Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: de unde BOOM TV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default de unde BOOM TV

De unde pot cumpara un receptor + antena pt boom din urmatoarele orase: Alba Iulia, Cluj, Sebes? Cine vrea sa cumpere vrea neaparat boom deci nu alte dth.
    Dragostea incepe cu un suras, creste cu un sarut si se termina cu o lacrima.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

cam greu... internity i-au lasat, alti dealeri orange de pe bd revolutiei din alba iulia la fel. incearca la comsat, ei mai aveau ceva boom-uri, daca nu i-au parasit si ei.

Posts Thanks / Likes

prin zona blajului pe unde dau jos boom aproape zilnic si pun dolce, oamenii au facut prostia sa cumpere echipamentul, acum vad ca dupa ce le dau jos blidele negre de pe pereti le abandoneaza in curte langa tomberoanele de gunoi. o sa intreb pe un fost abonat daca nu vrea sa il dea si te anunt daca doresti sa preiei echipamentul. dar la cate stau pe la instalatori prin garaje, gasesti sigur echipamente noi.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    prin zona blajului pe unde dau jos boom aproape zilnic si pun dolce, oamenii au facut prostia sa cumpere echipamentul, acum vad ca dupa ce le dau jos blidele negre de pe pereti le abandoneaza in curte langa tomberoanele de gunoi. o sa intreb pe un fost abonat daca nu vrea sa il dea si te anunt daca doresti sa preiei echipamentul. dar la cate stau pe la instalatori prin garaje, gasesti sigur echipamente noi.
    sa intelegem din postul tau ca faci reclama la dolce?
    ce patetici.....au ajuns unii...instalatori de rand asa cum ii numeste fanta..
    stimate domn dupa cantitatea de posturi se pare ca te ocupi mai mult cu propaganda decat cu instalarile ....
    din cati instalatori sunt in tara asta te-ai desprins tu ultimul samaritean aparatorul tuturor.....
    inca odata patetic... te folosesti vadit de situatia conjuncturala in defavoarea digi si boom numai ca de digi nu faci referinta in mentiunile tale obiective(prieteni stiu de ce..)

fanta, ai recomanda dolce in defavoarea boom, dar in defavoarea digi?
    eu nu mai inteleg nimic...
    adica dolce este peste digi si tu ii tot dai cu boom... numai daca....
    Last edited by maniacdth; 8th January 2008 at 22:33.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maniacdth View Post

E normal sa recomande Dolce in defavoarea lui Boom.Acelasi lucru l-as face si eu.
    Cine naiba mai e atat de neinformat sa se aboneze la falitii de la Boom.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce zice NIROS sau alti instalatori sau ce reclame vor sa faca si cui asta se datoreaza relatiei firma instalari-operator DTH (prin intermediul reprezentantilor zonali) , poate ca ZBOOM daca nu isi batea joc de obrazul unor instalatori de rasa nu ajungeau in halul in care sunt acum sa fie ocoliti mai nou si de pleava instalatorilor. Si poate ca respectivul care vrea sa cumpere o fi vrand sa plateasca abonamentul de 2 euro ( asta daca mai este in oferta ca nu mai sunt la zi cu ofertele celor de la zbum)
    Last edited by ucigatoruldevis; 8th January 2008 at 22:13.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Si in Alba Iulia , Cluj etc se organizeaza incendieri de receptoare Boom ? Pentru ce altceva s-ar mai cumpara cu bani , un receptor catastrofa ca ala daca nu pentru incinerare ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Si in Alba Iulia , Cluj etc se organizeaza incendieri de receptoare Boom ? Pentru ce altceva s-ar mai cumpara cu bani , un receptor catastrofa ca ala daca nu pentru incinerare ?
    nu omite ca acelasi tip de receptor are si dolce!
    Last edited by maniacdth; 8th January 2008 at 22:40.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Uitate la tine ce violent si rau esti . Si ma acuzai pe mine ca sunt rau si ca uite cine si cum vorbeste. Vezi cum tu faci reclama la chibrite si benzina?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dar la abonamentul care il au aia de la DOLCE poate sa dea la client si o punga de un leu si daca se vad programe tv cu ea e bine ca nu il afecteaza . Acum cateva zile am vazut o factura ( o aruncase unul pe strada )de ZBOOM cu un receptor suplimentar 41.6 roni si cat crezi ca avea acel domn restanta la ZBOM? 160 si ceva de roni si nu era abonat decat din mai 2007

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Asa , ca si idee, fac pariu pe o sticla de JB de 2 l ca in Blaj cu totul nu sant mai mult de 30 de antene Boom.Daca stii pe cineva cu blide negre de vanzare la pret bun astept un PM. de la tine.

Posts Thanks / Likes

stimate domn dupa cantitatea de posturi se pare ca te ocupi mai mult cu propaganda decat cu instalarile ....
    din cati instalatori sunt in tara asta te-ai desprins tu ultimul samaritean aparatorul tuturor.....
    inca odata patetic... te folosesti vadit de situatia conjuncturala in defavoarea digi si boom numai ca de digi nu faci referinta in mentiunile tale obiective(prieteni stiu de ce..)

fanta, ai recomanda dolce in defavoarea boom, dar in defavoarea digi?
    eu nu mai inteleg nimic...
    adica dolce este peste digi si tu ii tot dai cu boom... numai daca....
    stimate domn, eu ti-as propune sa te duci si sa te impusti. ai face un mare bine omenirii daca n-ai mai guita pe aici ineptiile tale, ca daca incep si eu sa ma leg de un gunoi ca tine o sa regreti ziua cand te-ai inscris pe rdi.

Posts Thanks / Likes

mai baiete tu esti prost ca noaptea, tu compari softul de toata prastia pe care il au cei de la zboom in receptoarele lor cu softul de la dolce? poate sa fie acelasi hardware in ele, cele de la dolce se misca net superior fatza de boom. si daca chiar te intereseaza ce am cu digi, am digi de la aparitia lor, si ce probleme au fost cu semnalul si cu sursele, cu softul receptoarelor l-am expus pe boarduri. te jeneaza cu ceva chestia asta la creier? sa stii ca nu vei avea niciodata satisfactia asta de-a sari fanta pe mine sa ne certam, ca vii tu ca un turnator josnic sa scrii ca am ceva cu digi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

stimate domn, eu ti-as propune sa te duci si sa te impusti. ai face un mare bine omenirii daca n-ai mai guita pe aici ineptiile tale, ca daca incep si eu sa ma leg de un gunoi ca tine o sa regreti ziua cand te-ai inscris pe rdi.
    nici nu ma asteptam la un alt limbaj de la un instalator mediocru si cu cateva clase ca tine ,dar ce sa-i faci....traim in Romania si suntem inconjurati numai de oameni inteligenti...intre ghilimele desigur

referitor la receptoarele dolce,boom sunt la fel de restrictive -cel care a facut softul pt boom l-a facut si pt dolce cu mici modificari e drept dar nu are rost sa intru in polemica cu tine. asta daca intelegi ce inseamna acest cuvant -daca nu Dex-ul ...dar tot cheia de 17 este baza...in cazul tau!
    Last edited by maniacdth; 9th January 2008 at 01:09.

Posts Thanks / Likes

hai sictir bai infectie, nu esti altceva decat un rebut social, care isi castiga existenta din ce mananca de prin gunoaiele aruncate la tomberon de mine sau de altii. doar zboom te baga in seama cand iti mai da un os de ros si te arunca ca o jeavra paduchioasa pe forumuri sa le repari imaginea stricata tot de ei. ai curajul muistule si scrie de pe nick-ul tau, nu de pe clona, sau tu crezi ca nu stim cine esti?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)