Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation Decont Noembrie 2007 DIGI

Are careva ideie de ce nu au fost achitate inca facturile pt luna Noembrie 2007?
    Last edited by DDdirect; 10th January 2008 at 14:27.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DDdirect View Post
    Are careva ideie de ce nu au fost achitate inca facturile pt luna Noembrie 2007?
    nu am idee dar e nasol rau....am auzit ceva zvonuri ca pe luni intra

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Povestea rds & rcs continua,asa a fost si anul trecut.Inca nu v-ati obisnuit!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gattikom View Post
    Povestea rds & rcs continua,asa a fost si anul trecut.Inca nu v-ati obisnuit!
    Am crezut ca te-a ingropat zapada... ... eu zic ca se rezolva in curand... sa vedem cine are dreptate?
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valentinchris View Post
    Care LUNI ? )

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dgtall View Post
    Care LUNI ? )
    cred ca lunea ....din a 6 saptamana a lui ianuarie :P

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am eu asa o impresie ca pana vinerea viitoare(18.01.200 nu are rost sa ardeti gazul degeaba pe la banci. Oricum bani's pe vine si nu are rost sa va ingrijorati!

Dealtfel nici Dolce sau Focus am inteles ca nu au virat banii inca. Trebuie inteles ca luna decembrie a fost o luna scurta din cauza sarbatorilor si personalul de la contabil nu a reusit sa faca toate calculatiile la timp desi deconturile au fost cerute din timp in fiecare judet.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Am crezut ca te-a ingropat zapada... ... eu zic ca se rezolva in curand... sa vedem cine are dreptate?

Hai Sefhu,ai uitat ca inaintea ta am vizitat p-aici chiar daca nu am fost inregistrat.
    Eu am invatat deja ca trebuie sa ai rabdare cu firma asta,si atuncea castigi.Bafta!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by DDdirect View Post
    probabil nu o sa vezi vreodata bani pt luna Noembrie . pentru Noiembrie .... poate

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Red face

Quote Originally Posted by valentinchris View Post
    NU SE STIESi asta este o atitudine incorecta de catre RCS&RDS fata de instaltori.Parca nu sintem colaboratorii lui RDS.Trebuia sa fim anuntati din timp:Mai copii, plata facturilor pentru luna noiembrie va fi achitate in data de.....Totii, instalatorii, au asteptal banii, fiecare trebuie sa-si achite niste facturi, sa-si plateasca instalatorii.Nu era mai corect daca ne anuntau din timpuneti la o parte din platile precedente, ca plata facturilor pentru noiembrie se va amana.
    O alte aprobleme cu dubiu, si fara lipsa de informare.Nu sunt cartele de 3 saptamaini.Fiecare zii ma suna 8-10 clienti si dau din umar.De ce nu este o informare clare in privinta asta?
    Inca ceva legat de instalare.Am avut multe probleme in ultimul timp(iarna asta) cu un caz special;Cu toate ca teava de sustinere a LNB-ului are dop plastic, apa a intrat, s-a inghetat, si s-a deformat teava de sustinere, LNB ul iesind din punctul de focar, si clientul ramana fara semnal.Rezolvarea o stiti, trebuie dat jos azimutul cu 2-3 grade.Dar pentru o nimica de asta trebuies adeplasez 40 de km, pe cheltuiala mea, si intreb, oare cie e de vina?Orcum am invatat un lucru: de acum inainte fac o gaura l a curbura tevii, ca apa care se acumuleaza are los sa se elimine.
    Cu bie, un istalator necajit

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by FERI View Post
    NU SE STIESi asta este o atitudine incorecta de catre RCS&RDS fata de instaltori.Parca nu sintem colaboratorii lui RDS.Trebuia sa fim anuntati din timp:Mai copii, plata facturilor pentru luna noiembrie va fi achitate in data de.....Totii, instalatorii, au asteptal banii, fiecare trebuie sa-si achite niste facturi, sa-si plateasca instalatorii.Nu era mai corect daca ne anuntau din timpuneti la o parte din platile precedente, ca plata facturilor pentru noiembrie se va amana.
    O alte aprobleme cu dubiu, si fara lipsa de informare.Nu sunt cartele de 3 saptamaini.Fiecare zii ma suna 8-10 clienti si dau din umar.De ce nu este o informare clare in privinta asta?
    Inca ceva legat de instalare.Am avut multe probleme in ultimul timp(iarna asta) cu un caz special;Cu toate ca teava de sustinere a LNB-ului are dop plastic, apa a intrat, s-a inghetat, si s-a deformat teava de sustinere, LNB ul iesind din punctul de focar, si clientul ramana fara semnal.Rezolvarea o stiti, trebuie dat jos azimutul cu 2-3 grade.Dar pentru o nimica de asta trebuies adeplasez 40 de km, pe cheltuiala mea, si intreb, oare cie e de vina?Orcum am invatat un lucru: de acum inainte fac o gaura l a curbura tevii, ca apa care se acumuleaza are los sa se elimine.
    Cu bie, un istalator necajit
    Si cablu cata restanta are RDS-ul fata de instalatori? |Se zvoneste ca unii instalatori au de recuperat de ordinul sutelor de metrii.Conteaza, pentru ca instalatorii sunt cu banii blocati in materiale care ar putea produce alti bani.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dgtall View Post
    Se zvoneste ca unii instalatori au de recuperat de ordinul sutelor de metrii..

Poate sutelor de kilometri !

verificativa conturile :P
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

valentyn0_sat om mic si rau m-ai pus sa ma duc pana la banca ca sa-mi spuna portarul bancherilor ca "Duminica seara nu lucram"

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kodrix View Post
    valentyn0_sat om mic si rau m-ai pus sa ma duc pana la banca ca sa-mi spuna portarul bancherilor ca "Duminica seara nu lucram"

multe banci ofera acces direct la conturi pe internet . nu trebuie sa mergi duminica seara sa verifici ....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Aici ai dreptate insa m-am jurat ca nu mai verific de pe laptop contul:P. Ultima oara m-au coplesesc emotiile si si si era sa fac infarct! Asa la banca macar are cine sa cheme ambulanta!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)