Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOM SPORT 2 - CANALUL 801 va transmite si fotbal LIVE

Toate meciurile de pe Boom vor fi īn direct

Īncepīnd din acest week-end, platforma Boom va transmite numai īn direct partidele pe care le va televiza din campionatele Spaniei şi Italiei. Boom Sport One, canalul pe care erau recepţionate partidele pīnă acum, va avea un frate mai mic, Canalul 801, evident īn cadrul aceleiaşi platforme DTH.

Astfel, īn cazul īn care două īntīlniri se suprapun, cum se īntīmpla de regulă cu meciurile de seară din Serie A, care īncepeau la 21:30, şi cele din Primera Division, care aveau ca oră de start 20:00, 21:00, 22:00 sau chiar 23:00, ele vor fi repartizate īn paraelel şi īn direct pe Boom Sport One şi pe Canal 801.
    Pentru a īnţelege mai bine mecanismul, iată programul complet al acestei săptămīni pe cele două canale:

Miercuri, 9 ianuarie
    23:00, Cupa Spaniei: Sevilla – Barcelona (Boom Sport One)

Joi, 10 ianuarie
    23:00 Cupa Spaniei: Mallorca – Real Madrid (Boom Sport One)

Sīmbătă, 12 ianuarie
    21:00, Primera Division: Barcelona – Murcia (Boom Sport One)
    21:30, Serie A: Catania – Juventus (Canal 801)
    23:00: Primera Division: Athletic Bilbao – Sevilla (Boom Sport One)

Duminică, 13 ianuarie

16:00, Serie A: Siena – Inter (Boom Sport One)
    16:00 Serie A: Atalanta – Roma (Canal 801)
    18:00 Primera Division: Zaragoza - Mallorca (Boom Sport One)
    20:00 Primera Division: Levante – Real Madrid (Boom Sport One)
    21:30 Serie A: Milan – Napoli (Canal 801)
    22:00 Primera Division: Atletico Madrid – Valencia (Boom Sport One)
    Toate aceste meciuri sīnt transmise īn direct

Platforma DTH Boom TV este deţinătoarea drepturilor tv īn Romānia pentru campionatele Italiei şi Spaniei, Cupa Spaniei, preliminariile CM 2010 zona America de Sud, NBA şi NHL.

Lista atasamente

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Il transmite 320x240 pentru telefoane mobile ? Ca loc pentru inca un canal nu a mai ramas la boom , si asa sunt arhi-inghesuite canalele . Sau ce canal va fi scos ? Unul de larga audienta ca Boom Indian , Jamaican sau Karaokian ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Il transmite 320x240 pentru telefoane mobile ? Ca loc pentru inca un canal nu a mai ramas la boom , si asa sunt arhi-inghesuite canalele . Sau ce canal va fi scos ? Unul de larga audienta ca Boom Indian , Jamaican sau Karaokian ?
    De ce te grabesti? 801 era BOOM CINEMA 1 si pana la AMOS 3 cand va apare oficial un canal BOOM SPORT 2 ii tine locul cand sunt meciuri atata tot...........

Deci nu e INCA UN canal nou ci se foloseste de frecventa lui BOOM CINEMA 1....... pana la reglementarea situatiunii cu AMOS 3 .........

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pozitiile 801 si 802 din lista de programe a receptoarelor boom sunt aferente programelor boom cinema 1 si boom cinema 2,deci pe boom cinema 1 se vor transmite acele meciuri live.
    Last edited by maniacdth; 8th January 2008 at 20:36.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ce mi se pare tare e ca dau la ora 16 duminica 2 meciuri LIVE .......... si ai de unde alege nu esti obligat sa te uiti numai la INTER sau la FIORENTINA....... ca joaca mutu si chivu acolo......

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu nu ma pricep la canalele 800 paispe si alte numerotari exotice . La mine scrie doar Bouquets BoomTV , tasta albastra . Dar nu prea am semnal .
    E bine ca s-au desteptat si au ajuns la concluzia pe care o ziceam noi de 1 an : Boom Cinema e degeaba .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu nu ma pricep la canalele 800 paispe si alte numerotari exotice . La mine scrie doar Bouquets BoomTV , tasta albastra . Dar nu prea am semnal .
    E bine ca s-au desteptat si au ajuns la concluzia pe care o ziceam noi de 1 an : Boom Cinema e degeaba .
    Oricum repetau alea 5 filme de 60 de ori pe luna ........ ar tb anulate de tot e mai interesant BOOM PUBLIC reinventat decat orice BOOM CINEMA........ la capitolul asta DIGI FILM le da clasa ......

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

bosule, nu te-ai prins. cand vom arde si ultimele ramasite de receptoare boom, vom juca fotbal cu ce mai ramane din ele. si cei de la boom sport one ne vor transmite in direct

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)