Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: "nagra free"

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default "nagra free"

Azi am operat o noua modificare infima la sistemul de update al cheilor , modificare suficient de mica cat sa dea peste cap autoupdate pe diverse receivere si module.
    Nu ma indoiesc ca pana maine nu va aparea "remediul" din partea lui azbox si diablo team dar va anunt ca saptamanal o sa aveti parte de o astfel de surpriza.

"hackerii" romani sa foloseasca google si sa sa roage pentru sanatatea celor de la azbox pentru ca habar n-au ce inseamna nagra 2.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

zau mane in ajun de sarbatoare razi de necazul nostru

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

De unde necaz....e ceva firesc si normal Hackuim ce-i strain ...protejam ce-i romanesc
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    De unde necaz....e ceva firesc si normal Hackuim ce-i strain ...protejam ce-i romanesc
    ai dreptate dar hai sa fim sincer crezi ca numarul celor care pirateaza nagra crezi ca depasesc 1000 eu nu cred

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Poate or sa ne ajute strainii.......
    Not Me!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by twetty View Post
    Poate or sa ne ajute strainii.......

Oare chiar nu aveti bani de un abonament? hmmm sau inca nu ati auzit de moscuri? mama ce rau am ajuns,auzi sa stam la mila strainilor sa ne dea o bucatica de key,puneti mana si invatati fratilor altfel va mananca rechinii asa sa dus de rapa tara asta am stat la mila strainilor de la carne,cereale am ajuns la key,vai de soarta noastra!
    Bine face Fanta ca nu da voie sa fie postate keyle providerilor romani,oare nu ati inteles nici acum in al 9 lea ceas ca nu o face din rautate? o face ca sa INVATATI voi insiva sa puteti decripta nu sa asteptati POMANA!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

acum vin si eu cu o intrebare , oare dumneata de ce nu iti face abonament la ceilalti provideri la care te uiti cu key sau prin sharing ? bani asi avea de un abonament doar platesc la upc 34 ron pe luna ( mama lor de hoti ) .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stargate99ro View Post
    acum vin si eu cu o intrebare , oare dumneata de ce nu iti face abonament la ceilalti provideri la care te uiti cu key sau prin sharing ? bani asi avea de un abonament doar platesc la upc 34 ron pe luna ( mama lor de hoti ) dar daca se poate sa vad si digi moka de ce nu asi faceo .

Am dat 2 solutii!
    1 abonament
    2 mosc
    Si pentru a intelege un lucru; am 4 abonamente la 4 provideri romani full si 2,la 2 provideri din afara tot full,chestia cu sharingul si key o fac ca hobby pentru mine personal cand nu merge nu disper dupa key caut sa inteleg cum de sau schimbat si ce pot face sa le am din nou,nu astept dupa STRAINI! sa publice ei key,ma rog ideea era ca ar trebui sa invatati sa va descurcati si singuri,sunt atatea threaduri in acest forum unde se explica totul practic e mura-n gura doar sa sti sa aplici si vei avea lumina pe un anume canal,dar nu... de ce sa ne obosim noi?
    mare dreptate are Fanta,aveti cel mai bun forum cu TOTUL pus la dispozitie si nu va folositi de informatii in folosul vostru!
    Last edited by CristiALBA; 17th December 2007 at 21:04.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

aratane si noua unde se dau amanunte pe acest forum cum se pirateaza nagra si ma apuc de treaba cu toate ca nu fac o pasiune din aflarea keylor

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by CristiALBA View Post
    nu disper dupa key caut sa inteleg cum de sau schimbat si ce pot face sa le am din nou,nu astept dupa STRAINI!
    mane,pe bune...tu chiar crezi ce scrii aici

Living an analog lifestyle in a digital world

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

aratane si noua unde se dau amanunte pe acest forum cum se pirateaza nagra si ma apuc de treaba cu toate ca nu fac o pasiune din aflarea keylor
    Poti incepe de aici;
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=57333

si sunt muuulte alte topicuri cu informatii doar sa sti sa le "citesti",e drept ca mie mia luat 3 luni ca sa pot face o mica baza de date citind intruna pe acest forum dar a meritat,informatia exista trebuie doar sa sti sa cauti,eu orcum nu imping pe nimeni spre piratare deoarece este un lucru ilegal,cine vrea va citi printre randuri anumite topicuri/threaduri si va reusi dar asta numai daca e un hobyst ca mine nu unul care intra si se uita dupa ce key au mai aparut,e greu dar se merita,trebuie sa ai pasiune si timp liber pentru a reusi succes!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

multumim frumos , uite ca ne-ai dat un punct de reper sa vezi ca pana maine dimineata din logoul ala pus de @el rumano o sa trantim niste moscuri de nagra3 de o sa ne stranga @Fanta de gat . oare cati din noi nu si-ar dori sa cunoasca mai multe si sa isi faca singuri "jucarele" dar asta este uni cersim key alti liniute . sa avem o seara buna

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

multumim frumos , uite ca ne-ai dat un punct de reper sa vezi ca pana maine dimineata din logoul ala pus de @el rumano o sa trantim niste moscuri de nagra3 de o sa ne stranga @Fanta de gat . oare cati din noi nu si-ar dori sa cunoasca mai multe si sa isi faca singuri "jucarele" dar asta este uni cersim key alti liniute . sa avem o seara buna

Mai inteles gresit; nu m-am referit decat la un aspect,nu trebuie sa cersim la altii ceea ce putem face noi,imi cer scuze dar nu am avut nici cea mai mica intentie de a jigni pe cineva dimpotriva am vrut doar sa arat ca se poate si ca exista destule informatii pentru a reusi ceva,e adevarat ca doar o mica parte dintre dvs, au cunostiintele necesare pentru a face hai sa zicem o decriptare,pentru cei ce nu reusesc sa faca rost de key .

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Fanta, cu tot respectul, vi sa imi scoti Nota 10 de pe ecran?

Edit:
    Dupa 5 minute de TVR1 si-a revenit. Oare cati abonati au aceeasi problema?
    Gabitzu
    Vu+ Duo2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Oare chiar nu aveti bani de un abonament? hmmm sau inca nu ati auzit de moscuri? mama ce rau am ajuns,auzi sa stam la mila strainilor sa ne dea o bucatica de key,puneti mana si invatati fratilor altfel va mananca rechinii asa sa dus de rapa tara asta am stat la mila strainilor de la carne,cereale am ajuns la key,vai de soarta noastra!
    Bine face Fanta ca nu da voie sa fie postate keyle providerilor romani,oare nu ati inteles nici acum in al 9 lea ceas ca nu o face din rautate? o face ca sa INVATATI voi insiva sa puteti decripta nu sa asteptati POMANA!
    Hai sa fim seriosi...se gasesc tot felul de "destepti"

1. Platesti toate abonamentele full...sau unele or fi pentru dealeri? Nu ca ar conta..dar unii poate chiar platesc abonamente full.

2. Poate ne explici cum se face un dump, MOSC..nu cum se utilizeaza un program de dump..ca asta sunt destui care stiu. Si asta macar pentru digi AC3..ca tot nu prea mai are importanta, ca de AC6 eu nu am auzit nici la straini.

3. Pe mine chiar nu ma intereseaza cheile...dar macar tu ai reusit sa obtii vreuna valida dintr-un card...si daca da explica-ne cum.

In rest ...ce sa zic...de "profesori" nu ducem lipsa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)