Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

Default directorii zonali incep sa demisioneze de la boom

domnul director Siliviu Cioaca (zona de vest Timis, Hunedoara, Arad si Caras-Severin) si-a depus demisia la boom, urmeaza ca cu data de 1 ianuarie sa-i paraseasca. s-a saturat bietul om de scandalurile cu firmele de instalari pe motiv ca nu isi primesc banii pe lucrari. cine mai cunoaste astfel de cazuri in restul tarii poate sa dea detalii.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am inteles ca pana si cartitele (nu cele ale lui Kroky) vor sa demisioneze de la falimentari

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Posts Thanks / Likes

sarbatori fericite sefule, te-am sunat dar tu nimic. ai citit topicul ca incep procesele cu boom?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

comfirm .. un om jos palaria si de caracter ,care sa zbatut pt ei ..dar pana la urma si-a dat seama cu cine lucreaza !Bafta in continuare!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Posts Thanks / Likes

pe domnul Silviu Cioaca l-am cunoscut la radiclubul silverfox, un om de milioane. i-a lasat dracului si s-a dus sa-si vada de treburile lui, culmea ca si-a pus in cap conducerea de la Boom pentru ca tinea partea instalatorilor. si au inceput sicanele. l-au scos ca cel mai slab manager pe tara, au scos zona de vest ca fiind zona cu cele mai slabe rezultate, etc. normal ca omul in conditiile astea nu avea ce sa mai caute acolo.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    sarbatori fericite sefule, te-am sunat dar tu nimic. ai citit topicul ca incep procesele cu boom?
    Scuze telefonul meu e mort....si cum e nou ii fac primele reincarcari ale acumulatorului cum scrie la carte
    Multumesc tuturor userilor RDI pentru SMS-uri

Doresc mult succes instalatorilor in procesele cu cei de la Boom.E pacat si jenant ca s-a ajuns pana aici.
    A devenit o normalitate intarzierea platilor dar ceea ce se intampla acum la Boom e bataie de joc , se stie eu nu sunt sustinatorul instalatorilor dar cand e vorba de astfel de situatii nu pot sa am o alta pozitie.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Posts Thanks / Likes

fanta, ma bucur ca le intelegi gestul si ii aprobi pentru ceea ce fac. le-a ajuns cutitul la os.

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

silviu a prins un porumbel si si-a putut permite sa dea cioara din mana...

dc zona de vest, unde se invart destui bani, este slaba pentru Boom, care o fi buna?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    pe domnul Silviu Cioaca l-am cunoscut la radiclubul silverfox, un om de milioane. i-a lasat dracului si s-a dus sa-si vada de treburile lui, culmea ca si-a pus in cap conducerea de la Boom pentru ca tinea partea instalatorilor. si au inceput sicanele. l-au scos ca cel mai slab manager pe tara, au scos zona de vest ca fiind zona cu cele mai slabe rezultate, etc. normal ca omul in conditiile astea nu avea ce sa mai caute acolo.
    nu stiu daca asta ar fi problema!

El se ocupa de instalari dar mai e unul care se ocupa de vanzari!DACA NU SUNT VANZARI NU SUNT NICI INSTALARI!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Azi in TIMISOARA, maine-n toata taraaaaaaaaa!
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy View Post
    silviu a prins un porumbel si si-a putut permite sa dea cioara din mana...

dc zona de vest, unde se invart destui bani, este slaba pentru Boom, care o fi buna?
    cei din conducerea boom sustin ca zona bacaului are cele mai bune rezultate. cica acolo au cei mai multi abonati din tara.

Posts Thanks / Likes

daca unii din cei mari de acolo n-ar considera boom-ul o vaca de muls, pe bune de n-ar fi mers treburile bine ca la celelalte dth-uri.

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by valentyn0_sat View Post
    nu stiu daca asta ar fi problema!

El se ocupa de instalari dar mai e unul care se ocupa de vanzari!DACA NU SUNT VANZARI NU SUNT NICI INSTALARI!
    Cel de la vanzari este un CRETIN....stie el de ce...el ar fi trebuit sa-si dea demisia!....instalari sunt destule dar trebuie platite. Normal ar fi ca orice dth sa plateasca in primul rand instalatorii....dar toti fac aceiasi greseala, platesc pe cine nu trebuie, prefera sa angajeze noi si noi '' emigranti'' in loc sa pastreze meseriasii, mai mult asculta de '' vanzatorii de la Pepsi, Cola , etc, care peste noapte au devenit manageri de vanzari Boom. Pana nu se tine cont de parerea celor de la tehnic si nu sant platiti la timp nu vor avea performanta, indiferent de dth.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Telesim View Post
    Cel de la vanzari este un CRETIN....stie el de ce...el ar fi trebuit sa-si dea demisia!....instalari sunt destule dar trebuie platite. Normal ar fi ca orice dth sa plateasca in primul rand instalatorii....dar toti fac aceiasi greseala, platesc pe cine nu trebuie, prefera sa angajeze noi si noi '' emigranti'' in loc sa pastreze meseriasii, mai mult asculta de '' vanzatorii de la Pepsi, Cola , etc, care peste noapte au devenit manageri de vanzari Boom. Pana nu se tine cont de parerea celor de la tehnic si nu sant platiti la timp nu vor avea performanta, indiferent de dth.
    inca un topic absolut penibil . desi nu sunt un simpatizant boom , nu vad ce atata ambalare pe o demisie . in orice organizatie oamenii vin si pleaca din diverse motive .

in ultima vreme managerii de vanzari aveau atributii in coordonarea echipelor proprii de agenti de vanzari .si daca tu spui ca instalari sunt destule , inseamna ca aia de la Pepsi si de la Cola si-au facut treaba . cu subcontractorii ramasesera managerii de instalari .oricum postul va fi preluat de un alt manager de instalari din tara ... nu se va face o noua angajare .

am mai scris de nenumarate ori aici si pe alte forumuri . daca nu va platesc incheiati fratilor cu ei .daca va intarzie cu banii , oricum pierdeti . nu mai munciti de pomana . mi se pare aberant ca pe de o parte unii sa planga ca nu primesc echipamente , ca li se fura clientii , etc ,iar pe de alta parte aceeasi sa vina sa spuna ca nu-si primesc banii . aveti lucruri mai importante de facut decat consumul asta de energie .... ca de exemplu sa va angajati un manager cu ceva experienta in management si vanzari ..... a fi un bun instalator nu presupune aproape deloc sa fii un bun manager .

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ha ha ha ha!

Cum am prevestit a inceput sa putrezeasca cotetzul ZBUM!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)