Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9

Thread: 600.000??

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default 600.000??

Am inteles ieri de la niste instalatori care montau Dolce ,ca s-ar fi montat in luna dec aproximativ 600.000 de antene in intreaga tara.Stie cienva cifra exacta?
    Parabolica-1.5m Al. (72.0°E-30.0°W).Parabolica -1,2m Al (80.0°E-30.0°W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

600.000 de antene numai in luna decemberie ? Adica in luna cu Craciunul si Revelionul in medie 20.000 de antene pe zi ? Nici pe SciFi Channel nu as fi gasit o asemenea informatie.

100% va spun ca la sfarsitul lui 2007 Dolce avea cu putin peste 450.000 de abonati.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eventual toti abonatii!si in acest caz ar devansa pe DIGI mult mai repede decat se previzionase.
    Skystar2, SG-2100, 2xDolce, 1xDigi, poz. Strong x 1.2 Fe

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

La Multi Ani si un an nou fericit va doresc tuturor. nu s-au montat atatea antene, sa fim seriosi voi intreba la Cluj nr de abonati pe tara si va comunic daca sefu Fanta imi da voie

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce interes au aia sa iti dea cifrele reale ? Gandeste un pic ...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    voi intreba la Cluj nr de abonati pe tara si va comunic daca sefu Fanta imi da voie
    Poate aflii ceva si de sci-fi si ne spui si noua

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Vreau Si Eu Pe Superman! :)

Quote Originally Posted by mediaset View Post
    Am inteles ieri de la niste instalatori care montau Dolce ,ca s-ar fi montat in luna dec aproximativ 600.000 de antene in intreaga tara.Stie cienva cifra exacta?
    Cine sustine asta ori este pa ori este pa din 2 una poate ca aia au angajat pe superman sau fac devize de instalare pe naspha cum stiu si eu pe zona mea o gramada care fac devize pe naspha ca sa isi ia un banutz acolo necinstit ceva specific romaneste nu? si daca stau bine si fac o medie nu cred ca exista atat de multe stendere pe case ca sa fie montate de cei de la DOLCE
    Last edited by ucigatoruldevis; 2nd January 2008 at 21:32.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

devize pe naspa cam greu faci ca trebuie sa justifici instalarile, trebuie sa bata toate orderele cu numarul de echipamente care il ai in depozit. cel mult le dai cu lipsa vizibilitate si iei 10 euro pe deplasare si constatare pana acolo, dar si asta e cam greu ca apoi suna omul la romtelecom si face gargara daca nu e convins ca nu se poate. eu si la lipsa vizibilitate ma zbat sa fac ce se poate ca nu mi-e totuna sa iau 10 euro sau 25 de euro, mai pun si pe balconul sau peretele vecinului daca-si da acordul sau il pun pe om sa-si faca pilon in gradina si dupa aceea i se poate monta antena.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    devize pe naspa cam greu faci ca trebuie sa justifici instalarile, trebuie sa bata toate orderele cu numarul de echipamente care il ai in depozit. cel mult le dai cu lipsa vizibilitate si iei 10 euro pe deplasare si constatare pana acolo, dar si asta e cam greu ca apoi suna omul la romtelecom si face gargara daca nu e convins ca nu se poate. eu si la lipsa vizibilitate ma zbat sa fac ce se poate ca nu mi-e totuna sa iau 10 euro sau 25 de euro, mai pun si pe balconul sau peretele vecinului daca-si da acordul sau il pun pe om sa-si faca pilon in gradina si dupa aceea i se poate monta antena.
    Probabil a fost o eroare de pronuntare,in loc de "ca s-ar fi montat in luna dec aproximativ 600.000 de antene in intreaga tara",au vrut sa spuna "ca s-ar fi montat pana in luna dec aproximativ 600.000 de antene in intreaga tara",numai asa poate sa aiba un sens coerent.
    .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)