa ne dai cat mai multe detalii. Filmul si subtitrarea in ce format sunt? In functie de raspunsul tau vom gasi formula justa.

Banned

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by le099 View Post
    Despre ce film este vorba?
    Nu prea vin puse doar pistele audio. Singura solutie este sa cauti o versiune in engleza, chiar si in DivX/Xvid/H(x)264, dupa care sa demuxezi respectivul film si sa o adaugi pe DVD-ul tau. In momentul in care ai versiunea in engleza si nu te descurci, noi suntem aici.
    Mersi pentru amabilitate. Lucrez cu DVD LAB PRO si ma descurc. Nu ma mai complic cu divx, xvid, etc. Cred ca o sa iau o versiune DVD care contine si originalul. E vorba de filmul Transformers 2007. Treaba e ca am luat filmul arhivat ISO. Daca era direct VOB puteam sa iau doar fisierul IFO, vedeam ce piste audio contine si nu mai continuam cu download-ul. Mai e un avantaj, poti vedea si calitatea imaginii luand vreo 50 mega dintr-un singur VOB si daca nu-ti convine nu mai continui. Oricum, va fi interesanta adaugarea subtitrarii pe un disc blue-ray.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ca sa nu deschid un alt topik , si sa continuu.. am tv hd , lap ce stie hdmi , bray burner, o gramada de bray-uri de pe torente toate de 8gb , merg super in bsplayer , da cum le scriu sau pe ce le scriu :P) pls ajutor ca tre sa salvez 250gb:P)

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sinangel View Post
    ca sa nu deschid un alt topik , si sa continuu.. am tv hd , lap ce stie hdmi , bray burner, o gramada de bray-uri de pe torente toate de 8gb , merg super in bsplayer , da cum le scriu sau pe ce le scriu :P) pls ajutor ca tre sa salvez 250gb:P)

Nimic mai mult
    Le "scrii" pe un HDD extern, iesi mult mai bine decat sa le pui pe BD-R. Un HDD extern de 500GB costa in jur de 100Euro, un disc BD-R costa in jur de 8 euro si......scrii doar unul. Este doar o idee a mea, asa asi face. In caz ca doresti sa le scrii pe BD, le poti face cu Nero.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by petrisor View Post
    Mersi pentru amabilitate. Lucrez cu DVD LAB PRO si ma descurc. Nu ma mai complic cu divx, xvid, etc. Cred ca o sa iau o versiune DVD care contine si originalul. E vorba de filmul Transformers 2007. Treaba e ca am luat filmul arhivat ISO. Daca era direct VOB puteam sa iau doar fisierul IFO, vedeam ce piste audio contine si nu mai continuam cu download-ul. Mai e un avantaj, poti vedea si calitatea imaginii luand vreo 50 mega dintr-un singur VOB si daca nu-ti convine nu mai continui. Oricum, va fi interesanta adaugarea subtitrarii pe un disc blue-ray.
    Adaugarea subtitrarii pe BD o poti face foarte bine cu Adobe Encore CS3 inclus in pachetul Adobe PremierePro CS3.

http://thepiratebay.org/tor/3869932/...DVDR-AFTERMATH

RELEASE DATE..: 02/11/2007 VIDEO..: CCE 7p @ 3783kpbs
    STOREDATE.....: 05/12/2007 AUDIO..: ENGLISH DD5.1
    NO.OF ARCHIVES: 95 x 50MB SUBS...: ENG,NL,DK,NO,FI,SE
    SOURCE........: PAL
    EXTRAS.: STRIPPED

http://www.torrentz.com/search?q=transformers

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default subtitrare

dvd playerul este adus din afara si nu recunoaste titrarea pe un disc facut la calculator,chiar daca la calculator se vede titrarea. cred ca format e avi...nu? ms pt raspunsuri....nu sant un mare expert in asta...

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

In caz ca filmul este in format .avi(DivX/XviD) trebuie tinut cont de:

Continutul CD-ului trebuie sa aiba fisierele film/subtitlu (.srt,.sup,.sub, s.a.m.d) numite in acelasi fel.

Exemplu:

4 Luni 3 Saptamani si 2 Zile .avi
    4 Luni 3 Saptamani si 2 Zile .srt

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by anthonyy View Post
    nu-ti recunoaste diacriticele, sau nu citeste intreaga subtitrare? cu diacriticele e din cauza firmware-ului, nu contine caracterele. daca nu iti vede deloc subtitrarea, vezi daca are nume diferit fatza de cel al filmului. scrie-o cu aceeasi denumire ca a filmului si va fi ok.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default subtitrare

desigur ca numele filmului e identic cu cel al titrarii,la care adaug terminatia .sub sau .srt la calculator se vede si filmul si titrarea, dar la dvd numai filmul.titrarea nu o recunoaste.poate ca are alte codecuri in el nu stiu.... doar sa incerc sa suprapun titrarea la film ,la la televizor...cred, dar fara sa pierd din calitatea video a filmului....e vreo posibilitate? ma multumesc mult

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)