Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Din nou...UPC !

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

o companie care are relatii de munca excelente cu angajatii:au redus concediile,au eliminat primele de vacanta,nu seplatesc ore suplimentare

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Intr-un cuvant , UPC .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ce i se cere unui account manager la iupisi:
    Descrierea postului: mentinerea clientilor existenti.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

hai sa fim seriosi ca nici erdeeshu nu sta mai bine. relatiile cu clientii au fost si sunt la pamant.
    eu personal nu agreez nici una din companiile mentionate.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Intr-un cuvant , UPC .
    *********, eu de ieri dimineata sun la ei ca s-a intrerupt internetul la mine in cartier, si nu vine nimeni sa rezolve problema. am sunat si pe nr local 0258 834152, si la cluj la nr 0264 425959 si sunt purtat cu vorba. s-a defectat nodul optic, merge doar cand vrea, am net 5 minute apoi cateva ore, pauza. am facut ieri si azi 8 reclamatii, si nu vine nimeni sa imi rezolve problema. alba iulia arunca pisica in curtea clujului spunand ca nu mai tine de ei problema cu internetul, clujul a preluat service-ul pe alba iulia, cei de la cluj spun ca nu e adevarat, ca cei de la alba trebuie sa remedieze defectiunile, ei doar preiau reclamatiile de la clienti si le inainteaza celor de la tehnic din alba. si asa eu cu banii dati pe abonament, nu am internet. le-am cerut azi sa-mi dea numerele de inregistrare de la reclamatiile facute, nu mi-au dat nimic. maine dimineata cum fac ochi ma duc la OPC cu jalba-n protap. asemenea bataie de joc nu se mai poate. programele se vad execrabil, pe unele nu se intelege nici sigla la cat de rau se vede (money channel), le-am facut o reclamatie in data de 7 decembrie, au venit doi baieti, s-au uitat la cablul care pleaca din firida de pe scara la mine la apartament si au constatat dupa indelungi masuratori ale semnalului ca trebuie schimbat cablul, au zis ca trebuie sa-mi faca dispecerul programare cand sa vina sa se apuce de lucrare la mine, si de atunci nu i-am mai vazut. iar eu platesc pe luna 330 000 lei la cablu, 500 000 lei la internet, vreo 2 000 000 minim lunar la telefon, si servicii ioc. asta-i UPC-ul in Alba Iulia.

Posts Thanks / Likes

astazi este luni si la fel ca sambata si duminica, internet cu portia. acum sta picat o ora si merge doar 2-3 minute. azi noapte era sa le sparg modemul. pacat de banii dati pe el.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    astazi este luni si la fel ca sambata si duminica, internet cu portia. acum sta picat o ora si merge doar 2-3 minute. azi noapte era sa le sparg modemul. pacat de banii dati pe el.

cauta-l pe @energyps2, poate ii zoreste el

Posts Thanks / Likes

astazi la orele 15 contract reziliat cu UPC Alba Iulia, am renuntat la tot, catv, telefon, internet. de azi am doua receptoare Dolce montate pe antena de satelit proprie, pe langa focus si digi, la fel si clicknet cu abonament de 3 mega, modemul cu 4 porturi rj45 primit gratuit. sorry UPC, daca asa iti tratezi clientii vechi, de pe vremea inceputurilor Astralului, n-am ce face. energyps nu mai are cum sa ma ajute.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

''UPC este pregatita sa ofere servicii moderne în banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.''

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Peste doua saptamani le spun si eu adio. Abia astept sa le dau cu modemul peste nas.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

mai bine asteptati sa se termine a nspea reorganizare a firmei,cu implementari de noi programe,centralismul democratic fiind descoperit proaspat de acesti ''capitalisti'',ei cred ca Bucurestiul e Amsterdam.

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luci1tl View Post
    ''UPC este pregatita sa ofere servicii moderne în banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.''
    poate pe lumea cealalta. ca pe asta in nici un caz. imi pare rau de Focus Sat ca si-au legat de gat piatra de moara denumita UPC. chiar vorbisem cu unul din prietenii mei din cadrul Focus Sat si mi-au spus ca ei ar fi vrut sa investeasca intr-un nou tp, sa aduca programe noi anul trecut in toamna, dar conducerea UPC de la Amsterdam au refuzat sa le aloce fondurile necesare, si le-au stopat orice proiect pe anul 2007. momentan pana imi fac conectarea modemului la serverul de internet cei care se ocupa la clicknet de partea tehnica, scriu de pe upc ca mai am pana la 1 februarie abonamentul platit si nu puteau sa-mi inchida linia. si azi a fost picat aproape un sfert de zi, motivul, cand am sunat la upc alba iulia sa fac iar reclamatie, cucoana care a raspuns la telefon s-a dus in alt birou sa il intrebe pe colegul de la tehnic, si cum omul nu era in birou, saraca n-a stiut ce sa-mi spuna. am intrebat-o pur si simplu ca de ce sunt aceste intreruperi in cursul zilei, se lucreaza la linie sau care e motivul? la care, cucoana, vazand ca n-a dat de colegul ei, imi spune ca asa a auzit si ea, ca s-ar lucra la linia din zona mea. noroc ca i-am dat ideea, altfel nu stiu cum s-ar fi scos

Posts Thanks / Likes

in plus de asta sunt blocate multe porturi in routerele lor. nu poti folosi emule sau alti clienti de filesharing numai daca te apuci ca nebunul sa schimbi intr-o veselie porturi si sa vezi pe care poti face conexiunea.

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    in plus de asta sunt blocate multe porturi in routerele lor. nu poti folosi emule sau alti clienti de filesharing numai daca te apuci ca nebunul sa schimbi intr-o veselie porturi si sa vezi pe care poti face conexiunea.
    Intrebare:
    nu stiu daca e asa dar un prieten mi-a spus ca a avut ceva probleme cu emule
    daca tot e deschis subiectul
    si la rds sunt blocate porturi?
    acolo merge ok?
    45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)