Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Boom TV "cobai NDS"

Datorita faptului ca acest operator DTH are cei mai putini abonati din toate platformele digitale ce folosesc acest sistem de criptare (Boom e un fel de prostu' clasei pentru nds) News Corporation testeaza pe acest operator cateva din draconicele proiecte pentru eliminarea cartelelor videoguard din cs.

Prima mutare ar fi imperecherea cardului cu Chip ID-ul receiverului , o mutare ce a scos din sharing cartelele de Boom.
    Eu personal salut aceasta miscare deoarece sunt impotriva vizionarii pachetelor romanesti fara plata subscriptiei.
    Se pare totusi ca hackerii adevarati (nu cei din haznale) au reusit sa dezansambleze firmaware al Coshipului si sa dezvolte o noua versiune de newcs , versiune ce din fericire/pacate va ramate total nonpublica tocmai pentru a nu da posibilitatea celor de la nds sa dezvolte acest element suplimentar de siguranta al criptarii.
    Tot acei hackerii dibaci mi-au spus insa ca daca se va face publica modalitatea de folosire a cartelelor NDS (boom) in cardsharing va fi foarte usor pentru cartite sa identifice seria smartcardului ce se afla in server.

O alta "inovatie" ar fi noile cartele NDS ce urmeaza sa-si dezintegreze "chipul" daca sunt introduse in orice alt cititor cu exceptia celor din receiverele oficiale.Bineinteles ca tot Boom este primul cobai si pentru acest experiment.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Datorita faptului ca acest operator DTH are cei mai putini abonati din toate platformele digitale ce folosesc acest sistem de criptare (Boom e un fel de prostu' clasei pentru nds) News Corporation testeaza pe acest operator cateva din draconicele proiecte pentru eliminarea cartelelor videoguard din cs.

Prima mutare ar fi imperecherea cardului cu Chip ID-ul receiverului , o mutare ce a scos din sharing cartelele de Boom.
    Eu personal salut aceasta miscare deoarece sunt impotriva vizionarii pachetelor romanesti fara plata subscriptiei.
    Se pare totusi ca hackerii adevarati (nu cei din haznale) au reusit sa dezansambleze firmaware al Coshipului si sa dezvolte o noua versiune de newcs , versiune ce din fericire/pacate va ramate total nonpublica tocmai pentru a nu da posibilitatea celor de la nds sa dezvolte acest element suplimentar de siguranta al criptarii.
    Tot acei hackerii dibaci mi-au spus insa ca daca se va face publica modalitatea de folosire a cartelelor NDS (boom) in cardsharing va fi foarte usor pentru cartite sa identifice seria smartcardului ce se afla in server.

O alta "inovatie" ar fi noile cartele NDS ce urmeaza sa-si dezintegreze "chipul" daca sunt introduse in orice alt cititor cu exceptia celor din receiverele oficiale.Bineinteles ca tot Boom este primul cobai si pentru acest experiment.

Fanta
    Aici cred ca ai dreptate dar baieti destepti lucreaza la clonarea cartelei boom,asfel incat cartela originala sta in conserva lor iar cealalta pe servare,cel putin asa am intales eu de la baieti,cam asta ar fi principiul la care se lucreaza si nu ne ramane decat sa asteptam si sa vedem ce ne rezerva viitorul!

Piciul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Fanta

Buna Fanta,

Eu nu inteleg - cum se poate "dezintegreze un chip"? Dmv aveti o picture da un chip ca a fost dezintegrat? E foarte interesant!

Eu am citesc undeva ca chipul de nou sky italia card nds3 arde pe dreambox - dmv credeti ca la fel sa intampla cu cardului boom? Pe situri sunt mult picture cu cardul italiani ca arde pe dream. Daca si dmv aveti o picture, sa potem "to compare".

Multumesc!

Gal

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gal9736 View Post
    Buna Fanta,
    Eu am citesc undeva ca chipul de nou sky italia card nds3 arde pe dreambox - dmv credeti ca la fel sa intampla cu cardului boom? Pe situri sunt mult picture cu cardul italiani ca arde pe dream. Daca si dmv aveti o picture, sa potem "to compare".

Multumesc!

Gal
    se prajesc din cauza alimentarii foarte mari din partea slotului,dar cu newcs1.5 nu mai sunt probleme

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    Aici cred ca ai dreptate dar baieti destepti lucreaza la clonarea cartelei boom,asfel incat cartela originala sta in conserva lor iar cealalta pe servare,cel putin asa am intales eu de la baieti,cam asta ar fi principiul la care se lucreaza si nu ne ramane decat sa asteptam si sa vedem ce ne rezerva viitorul!

Piciul
    da, piciule, dar atunci cartela clonata nu se blocheaza daca nu da de chip id in servere? clona inseamna ca e 100% la fel cu originalul.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    se prajesc din cauza alimentarii foarte mari din partea slotului,dar cu newcs1.5 nu mai sunt probleme
    dar acest fenomen sa intamplava si cu boom? o numai sky italia? fanta spune che chipul boom se dezintegreaza...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cam multe intrebari pentru o femeie . Agenta Mossad ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Cam multe intrebari pentru o femeie . Agenta Mossad ?

ha. foarte amuzant.

Eu nu inteleg de ce dmv raspunde in acest fel.

Problema este c eu sunt o femeie? Sau care eu sunt de la Israel?

Posts Thanks / Likes

ha. foarte amuzant.

Eu nu inteleg de ce dmv raspunde in acest fel.

Problema este c eu sunt o femeie? Sau care eu sunt de la Israel?
    la cat de mult ii iubeste ********* pe cei de la boom, ca din cauza lor a plecat din tara, nu cred ca vei avea sansa sa stai mult pe forum.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

dar acest fenomen sa intamplava si cu boom? o numai sky italia? fanta spune che chipul boom se dezintegreaza...
    Numai Sky It.
    In viitor si boom ( cu alt mecanism ) care este operator de test .
    Saluta-l pe Ionut !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru raspuns!

Eu regret ca ********* a avut problemele din cauza boom, dar nu este din cauza mine. Eu sunt o admiratora de Romnia si numai vreau s particip n forum. Eu nu sunt nici o admiratora din boom. Eu numai m-am interesat de nteleg dac chip de boom arde pe dreambox la fel ca chip de sky italia arde pe dream pentru ca cred ca acest topic e foarte interesant.

Acest fenomenul e interesant pentru ca nimeni vreodat nu a potut s explice de ce se ntmpla.

Din nou, multumesc a tot pentru raspunse si un salut pe *********.

Gal

PS: eu nu inteleg ce sa insemne "ionut"?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

PS: eu nu inteleg ce sa insemne "ionut"?
    Bodea

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

e ce se inseamna "bodea"?

am vazut pe translator e spune "cuvinte inexistente".

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La acest operator toti sunt cobai unii sunt chiar si injectati si indoctrinati

Posts Thanks / Likes

offtopic: domnul killer de vise, te-am buzz-uit in seara asta pe messenger nu erai online?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)