Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default 100.000 Abonati Unici La Boom - Joi 20.12.2007 !!!

Comentatorii Meciului Barca - Real In Speta Prietenul Lui Fanta Gabi Safta A Anuntat In Aceasta Seara Cifra Reala De Abonati Unici Boom - 100.0000 - Joi 20.12.2007 !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E pus sa faca astfel de declaratii tocmai pentru a demonta ce se scrie pe RDI
    sa fim seriosi....montatorii de doi lei anuntau ca ACC-ul e deja la XXXXXX abonati

Cifra reala se invarte in jurul a 75.000 de abonati si cei de la Boom stiu ca am (din nou) dreptate.

Fanta

Indiferent de ceea ce declara Gabi Safta el va ramane pe viata prietenul meu , il inteleg e la job si trebuie sa-si faca meseria.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default cifra corecta doar patronii o stiu !!!

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    E pus sa faca astfel de declaratii tocmai pentru a demonta ce se scrie pe RDI
    sa fim seriosi....montatorii de doi lei anuntau ca ACC-ul e deja la XXXXXX abonati

Cifra reala se invarte in jurul a 75.000 de abonati si cei de la Boom stiu ca am (din nou) dreptate.

Fanta
    E prietenul tau si tu ai surse mai bune ....... Eu zic ca au 100 mii nu 130 mii cum anunta RZ.... restu is esecuri tehnice si interventii ........ dar 75000 e prea putin ... aveau de mult 75000 ....... atunci pe ce naiba a dat UPC 130 MILIOANE NUMAI PE DREPTURILE ASTEA DE FAC MAXIM 2-3 MILIOANE PT ROMANIA........

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

managerii de zona si cei de la vanzari au fost la fel informati ca a fost activat clientul 100.000...clienti la care se emite factura...adica, pe ramaneste, sunt 100.000 de antene cu stb Boom care functioneaza...cartele activate sunt cu citeva zeci de mii mai multe...
    chiar se pune zilele astea de un chef la Bucuresti in cinstea acestor rezultate...cu reprezentanti si firme de vanzari din tzara...fara instalatori ...care ar pune de un miting nu de un chef ...dar se zice ca vine mosu si la ei luni...

p.s. oare ce va fi din ianuarie?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

sa fim seriosi...pentru ce ne contrazicem noi ? pentru 25.000 de abonati ? Chiar daca ar avea 100.000 de unici ar fi JENANT pentru o platforma digitala lansata de peste 1 an si jumatate.

E ajunul Craciunului si mi-e lehamite sa vorbesc de un pachet ce apartine unor jidani speculanti.

Sa fim mai buni si cel putin pana in 2008 sa-i lasam in agonia lor aplaudata de instalatorii agarici.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sa fim seriosi...pentru ce ne contrazicem noi ? pentru 25.000 de abonati ? Chiar daca ar avea 100.000 de unici ar fi JENANT pentru o platforma digitala lansata de peste 1 an si jumatate.

E ajunul Craciunului si mi-e lehamite sa vorbesc de un pachet ce apartine unor jidani speculanti.

Sa fim mai buni si cel putin pana in 2008 sa-i lasam in agonia lor aplaudata de instalatorii agarici.

Fanta
    Cat ar vrea ei sa fie 100.000 tot nu sunt numai noi 2 si tot nu sunt 100.000 asa ca la un calcul destept scadetzi 2 pe mine si pe Fanta deci logic nu sunt 100.000
    daca scadem:
    -angajatii care au fost obligati sa se aboneze si cumetri si nepoti si soacre si socri si etc cred ca au sb 60.000 de abonati
    Last edited by ucigatoruldevis; 23rd December 2007 at 21:47.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

imi dau seama ca aveau o viteza de invidiat cei care monteaza boom ca sa puna in compensare ce dadeam eu jos multi din zona asta renunta la boom si trec la dolce sau digi din cauza preturilor mari practicate de acest operator. sa nu credeti ca fabulez dar sa dai in doua saptamani 25 de boom-uri jos si sa pui in locul lor dolce... si nu numai eu sunt in situatia asta, ci majoritatea firmelor care monteaza alti operatori dth.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niros View Post
    imi dau seama ca aveau o viteza de invidiat cei care monteaza boom ca sa puna in compensare ce dadeam eu jos multi din zona asta renunta la boom si trec la dolce sau digi din cauza preturilor mari practicate de acest operator. sa nu credeti ca fabulez dar sa dai in doua saptamani 25 de boom-uri jos si sa pui in locul lor dolce... si nu numai eu sunt in situatia asta, ci majoritatea firmelor care monteaza alti operatori dth.
    Ei si tu acum oricum sunt si aia luatzi la socoteala ca si mine si Fanta si catzi mai sunt care nu vor sa le rezilieze contractul ca sa ne vanda la pretz bun si la gramada

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    Ei si tu acum oricum sunt si aia luatzi la socoteala ca si mine si Fanta si catzi mai sunt care nu vor sa le rezilieze contractul ca sa ne vanda la pretz bun si la gramada

Sa stiti ca sunt dobitocul nr 1 ! In primul rand ca m-am abonat la aceasta platforma , apoi ca vineri am platit abonamentul pe ultimile doua luni (150 RON....ce preturi au astia neica!) si in ultimul rand ca nu m-am dus peste jidani sa-mi rezilieaze contractul.

De trei ori bou...am fost si eu baiat destept cand le-am incinerat jegurile...

Fanta

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sa stiti ca sunt dobitocul nr 1 ! In primul rand ca m-am abonat la aceasta platforma , apoi ca vineri am platit abonamentul pe ultimile doua luni (150 RON....ce preturi au astia neica!) si in ultimul rand ca nu m-am dus peste jidani sa-mi rezilieaze contractul.

De trei ori bou...am fost si eu baiat destept cand le-am incinerat jegurile...

Fanta
    CUUUUUM? tu le-ai si platit? Eu ma bucur de consideratzia lor fara bani, adica sunt abonat ZBOOM chiar daca nu le platesc ca sa mearga la gramada sa ma vanda pe bani buni si eu de fapt nici macar nu le dau nimic ca multi altii si care sunt considerati abonati de fapt ZBOOM astia sunt un DTH familial adica si-au facut televiziune prin satelit pt ei si daca tu esti BOU atunci ce draq sa spunem de prostii care au instalat si inca instaleaza antene pt ei si o vor lua de CRACIUN din toate pe cea mai lunga eu zic mai bine sa lasi draq tastatura sa il ei pe KING SI PE SPART si sa venitzi la mine sa incingem niste vinuri la oala tzaraneasca de lut si cu scortzisoara sa tzinem picioarele pe blana de urs si sa fumam o pipa si sa infulecam niste sorice si niste carnitze de guitz si sa lasam fraierii care nu mai pot dormi de grija noastra in soarta lor pe care si-au creato
    Last edited by ucigatoruldevis; 23rd December 2007 at 22:44.

Posts Thanks / Likes

mesterilor, voi ati fost de buna credinta, adica ati cumparat un produs boom si e normal ca ati facut ce face un om cu responsabilitate, il plateste. ca boom e altfel decat altii si da aceleasi programe in baza la pret aproape dublu, e deja problema lor si asta ii costa plecarea abonatilor la concurenta. v-am mai zis si o spun si acum, de asta are succes pe piata dolce, digi si focus, pentru ca au preturi mici la abonamente si tot omul isi permite sa ia pachetele lor. anul asta in ianuarie am discutat cu nenea Cornel Sararu despre Philipsurile care trebuia sa le aduca Focus in Romania si de care in timpul testelor cei de la tehnic au fost dezamagiti. din acest motiv au ramas in continuare pe Kaoane care sunt foarte stabile si in afara de lotul din decembrie 2006 la care au fost probleme cu sursele (condensatori electrolitici plantati invers) si care crapau repede, dar au fost toate retrase de la abonati prin firmele de instalatori si remediate la Peruvision, au functionat excelent. daca Philips treceau testele cu brio, erau receptoare din belsug si sigur aveau acum un nr de abonati dublu fatza de momentul actual. Peruvision le furnizeaza la o comanda in jur de 200 000 de bucati care se termina repede si pana vine alt lot firmele de instalari Focus nu prea au ce face.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by niros View Post
    tu dai jos boom si pui digi......... hi hi hi eu invers si chiar mai mult decat tine dca nu ma crezi intreabal pe *** ,am comenzi la boom incat cu trei echipe nu le pot onora,nui nimic e bine ca avem de lucru.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ca nu va plateste nimeni pana peste 5 luni e alta treaba , e bine ca lucrati totusi . Mai sunt montatori care asteapta banii din august la Boom ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Ca nu va plateste nimeni pana peste 5 luni e alta treaba , e bine ca lucrati totusi . Mai sunt montatori care asteapta banii din august la Boom ?

Pai crezi ca am primit vreun ban? ma duce cu zaharelul ca or sa ajunga si la mine cu platile pe August-Septembrie si sunt cateva zeci de milioane bune......

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valy_tizu View Post
    tu dai jos boom si pui digi......... hi hi hi eu invers si chiar mai mult decat tine dca nu ma crezi intreabal pe *** ,am comenzi la boom incat cu trei echipe nu le pot onora,nui nimic e bine ca avem de lucru.
    pun dolce nu digi. si e bine ca omul e invatat cu stb-ul care nu stiu cum dracu se misca mai bine la dolce si e mult mai stabil decat la boom. inseamna ca softul folosit de boom e plin de probleme.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)