Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default de ce au probleme firmele de instalari cu hat?

toata nebunia asta a inceput de cand au inceput cei de la boom sa dea echipamentul in custodie. pana cand echipamentele s-au vandut clientilor, totul a fost ok. deci, boom a inceput sa dea echipamente in custodie, echipamente care trebuiau platite la hat. instalatorii au fost pusi sa semneze un contract cu boom pentru instalare si un contract cu hat pentru echipamente. cei de la boom au zis sa dea abonatilor in custodie echipamentele ca le vor trimite banii in cont ca sa plateasca la hat kitt-urile, ceea ce n-au facut, si oalele au inceput sa se sparga in capul instalatorilor. din acest motiv le vin firmelor de instalari hartii ca au datorii la hat, datorii facute tot de boom si neachitate catre instalatori, ca la randul lor sa le poata plati hat-ului. eu ma intreb care a fost rostul implicarii instalatorilor in relatia de achizitionari echipamente hat-boom si de ce instalatorii au acceptat asa ceva?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca lupta voastra e sortita esecului,nu vad cum va da vreodata banii inapoi instalatorilor.Nu tin partea nimanui dar poate era mai bine daca luati in serios ce se scria pe acest board si nu va complicati cu astia de la Boom.
    Digi TV + 2XDolce + DM7000
    De ieri am si Boom.

Posts Thanks / Likes

ii vor da pentru ca se feresc de scandalurile de pe forumuri ca dracu de tamaie. cum am inceput sa facem aici galagie, cum s-a rezolvat problema omului. valy_tizu i-a sunat pe cativa din boom, si acest lucru il stiu de la cateva surse de-ale mele din boom, si nu are cum sa conteste ca il voi pune fatza in fatza cu oamenii si va recunoaste pana la urma, ca sa le spuna ce scriem aici de ei si la bucuresti printre alte discutii i s-a atras spaniolului atentia sa o lase mai usor cu criticile la adresa lor pe forumuri. tot atunci i s-a promis ca dupa 20 ianuarie cand vor termina de facut calculatiile pentru firma lui, isi va primi toti banii. asa ca ce facem aici e constructiv, nu distructiv.

Posts Thanks / Likes

spaniolule, mai tii minte cand i-ai spus lui valy_tizu ca ai semnat contractul cu dolce si a doua zi stia tot boom-ul? te-au sunat managerii de acolo sa te "certe" ca de asta nu mai executi comenzile la instalarile boom care ti se dau, ca acum instalezi dolce cum i-ai spus omului de treaba asta, cum s-a aflat la centru, si i-ai atras atentia sa nu dea cu subsemnatul la managerii boom in problema asta

Posts Thanks / Likes

familia mea are firme din 91, in deva si alba iulia. de atunci pot spune ca suntem pe piata. nu fac afaceri ca sa ma laud cu ce profituri am si alte chestii. le fac pentru mine, si ce castig imi ajunge sa traiesc domneste.

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    familia mea are firme din 91, in deva si alba iulia. de atunci pot spune ca suntem pe piata. nu fac afaceri ca sa ma laud cu ce profituri am si alte chestii. le fac pentru mine, si ce castig imi ajunge sa traiesc domneste.
    Sa nu fie ( cu prea mare ) suparare, dar incepem anul cu stingul?
    Mai lasati reclama, antireclama, lauda....sau cum sa mai zic....sa incepem anul cu altfel de stiri mai bune, fiecare instalator sa aibe de lucru indiferent pentru ce dth lucreaza , sa vina banii la timp , sa discutam aici despre probleme tehnice, sa invatam cu totii ceva util, in 2007 am transformat acest forum in '' valea plingerii''... Sanatate va doresc la toti si un an mai bun.

Posts Thanks / Likes

un an bun si tie si cat mai multe instalari daca nu te plangi nu te aude nimeni. asa e cand lucrezi cu unele companii.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)