Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default TCM cu subtitrare in romana ?

Pe ce frecventa de Astra/Hotbird pot gasi TCM cu subtitrare in limba romana ?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

hotbird 10949 V 27500-3/4

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miloo View Post
    hotbird 10949 V 27500-3/4
    Multumesc !
    Se poate vedea si cu chei ?

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rocky7 View Post
    Multumesc !
    Pai tu cum le vezi ... programele din pachet ?! Fara chei ? Este codat crypto si sunt chei viabile ... !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rocky7 View Post
    Multumesc !
    se poate vedea man chiar acum ma uit la el numa ce e cartoon network deocamdata !

key gasesti la sectiunea key (criptoworks) dar ti le postez si aici daca vrei neaparat

id 0D 03 5C

00 839704927CDAC26369F58557EFCD51AB
    01 9A0A109C23A5C2175B1F870338CDCEC4

Posts Thanks / Likes

se poate vedea man chiar acum ma uit la el numa ce e cartoon network deocamdata !

key gasesti la sectiunea key (criptoworks) dar ti le postez si aici daca vrei neaparat

id 0D 03 5C

00 839704927CDAC26369F58557EFCD51AB
    01 9A0A109C23A5C2175B1F870338CDCEC4
    Vezi ca sunt trei programe pe frecventa aia , una combi -tcm/CN , una CN si una TCM .... ! Cred ca te uiti pe varianta combinata ... !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipaul66 View Post
    Vezi ca sunt trei programe pe frecventa aia , una combi -tcm/CN , una CN si una TCM .... ! Cred ca te uiti pe varianta combinata ... !
    ok am gasit merge ! erau in 2 pachete diferite desi pe aceeasi fregventa ! CN era in cyfra iar TCM e in polsat .

Posts Thanks / Likes

ok am gasit merge ! erau in 2 pachete diferite desi pe aceeasi fregventa ! CN era in cyfra iar TCM e in polsat .
    Ce te face pe tine sa crezi ca ele fac parte din aceste doua DTH-uri , daca ai info pe undeva ai sa vezi providerul ... care nu este nici pe departe nici unul din cele doua enumerate de tine .... . Exista acolo un Disney care este intr-adevar din pachetul Polsat ..... dar de acolo pana la ce ai spus tu .... e cale lunga !
    Last edit : Poate ca se regasesc in grila celor doua DTH-uri dar este cu totul altceva ... !
    PS. Nu am vrut sa spun asta .... ! Scuzele mele , nu trebuie sa te simti jignit si eu mai gresesc .... de cele mai multe ori fara intentie ! Toata stima !
    Last edited by cipaul66; 7th January 2008 at 14:57.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipaul66 View Post
    Ce te face pe tine sa crezi ca ele fac parte din aceste doua DTH-uri , daca ai info pe undeva ai sa vezi providerul ... care nu este nici pe departe nici unul din cele doua enumerate de tine .... . Exista acolo un Disney care este intr-adevar din pachetul Polsat ..... dar de acolo pana la ce ai spus tu .... e cale lunga !
    in settingsurile mele sant asa amplasate . nu ziceam ca fac parte din acele pachete ci ca "sint"(la mine in humax) in lista in 2 pachete diferite ....hai acum sa dam vina pe ala care a facut settingsurile trimite-i si lui un PM si spune-i ca-i prost !...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu nu am in meniul de la DM 500 optiunea de subtitrare in limba romana pentru TCM. Ma uit la TCM care este trimis de providerul GlobeCastUk. Cheile cu care deschid sunt Nagra, cel putin asa imi deschide gbox-ul.
    Are optiunea de limba romana dar tot engleza este. Asadar voi cum ati reusit sa aveti subtitrarea in limba romana?

Bla bla bla... Mentor
    La malul mării... Negre(Ro) si/sau a Nordului (N)
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sandilau View Post
    Eu nu am in meniul de la DM 500 optiunea de subtitrare in limba romana pentru TCM. Ma uit la TCM care este trimis de providerul GlobeCastUk. Cheile cu care deschid sunt Nagra, cel putin asa imi deschide gbox-ul.
    Are optiunea de limba romana dar tot engleza este. Asadar voi cum ati reusit sa aveti subtitrarea in limba romana?
    teletext, pagina 788. atentie insa, nu toate filmele au subtitrare in romaneste.
    de exemplu, SLIM, 17:45, Luni (7 ianuarie), nu este subtitrat.
    mai multe despre TCM puteti gasi pe thread-ul de aici: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=60167&page=3
    Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)